Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy házi hiúz?

Létezik olyan, hogy házi hiúz?

Figyelt kérdés

Egy szép kis vita zajlott le egy YouTube videó komment szekciójában angol nyelven (én vagyok az egyik fél, aki vitázott ezen). Valaki azt írta, hogy kell neki egy hiúz (Bevallom, hogy nekem is), és erre én odaírtam, hogy a hiúz egy vadon élő állat, és nem pedig egy házi kedvenc. Erre azt kaptam válaszban, ,,A lynx can be a pet" (A hiúz egy házikedvenc), én meg küldtem neki egy YT-linket és odaírtam neki, hogy ,,Is this a pet? Hah?!" (Ez egy házi kedvenc? Há'?!).

Úgyhogy ez a hiúz téma nagyon elkezdett foglalkoztatni, mivel a hiúz a kedvenc állatom (1000× jobban szeretem mint az embereket).

Tehát a kérdés: Létezik házi hiúz, vagy csak szelídített?



2018. ápr. 20. 21:26
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, és 14/F vagyok.
2018. ápr. 20. 21:29
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

Normális országokban, hogy ha egészségügyileg alkalmas vagy rá, plusz van pénzed, türelmed és megfelelő nagyságú területed, akkor simán kaphatsz engedélyt a tartásra.

Persze, ez a normális országok csoportjára igaz, amibe sajnos Magyarország nem tartozik bele.

Mert idehaza simán lehet 80-90 kilós kutyád, ami tőből leharapja a kezed, bezzeg hiúzod- szerválod nem lehet, mert az elvileg veszélyes (elvileg, mert sosem volt bizonyítható hiúz- szerváltámadás, vagy ha igen, az nagyon- nagyon- nagyon ritkán végződik súlyos sérüléssel vagy halállal).

Én sokkal jobban megbízok a szelídített vadállatokban (sok országban lehet simogatni nagymacskákat, én olyan szafariparkban voltam, ahol lehetett oroszlánokat sétáltatni), mint helyi 14 éves, 90 kilós veszélyes kutyát sétáltató, magát profi "kutya-idomárnak" tartó emberekben.

De hát ez csak én vagyok.

Amúgy vannak olyan házi macskák (maine coon), amelyek jó nagyra nőnek, és a fülük végén van hiúzokra jellemző bojtjuk.

2018. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A hiúznak van több alfaja is, de mindegyik vadonélő. Nem tudom tartanak-e emberek háziállatként, de abból kiindulva, hogy pl. szervált, gepárdot stb. igen, szerintem simán vannak ilyenek. Hibrideket is előszeretettel hoznak létre. Nézz utána a pixie bob macskáknak.
2018. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Hát akkor azt hiszem, ha felnövök, akkor itt hagyom ezt a gagyi országot! :-)

És veszek egy hiúzt! :-)

2018. ápr. 20. 21:47
 5/19 A kérdező kommentje:
2. Válaszolónak meg üzenem, hogy nekem nem kell macska. Csak hiúz! :-)
2018. ápr. 20. 21:49
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Relativ sokan tartanak hiúzt háziállatnak, bobcat-ot (vörös hiúz) meg még többen.

Mindenesetre, a can be inkább a lehet, képes lehet rá, mint kijelentés. :)

Mindenesetre, házihiuz nincs, de szelid, háznál tartott nem is egy.

2018. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És pontosan mely országokban lehet engedélyt kapni hiúztartásra?
2018. ápr. 20. 22:01
 8/19 A kérdező kommentje:
De, ha kapok rá engedélyt, aztán hol lehet hiúzt vásárolni? És az engedélyt is ki ad?
2018. ápr. 20. 22:17
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

14 évesen nem tudom mennyire lehet ilyeneket intézni. Remélem nem lehet. :)

Ahogy már írták a "can be" az "tud lenni", tehát nem létezik házi verzió.

Attól, hogy a kedvenc állatod, még nem kell tartanod...

2018. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem csak egyszerűen a kedvenc állatom!! Oda írtam, hogy 1000× jobban szeretem a hiúzokat, mint az embereket!! Lebeszélni senki sem tud róla, az fix!! Inkább tanulok, dolgozok, rengeteg pénzt rakok félre, megyek külföldre, és beszerzek egy hiúzt!!
2018. ápr. 23. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!