Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nektek mi lenne szimpatikus,...

Nektek mi lenne szimpatikus, ha lenne egy állatorvosi rendelőben, vagy ahova jártok, ott mit szerettek, ha van ilyen?

Figyelt kérdés
Pl. havi nyereményjáték 1-1 zacskó táp a like-olók közt, vagy akik már pl. 3 évnél regebbi törzsvendégek, azoknak 5% kedvezménykártya stb.?
2018. ápr. 22. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy állatorvosi rendelőben? A törzsvendégeket mindenképp jutalmaznám, de nekem fontos lenne az emberségesség és a "nem mindenből pénz csinálás" elve. Mármint nálunk az állatorvos ismeri a betegeit és a körülményeiket, általában nem számít fel mást csak anyagárat azoknak, akiken látja az odaadást és azt hogy milyen fontos nekik az állatuk sorsa. Viszont van nem egy szaporító aki oda hordja a kölyköket max egy oltásra, na azoknak nem anyagáron adja a dolgokat.

De egyébként ha elgondolkozok minek tudnék örülni még egy állatorvosi rendelőben az a kutyák kényelmét szolgáló tényező, nálunk egy kis külön épület az orvos családi háza mellett a rendelő, én örülnék ha lenne kint kialakítva egy kis pihenő-itatós rész a kutyáknak főleg a nagy melegben.

Az ilyen lájkolós nyereményjátékokat nem szeretem igazán.

2018. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem számít fel mást csak anyagárat azoknak, akiken látja az odaadást és azt hogy milyen fontos nekik az állatuk sorsa."

Szegény doki ilyen hozzáállással nem fogja sokáig húzni, rengeteg költséggel jár egy rendelő üzemeltetése.


Egyébként szerintem jó ötlet, de én pl nem emiatt választanék állatorvost. Ahova mi járunk, ott mindíg mindenről érthető magyarázatot kapunk. Itt nem úgy megy, hogy elmondom a panaszokat, az orvos megvizsgálja, bead egy injekciót és közli a végösszeget. Mindig elmagyarázza, hogy pl vastagabb a vekonybél fala, fal van fújódva, stb. Aztan azt is, hogy mit ad rá. Ha kérdezek valamit akkor akkor is elmagyarázza a dolgikat, ha teli van a rendelő és fél óra múlva zárás.

Ami jó ötlet lenne szerintem, ha szórólap szerű tájékoztatókat adnának. Pl kölyök kutyáknak oltási programról, ivartalanítás előnyeiről, kullancsok által terjesztett betegségekről, szívféregről, olyan mérgező dolgokról amiket nem mindenki ismerhet (pl xilit). Rengetegen tájékozatlanok ezért szerintem ez hasznos lenne.

2018. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nagyon nagyon rosszul fogod meg a helyzetet. Kb. az utolsó dolog, amire szükségem van az a facebook-os nyereményjáték.


Ami számomra fontos egy állatorvosi rendelőben:

- az orvos(ok) személye: korrekt, tehetséges, jól dolgozik, rugalmas, tájékoztat, nem szégyell bennünket továbbküldeni ha valamit nem tud ő megoldani

- tiszta, rendezett környezet (igen, van ahol, még ez is gond)

- pozitívum, ha csapatban műtenek (több ember többet lát és gyorsabban dolgozik a doki, ha valaki a keze alá dolgozik)

- ülő- és állóhelyek a váróban, víz az állatoknak, naprakész tájékoztató poszterek (pl. kutyára veszélyes ételek, a tengerimalac helyes tartása, táplálása)



Szimpatikus, ha:

- ivartalanítási akciókat tart (bár emiatt nem váltanék dokit, megjegyezném, tudnám ajánlani másoknak)

- legutóbb dobtak be hozzánk egy szórólapot kölyök és felnőtt kutya és cica csomagokkal (alap immunizálás + ivartalanítás, illetve ismétlő oltások + szívféreg teszt, némi kis kedvezménnyel), ami tök jó ötlet és engem, mint új ügyfelet ezzel sokkal könnyebben meg lehet fogni, mint majd valamikor 3 év után némi kis kedvezménnyel


"nem számít fel mást csak anyagárat azoknak, akiken látja az odaadást és azt hogy milyen fontos nekik az állatuk sorsa."

Miért, tán a kőművestől elvárod, hogy anyagáron építsen neked házat? Ha jó szakember, azt meg kell fizetni (aki nem jó szakember, az nyugodtan haljon éhen). Viszont felháborítónak tartom, amikor azért kell 5000Ft-ot kicsengetnem, hogy rendelési időben egyáltalán ránézzen az állatra a doki (sajnos találkoztam már ilyennel).

2018. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szimpatikus lenne, ha felvennék a telefont, ha rendelési időben a megadott számon hivom őket, ha megadnak egy időpontot, hogy akkorra mehetek az állatért, akkor percre pontosan kiadnák és nem kéne még fél órát várnom és ha már megkaptam az állatomat és végeztünk a dokinál is, csak fizetni kell, akkor arra se kelljen további fél órát várnom.


Vidéken lakom, eddig az égiek kegyesek voltak és nem igazán volt bajuk az állatkáimnak, kb csak oltatni járok a dokihoz, a legközelebbi városba, ott szinte nem kell várakoznunk, de ha valami komolyabb gond van, bemegyünk Pestre(kutya felicavet, nyúl exopet) és olyankor mindig csodálkozom, hogy a többi ember hogy képes elviselni azt a fejetlenséget, ami a rendelőkben zajlik.


Havi nyereményjátékkal vagy kedvezménnyel sem tudnának rávenni, hogy +30 km-t kocsikázzak egy oltásért, ha pedig baj van, a szakértelem lesz a döntő.

2018. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kicsit félreértettétek ezt a "nem számít fel mást csak anyagárat" dolgot. Nyilván az anyagárra valamennyit rátesz, bár én még így is olcsóbban tudom megvenni ott a spot-ont, a gyógytápot, féregtelenítőt, gyógyszereket stb mint a patikában vagy állatkereskedésben.

De ennek ellenére rengetegszer voltam ott nála bűzmirigyet nyomatni, vagy apró cseprő dolgokkal, aminél kérdeztem a végén hogy mivel tartozok, és azt mondta semmivel, nem engedett semmit fizetni. Persze mindig lerakok neki valamennyit. Volt, hogy beállítottam két kidobott csontsovány kismacskával, akikből az egyiket én, a másikat a szomszéd vállalta be hogy megtartja, a kezdeti kikúrálásukat, antibiotikum és társai nem engedte kifizetni mondván, hogy neki többet jelent ez hogy valaki képes a kidobott állattal rohanni orvoshoz mint hogy ilyesmire felszámoljon pénzt. Rendkívül emberséges és együttérző, rengeteg, tényleg rengeteg kuncsaft ja is van, annyi hogy általában nincs is ideje házhoz menni, nagyon ritka és speciális esetekhez megy csak ki.

Persze megvannak a fix árai az ivartalanításra és hasonlókra, de soha nem volt még olyan hogy vizsgálatért, hasonló apró cseprő dolgokért pénzt kért volna el. És ez igenis számít szerintem, nem úgy mint amikor mondjátok hogy ránéz az állatra és ötezer.

2018. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én már annak is örülnék ha találnék egy állatorvost akinél nem a kutyánál kezdődik az állat( nincs bajom a kutyákkal) és nem rendezne le 3 perc alatt, hanem normálisan megvizsgálná a macskámat mondjuk oltás előtt, miközben én is pont annyi pénzt hagyok ott az oltásért mint egy kutyás gazdi. Én örülnék a többiek által említett ötleteknek is: szórólapok, akciók, elkülönített játszórész, de az általad írt ötleteket is jó dolognak tartanám.
2018. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sok állatorvosnál jártam én is, nagyon sok futószalagon dolgozik, injekció be, pénz fizetés, és viszlát, minden nélkül. Van ahol ez máshogy van, nyilván oda szívesebben mennek az emberek. Ez a kutyáknak való itató kirakás stb. szerintem jó ötlet, mert egymástól simán elkapják a fertőző betegségeket. De én se szeretek likeolni amúgy.

Tényleg érdekes egy kutya ivartalanítás van hogy egyik rendelőben 20, másikban ugyanaz 35... tudom hogy egyéni árszabás van, de...

2018. ápr. 25. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!