Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az állatok...

Miért van az, hogy az állatok a vízre nem féltékenyek?

Figyelt kérdés
Féltik a kajájukat általában, fontos, hogy mindegyiknek saját tálkája legyen. Viszont a víz mindenkié. Nálunk két nagyobb vizes edény van kint az udvaron, de rájár kutya, macska. Épp most fogadtam be egy újabb kutyát, de teljesen természetes volt az első perctől, hogy a régebbiek engedték inni belőle, viszont az etető táljuk közelébe nem engednék. Láttam régebben egy dokumentumfilmet, amikor valami trópusi vidéken ellenségek együtt ittak a tóból. Lehet utána levadászta egyik a másikat, de nem támadta meg míg ivott. Érdekes ez, nem?
2018. ápr. 28. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit érdekes. A víz nem zsákmány.
2018. ápr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valóban nem az, de sokszor a háziállatok féltékenyek egy simogatásra, vagy egy játékra is, vagy akár egy fekhelyre. A víz viszont amolyan "szent".
2018. ápr. 28. 07:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem jelenleg öt háziállatom van, két macska és három kutya. Elég különböző természetűek, de a vízivás az egyetlen, amikor nem csesztetik egymást. :-D Hogy mennyire tudják ösztönből, hogy ez a legfontosabb éltető erő, és tudják, hogy az mindig jut. Ez az érdekes benne.
2018. ápr. 28. 07:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen még nem gondolkodtam el, de most, hogy mondod tényleg nagyon érdekes megfigyelés😊
2018. ápr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1, Nem sivatagban vagyunk, ahol a víz ritka és megéri érte harcolni.

2, Nem csak kutya és macska létezik, ha annyira akarod ott vannak a lovak, ők még itt is harcolnak érte, pontosabban szólva a magasabb rangú iszik először.

2018. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5. De pont azt mondom, hogy a természetfilmben nem harcoltak, nem bántották egymást a különböző állatfajok, amikor oázisra leltek. A háziállatoknál pedig természetesen megvan a hierarchia, hogy ki iszik először, ha nem fér mindenki egyszerre az itatóhoz. De veszekedés sosincs belőle.
2018. ápr. 28. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Azétr, mert ivás közben a vízben élő ragadozóra (pl. krokodilra, aligátorra) kell figyelni.
2018. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*azért
2018. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!