Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehet tengeri malacot, törpesü...

Lehet tengeri malacot, törpesünt, vagy más egyéb állatot nagyobb szennyeskosárba tartani szépen berendezve forgáccsal mindennel?

Figyelt kérdés
Ismerek egy olyan embert, az egyik ismerősömnek a szomszédja, a tengerimalacát egy szennyeskosárban tartja, de szépen be van rendezve! Én nagyon szeretnék egy fehérhasú törpesünt, és az lenne a kérdésem, lehet-e szennyeskosárban tartani??

2018. máj. 8. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát milyen szennyeskosárban? Ha nem olyan, amit meg tud rágni és elég nagy és szélés, akkor biztos lehet.
2018. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég széles, és tudod az a műanyag rácsos szennyeskosár! Kettő van itthon és gondoltam, az egyikbe veszek egy sünit! :D
2018. máj. 8. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Törpesünnek legalább 100x50 cm ketrec vagy terrárium kell. Mekkora a szennyeskosarad?

Illetve, szinte biztos, hogy a forgácsot ki fogja belőle szórni.

Valamint a tetejét hogy feded le? Ha valami berendezési tárgyára felmászik, onnan a kosár szélére, simán kiszökik, de nagy eséllyel az egész kosarat felborítja, és leesve még meg is üti magát.

Illetve, a sünnek 23-25 fok kell télen is, egy rácsos műanyag helyet hogyan fogsz neki fűteni?

Szóval szerintem ennek rengeteg buktatója van. Az már csak a személyes véleményem, hogy egy ilyen tartásmód rendkívül igénytelen sajnos, és nem szép, amellett, hogy nem is praktikus...

Használtan a sün árának töredékéért tudsz venni egy nagy ketrecet vagy terráriumot, szerintem inkább arra ruházz be.

2018. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
12:36 —> Igen már tegnap én is beláttam, és rájöttem hogy inkább veszek neki ketrecet amihez jár forgács, étel, etető stb... nem drága a centrumzoo.hu -n! Köszönöm a válaszodat, ment a zöld kéz! :D
2018. máj. 9. 09:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem nem lehet a tengeri malacnak és a törpesünnek is van mozgásigénye és nem is kicsi. Képzelj el egy családot egy garzonlakásban vagy egy pl.egy kertes családi házban.

Van külömbség úgy gondolom...

2019. jún. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!