Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen vízi állatkát kaptam...

Milyen vízi állatkát kaptam lencsevégre?

Figyelt kérdés

Egy földúton egy mélyebb keréknyomban megmarad tócsában találtam őket egy csomó ebihal között, békésen megvoltak. Még soha életemben nem láttam ilyet. Valaki tudja, mi ez?


[link]

[link]

[link]



2018. máj. 11. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Gőte??
2018. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném, ez valami rákszerűség lehet, vagy rovar. A hosszúkás a farka, ami két vékony "csápban" végződik, a lapos széles része az "eleje" megpiszkáltam egy fűszállal és sok pici lába van, ráadásul elég gyorsan mozog, ha léptem egyet, felkavarták a talajt és menekültek a zavarosba. Nem akartam a hátát bökdösni, ezért nem tudom, hogy a kültakarója kemény, vagy puha, és az a két sötét valami is elég fura helyen van, de mivel a víz alján voltak, felülről várható fenyegetés, így lehet, hogy az a szeme.
2018. máj. 11. 18:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pajzsosrákok
2018. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, az lesz, erre rákeresve találtam róla képeket. Köszönöm.
2018. máj. 11. 19:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az megkérdezhetem hogy hol láttad? Régóta szeretném élőben én is megnézni, de sose sikerül :(
2018. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nógrád megyében lakott területtől kb 1km-re, egy traktornyomban összegyűlt tócsában. Most utánaolvasva szegénykék elég rövid életűek, mert hamar kiszárad az élőhelyük, ráadásul azon a részen elég sűrű traktorforgalom van, ezért azon gondolkodom, ártanék-e nekik, ha kifognám és átvinném a közeli patakba vagy halastóba.
2018. máj. 11. 19:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik hogy inkább az ilyen időszakos vizeket kedvelik. Ha találsz egy kicsit védettebb helyen egy pocsolyát max oda vidd át. Faj szinten nem tudom hogy melyik lehet.
2018. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Triops cancriformis. Egy időben tenyésztettem őket!😊
2018. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
100%
Ne vidd őket sehová, szép nagy példányok. Nekik az a dolguk, hogy rövidke életük alatt minél több petét termeljenek, amik majd a következő szezonban kikelhetnek ugyanebben a traktornyomban. Lehet, hogy végül kilapulnak, de addig is keletkeznek még peték, amik a nekik való élőhelyen maradnak. Ha átrakod őket a védettebb vízbe, lehet, hogy megmentesz pár felnőttet, de összességében nem segítesz a fennmaradásuknak. Ha az új élőhely alkalmas, akkor már úgyis élnek ott és "tele van", ha meg nem, akkor amúgy sincs esélye a következő generációnak.
2018. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!