Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok, ha az állatok...

Mit ajánlotok, ha az állatok nagy részét fel szeretném ismerni?

Figyelt kérdés
A lehető legmélyebben meg szeretném ismerni az állatvilágot.

2018. máj. 14. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Nézz természetfilmeket! :)
2018. máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Vannak állathatározó kiskönyvek, azokat nézegesd.
2018. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Olvass sokat, járj állatkertekbe, nézz természetfilmeket.
2018. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Nekem kutya, macska fajták felismerésben ez az oldal segített: [link]
2018. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Add fel, még akkor is, ha csak a jelenleg élőekre gondolsz, ott van pl. az egymilliónál is több (ha jól tudom) ízeltlábú faj...

Én a régi dinoszauruszoktól akadok ki, folyamatosan új fajokkal találkozom, de hát elég sokmillió évük volt...


Ha egy korlátozottabb ismeretanyag is megfelel, akkor természetfilmek, videók, könyvek, amihez hozzá tudsz jutni. A természetfilmek általában kevés fajt érintenek, de meg is tudsz róluk valamit bővebben.

Én még csak pár évtizede nézek természetfilmeket s olvasok ilyesmi könyveket, azt is csak heti egypár órában, néha pedig még annyiban sem, úgyhogy csak karcolgatom az állatvilágot, máig látok olyan állatokat videókban, amikhez még hasonlót sem soha. Mélytengeri állatok terén már kevés újat lehet nekem mondani, az egy korlátozottabb csoport, főleg ha metsszük az emberi tudással. No meg a kambriumi s az ember által ismert állatokból olyan kevés tudunk, hogy azokat is elég jól ismerem. Plusz sok dínót és pár proto-emlőst, de azok már túl sokan vannak.

2018. máj. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem adom fel.
2018. máj. 15. 00:27
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell feladni, csak konkretizáld magadban, hogy melyik fajok érdekelnek. Az, hogy kimész a világba és felismerj állatokat az nem nagy kunszt, a dolog ott kezd nehezedni, amikor pontosan meg akarod határozni az állatok fajtáját, hogy pl. az ott nem egy macska, hanem egy nőstény macska és azon belül is ez meg az. Az ilyenek pontos beazonosítására vannak az általam említett állathatározó könyvek, de azokat képtelenség fejből megtanulni. Válaszd ki, hogy milyen irány érdekel téged (madarak, vadállatok, sivatagi állatok, stb.) és abba ásd bele jól magadat.
2018. máj. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért lett mindenki lepontozva? Tök értelmes válaszokat kaptál.
2018. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Ezekből van egy csomó nekünk, gyerekkoromban épp olyan szívesen lapozgattam, mint a tündérmeséket :)


Kategóriákra bontva, egész részletesen, mégis tömören mutatja be a különböző fajokat, fajtákat.

2018. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Senkit sem pontoztam le...
2018. máj. 16. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!