Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szedte- emár ki vagy próbálta-...

Szedte- emár ki vagy próbálta-e már kiszedni a kutyátok a lábából a KANÜLT?

Figyelt kérdés
Azon kereztül kapott infúziót, de benne hagyta a doki, mert lehet, h szükség van még rá. Ma elkezdte rángatni, miután leszedte ról a kötéast. Vérzett is. Ebből nagy baj lehet?
2010. jún. 15. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
igen mert könnyen elfertőződhet! irány vissza az állatorvos, addig pl. betadin-val lelocsolni.
2010. jún. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Vedd ki a kanült a fertőzésveszély miatt. Majd a doki tesz be neki másikat.
2010. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyerekjáték kivenni...

letekered róla a ragasztót, leveszed a gézt és kihúzod... én ugyanigy jártam nemrég, a kisbulldoghoz ügyeletet kellett hívni éjszaka, kapott infuziót is... a doki benn hagyta a kanült, stabilizálta az állapotát, és elment, mondta, reggelig mostmár jól lesz, de a kanült bennt hagyja, mert lehet még szükség lesz rá, hivtam a saját dokink reggel, elmondtam mi volt, mondta, hogy majd rendelés után megnézi, meg kérdeztem, ki tudom e húzni, mert nagyon piszkálja, szörnyen rossz volt, túl jól lett hál isten... átmentünk a szomszédhoz, kértem, fogja meg a kutyust, még én letekerem a lábáról a ragasztót, majd kihúztam a kanült :) ha még szükség lesz rá, akkor viszont kár kiszedni szerintem... felnőtt kutyára elég csak rászólni, az én picim 11 hetes volt akkor :)

2010. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kanül irányának, fekvésének megfelelően, egyenesen, laposan, húzd ki a lábából, és jó alaposan fertőtlenítsd le a helyét, akár naponta többször is. Nem kell bekötni, hadd levegőzzön. Vigyázz, ne törd bele, vagy ne tépd fel. Gyerek játék kiszedni. Ha kell, a doki majd rak be neki másikat.
2010. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!