Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Axolotl vagy kaméleon?

Axolotl vagy kaméleon?

Figyelt kérdés

Ha van az oldalon egy szakértő,akár az egyikben jártas,írja le azt,hogy meddig élnek ők,mennyi a költségük,milyen fő problémákkal küzdenek meg velük a gazdik.

Hülye kérdés,de képesek fájdalmasat harapni? :D

Mi az,ami szarvashiba kezdőknél a tartásban?miben vezetik félre a kereskedők őket?

Melyikkel van több gond? Melyiket lehet inkább kézhez szoktatni?

Köszi a választ! Igen,a két faj,mint ég és föld,de érdekel mind a kettő.

Leginkább a sisakos kaméleon és mexikói axolotl izgat. :)



2018. jún. 6. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, de ezeknek mind utánanézhetnél magad, a google segítségével. Az első szarvas hiba hogy nem nézel utána több oldalon ezeknek a kérdéseknek, amit most felsoroltál. Értem én hogy könnyű ide kiírni és valaki regéljen tucatnyi oldalnyi szakirodalmat erről, de célszerűbb lenne ha te olvasnál utána, legalább időt szánnál az egészre és tudnád mivel jár a tartásuk.
2018. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg tartható mindkettő egy közös aquaterráriumban, amikor is a kaméleon inkább a föld felett, az axolotl a víz alatt tanyázik.
2018. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Volt már abból hiba,hogy általam jónak vélt weboldalról tájékozódtam,ellenőrzésképp megkérdeztem itt,és kiderült,hogy fals infókat kaptam.

Ha egy tényleg normális és helyes infókat közlő oldalt belinkelnek,az is jó.

Csak az van,hogy kezdőként fingom sincs arról,hogy melyek azok,hiába Google a barátom,és hasonlók.

Azért köszi a választ.

Második,na az lenne ám szép világ,anyám arra még engedélyt sem adna,nem hogy pénzzel támogatná. :D

Mert mind a kettőhöz társulnak költséges berendezések,ha választanom kéne,inkább kaméleont tartanék,de ha lényegesen olcsóbb az axi,akkor azt.

2018. jún. 6. 19:51
 4/18 anonim ***** válasza:
Az axi szerintem drágább, már csak az akvárium nagy méretéből, külső szűrő drágaságából és a vízhűtés baromi nagy költségéből ítélve is. Nem értek egyébként kifejezetten a tartásukhoz de ezeket tudom.
2018. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

[link]

Ha alaposan utánajársz, előbb-utóbb ki tudod szűrni a téves infokat.

2018. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az oldalt köszönöm,az előzőnek is köszi a hozzászólást. :)

Ki értékelte le az egybetartós dolgot,és miért?

Kivitelezhetetlen? :(

2018. jún. 6. 20:46
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én nem tartanám őket együtt. Mint mondtam nem ismerem pontosan az igényeiket, de az axi a hidegebb vizet szereti, a kaméleonnak meg nem biztos hogy jó a hűvösebb levegő. Emellett nem mernék kaméleont olyan helyen tartani ahol ha "mellényúl" az ágnak beleesik a vízbe és megfulladhat.
2018. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igazad van,nagy a rizikója.

Szerinted melyik a jobb:párduc vagy sisakos?

Ebben a kettőben gondolkodtam,inkább hímben.

A törpekaméleonok aranyosak,de nem igazán mutatósak terráriumban,és a kezemen sem annyira talán.

Mennyire lehet amúgy kézhez szoktatni őket?

Áh,olyan cukik,főleg a szemük,ahogyan külön mozgatják,imádom :3

2018. jún. 6. 22:23
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted melyik a jobb:párduc vagy sisakos?


Nincs jobb. Mindkettő jó. A sisakos “igénytelenebb”, a párduc könnyebben kezelhető.


Ebben a kettőben gondolkodtam,inkább hímben.


Kezdőnek jobb a hím, akkor nem kell tojásrakással foglalkozni, egy rizikóval kevesebb.


A törpekaméleonok aranyosak,de nem igazán mutatósak terráriumban,és a kezemen sem annyira talán.


Mutatósak ők is, csak életben tartani nem egyszerű...kézbevenni nem kell.


Mennyire lehet amúgy kézhez szoktatni őket?


Egyedfüggő, de alapvetően a kaméleonok nem fogdosós állatok, sőt kifejezetten stresszelheti a dolog. A stresszes állat pedig hamar elpusztul.

2018. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igen,láttam olyat,hogy egy sisakost másik hüllőhöz odavitték,és kitátotta a száját,elég stresszes lett tőle.

Mennyivel speciálisabbak a párduc igényei?

Élettartamban van különbség?

Ezt a tojásrakós szitut olvastam.

Köszönöm a válaszaidat!

2018. jún. 6. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!