Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen radikális módszerrel...

Milyen radikális módszerrel űzzem el a bolhákat?

Figyelt kérdés
Már nem tudom mit tegyek, mert kapják a kullancs-bolha elleni cseppet. Három kutyám van, és két macskám. Az egyik cica még fiatal, ő éjjel bent alszik velem, ha ki is jár nem nagyon érintkezik a többiekkel. És érdekesmód, benne van a legtöbb. Hemzsegnek a homlokán és a nyakán. Egy hete kapott cseppet, állatpatikában vettem, nem is a legolcsóbbat, 6.000 Ft volt. Egy-két napig láttam kitisztulni, aztán most megint teli van. Néha már olyan érzésem van, mintha belőle kelnének ki. A kutyák sokszor a műhelyben alszanak, ha rossz az idő. A területet, ahol én is tartózkodok, mivel lehetne kezelni? Sima beton a talaj a műhelyben. Ők is egy hete kaptak cseppet, és a rongyot is kicseréltem amin fekszenek.
2018. jún. 14. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen cseppet kaptak?
2018. jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: A Preventol duo sprayt ismeritek? Mi a véleményetek róla? Kiegészítésként azt is fújtam a kutyákra, de a cicára nem merem, mert a cicák folyton mosakodnak, pedig egyébként macskákra is ajánlják. Arra nem jó ez a szer, hogy befújjam vele a fekhelyüket?
2018. jún. 14. 08:13
 3/5 A kérdező kommentje:
1# a Kutyák Spot-ont kapnak, a macskák Pestigont.
2018. jún. 14. 08:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ezzel kuzdok most ujra. Pedig minden egyen honapban megveszem azt a hu.lye cseppet rajuk.

Adok a sza.rnak egy pofont vele.



A macskara, úgy hogy lelett kezelve cseppel, nem tehetsz már ra semmit. Majd csak egy honap mulva. Vagyis tehetsz de nem szeretnel.

Takarits ki minden fejhelyet, ami olyan dobd ki. Fertotlenits.

A hazban ugyan ez ahelyzet.

Pont tegnap vettem egy rovarorto szert az allatboltban, nem er semmit csak szolok.

De ami tegnap bevalt az a zsiroldó, nyilvan ezt nem a macsara. Hanem a padlorepedesekbe stb. A kis zugokba stb. Most ezt fogom minden nap fujni, kivancsi vagyok lesz e valtozas. Tegnap ahogy rajuk fujtam, elaludtak.

2018. jún. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4. A bolhák megélnek hosszasan az élőlényen kívül is? Majd vissza költöznek? Érdekes, hogy az ágyban engem nem csípnek bolhák, és a cica sem vakarózik, egy ágyban alszunk. Csak látom, hogy szaladgálnak benne, hófehér szőre van. Viszont ha kijövök a műhelybe ahol a kutyák vannak, rögtön csípik a bokámat, és ők folyton vakaróznak. Tudom, hogy nem lehet besokallni a bolhairtóval, épp ezért nem tudom mit tegyek, mert az egyik kutyának pl. már a popóján előjött a bolha allergia, kopik a szőr. De most kapott cseppet. Ő mondjuk egy nagyon öreg kutya, lehet amúgy is érzékenyebb.
2018. jún. 14. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!