Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ivartalanított állatoknak...

Ivartalanított állatoknak csak steril tápokat lehet adni?

Figyelt kérdés

Megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy hogy is van ez. A kutyáim mind ivartalanok, de valahogy soha nem kaptak ilyen tápokat, mindig igyekeztem olyat venni ami a csirkeallergiájuk kikerülését teszi lehetővé, így bárányos és halas tápokat választottam.

Viszont az ivartalan macskáimnál pedig mindig a steril tápokat vettem, mert annyira rémítgettek a húgyúti és veseproblémákkal náluk.


Viszont akkor ha nem azzal etetném a cicáimat baj lenne? Vagy a kutyáknak is azt kéne? Kicsit tanácstalan vagyok mert sok a felesleges marketing...és nem értem, mert ha a felelős állattartás az ivartalanítást pártolja, akkor hogyhogy annyi gazdi etet nem ivartalanított állatoknak való kajával?


2018. jún. 14. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A "steril" táp ez esetben azt jelenti, hogy ivartalanított állatnak javasolt (nem "fertőzés" szempontjából steril). Ennek az az oka, hogy általában egy ivartalanított állat hajlamosabb a hízásra, és ezért olyan tápot készítenek, amitől kevésbé fog elhízni. Ha jól van tartva (pl. kutya rendesen lemozgatva), macska nincs túl etetve akkor kb. mindegy milyen tápot kap. De lusta gazdiknak kényelmesebb...
2018. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Macskánk van, úgyhogy ebből a szempontból:

Mi szemeztünk a sterilized tápokkal, de az a márka, amit meg tudunk fizetni és jó is (premiere), ott speciel az indoor tápnak magasabb a fehérjetartalma, nekünk ez is szempont volt.

Persze nem csak ezt kell nézni, tudom, hogy rémítgetnek a leendő betegségekkel, de ha egyszer ezt szereti a macska...?

Az indoor táp is speckó valamilyen szinten, ugye hogy ne hízzon el a kevesebb mozgás miatt, úgyhogy mi ennél maradtunk.

2018. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom hogy nem orvosi értelemben steril a táp...:) De a cicánál nagyon féltünk, és pont ezért is vagyok főleg velük dilemmában, hogy van az urinary a steril meg az indoor, és hogy melyik legyen véve. Egyenlőre sterilt esznek, de idegesítő hogy abban az árkategóriában amit megengedhetek magamnak mérföldekkel jobb "nem steril" tápok vannak, így nem tudom eldönteni mivel tennék jót a cicáknak. Ezt a mostanit nagyon szeretik, ezért is nem merek olyan nagy hévvel belevágni másba, de örülnék ha találnék valami más jobbat amit szintén szeretnek, de jobb a minősége.
2018. jún. 15. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!