Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kipusztítani a...

Hogy lehet kipusztítani a zsizsikszerű rovarokat a tésztából?

Figyelt kérdés
A beépített konyhaszekrényben tartjuk a tésztákat többek között, és a bontatlan csomagolású tésztás zacsiban is láttam szaladgálni pár mm-es barna, keskeny rovarokat, amik rágják a tésztát. Sztem kidobom az összes tésztát. Olvastam, hogy a babzsizsik felbukkanása megelőzhető úgy, hogy hűtőszekrénybe tesszük a friss fejtett babot kb. 24 órára, de a tésztával mi a teendő?
2008. nov. 1. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én kidobáltam mindent, ami az "állatkás" zacskók közelében volt, jól kitakarítottam és azóta nincs ilyesmi. (több éve) Neked is ezt tudom javasolni. Nálunk egy régi lisztből terjedtek szét, azóta figyelek, hogy ne tartogassam sokáig ezeket a száraz dolgokat.
2008. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tésztát ki kell dobni..ez valószínűleg már a gyártás során belekerült pete formájában..akár egy légy cipelhette rá, nálad meg szépen kikelt..ugyanígy járhatunk a mandulával, mazsolával, liszttel, kókuszreszelékkel..nagyon sokszor kellett beszednünk a polcról ezmiatt és visszaküldeni a gyárba, de sajnos nem mindig látható csak már otthon..

Ha gondolod a bontatlan tésztákat visszaküldheted a gyártónak, megreklamálhatod, de az már nem ehető!

2008. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kipusztítani kidobással lehet,általában a szemesbabba beköltözik még amikor a növény a kertben van.Viszont megelőzni úgy tudod hogy amit csak tudsz,műanyag v. fém dobozba tárolj.Előszeretettel használom a díszdobozos kávék dobozát.
2008. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik sokunknak van ilyen gondja . Én az ilyen tésztát a kutyáknak szoktam megfőzni , őket nem hiszem , hogy zavarná . Amúgy a boltból cipeljük haza ezeket a dögöket és miattuk kidobhatunk egy csomó dolgot és takaríthatunk hetente... nálunk az étel moly az ami megkeseríti az életünk .
2008. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sok a moly, a padláson meg zsizsikes a gabona, és az antennalyukon (a plafonon jön le a kábel) előszeretettel lemásznak a szobánkba, hogy aztán éhes pusztuljanak... Minden szemes dolgot, tésztát, lisztet, amit zacsiban kapni, egyből átrakok dunsztos üvegbe, mert oda nem jutnak be. Mondhatom, kiakadtam, amikor a két hete vett hörcsögkajából előmásztak a kukacok... Brrr! Dobd ki, ami fertőzött, és te is dobozolj meg üvegezz mindent.
2008. nov. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért elég bosszantó, hogy mindent kidobhatok. :( Ezentúl minden ilyesmit hermetikusan záródó dobozban tárolok.
2008. nov. 1. 19:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Lásd Tina eheti száma 38.oldal.
2008. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!