Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A mindenkori talajszinthez...

A mindenkori talajszinthez képest, milyen magasra tudnak repülni a szúnyogok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 17:26
 1/5 anonim válasza:

Az a baj, hogy a tereptárgyak is befolyásolják a dolgot, ráadásul a légáramlat is viszi őket rendesen, szóval ilyen alapon elvileg bármennyire.


Miért kérdezed? Hátha a konkrét kérdést könnyebb megfogni (pl ha arra vagy kíváncsi, hogy a tizediken szellőztethetsz-e szúnyogháló nélkül, stb)

2010. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert érdekel. Azon kívül,hogy össze-vissza csipkednek engem is,eszembe jutott,hogy egy 40-50 emeletes toronyházban /150-200 méter/ jelen vannak-e?
2010. jún. 19. 11:11
 3/5 anonim válasza:

Az American Mosquito Control Association weboldalának FAQ-ján találtam a következő pár mondatot:



"Az embert is megcsípő szúnyogok nyílt terepen 7-8 méternél nemigen repülnek magasabbra (kb e magasság alatt feltételezhető ugyanis, hogy jó eséllyel találnak melegvérű "áldozatot").

De pl az ázsiai tigrisszúnyog -nem biztos hogy ez az egzakt magyar neve...- 12m feletti faodvakba is lerakja a lárváit. Szingapúrban a toronyházak 21-ik emeletén is előfordulnak."


Más oldalakon azt is írják, hogy egyes fajok a légáramlatokkal (nyilván nem tudatosan) a sztratoszféráig is feljutnak...


Hirtelen ennyit találtam a neten :)

2010. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A net nem tudta, hogy a negyedikre még simán berepülnek, tehát 15m-re biztos, mert magasföldszint van.
2010. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha a kérdés arra irányul, hogy egy sárkányrepülős kaphat-e maláriát repülés alkalmával, akkor szerintem: IGEN!

A szúnyogok bírják a hideget, repülni tudnak, ezért ahol kaját remélnek, oda repülnek.

2012. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!