Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ló vagy kutya?

Ló vagy kutya?

Figyelt kérdés

2018. júl. 9. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teknős vagy macska?
2018. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Mi alapján? Közel sem egy kategória a kettő.
2018. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%

Ezt most hogy erted? Melyik a jobb tars?

Mindenkeppen a ló. Utana olvashatsz, én tapasztalatbol mondom. Az egesz a pszichologian alapszik. Nagyon nagyon röviden: a kutyák ragadozok. Fő, természetes táplálékuk eredetileg a hús. A húsért vadaszni kell. Es sokszor pl egy farkas (vadon elo rokon) napokat vadaszik ehen es sok aok kilometert kajtat mire hushoz jut. Ezert a kutyanak alapvetoen fontos a kaja. Az embert bálványozza de csupan a kajaert :))) hisz megkimeli magat a faradalmas vadaszattol. Kb ez jatszodik le egy kutya agyaban ember=kaja → ember=barát :))) nekem van kutyam is. Persze ragaszkodoak szeretnek meg minden viszont van egy olyan erzesem hogy a kaja ebben nagy szerepet jatszik. Es amugyis utalom azt bennük, hogy folyton hízelegnek s nyaliznak...

A lovak ellenben *-* más kategória!!!

Indulva ugyanonnan, a ló növényevő. Növények szinte barhol talalhatóak. Ha nem más falevelek vagy bármi.a lo a termeszetben tehat eleg jol elboldogul nincs akkora szuksege az emberre. Ezert kajaval nem is lehet igazi baratsagot vele kialakitani. Persze imadjak a csemegeket meg mindent de nm fognak ettol meg ragaszkodni hozzad! Nagyon önfejűek es büszkék. Nem alázkodnak meg, nem nyaliznak soha. Mégis sokkal jobban tudnak szeretni egy embert. Persze ki kell erdemelni s meg kell talalni az utat a ló szívéhez! Ehez rengeteg tapasztalat s loismeret szukseges. Viszont aki egyszer megtapasztalja hogy milyen eyy bensősêges ló es ember közti baratsag az sose akar majd kutyat :)))

Csak az a helyzet hogy nagyon keves az a szrrencses aki ezt megtapasztalhatja. Lovat nagyon kevesen tartanak, mivel kulonlegesek az igenyei es nagyon draga is illetve szakertelem szukseges hozza. Kutyaja meg szinte mindenkinek volt/van/lesz elete soran ;)

2018. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Én az előzővel nem egészen értek egyet. Lovagoltam 12 éven keresztül, de egy ló sem kötődött hozzám, még akkor sem ha 5-6 éven keresztül 1-2 naponta jártam ki hozzájuk. (lovagolni csak heti 2-3x lovagoltam, a többi látogatáskor csak simogattam, sétáltatta, etettem őket)

Kutyám több is volt, van. Mind a menhelyről örökbefogadott, mint a tenyésztőtől vett kutyáim nagyon szerettek, szeretnek. A kutyákat jobb társnak mondanám, mivel látom rajtuk, hogy megbecsülnek, mindig örülnek nekem, és ez jó érzés.

2018. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10%

#4es, annyit fűznék hozzá hogy nem is csodálom hogy nem kerültél igazán közel egy lóhoz sem. :))) Ehez nem lovarda meg lovardai lovak kellenek gondolkozz már ember... azok a lovak naponta 100embert látnak persze hogy közömbösek...

Vegyél saját lovat (vagy inkabb ne nem mindenkinek vaLÓ) végezz el körülötte TE MAGAD minden munkát azaz etesd itasd trágyázd stb stb stb ès utána beszélhetünk addig nincs miről drágám.

Persze hogy a lovak nem becsültek meg... mit adtál te nekik? Pattogtál a hátukon rángattad a szájukat aztán adtál 2naponta egy kis jutifalit meg simizést :))))

No mind1 hiába... mondtam az előbb is... SAJNOS az emberek 99,99%→a számára elérhetetlen a lovas, az igazi lovas életforma!

Úguis lepontoznak a kutyások mert többen vannak én meg egyedül.De azért szerintem elgondolkodhat mindenki az érveimen, s lehet informálódni ;)

A The path of the horse című filmet tessék megnézni minimum legalább egy felszínes képetek lesz arról hogy mi az a LÓ. A kutya csak se**nyaló lénye mellett!

2018. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Azt azert nem mondanam, hogy a kutya csak a kajaert van az emberrel, nezz meg pl. egy terapias, segito, vakvezeto, stb. kutyat. Hozzateszem, evekig dolgoztam lovakkal. bar sajatom nincs.

Szerintem egy lo is nagyban fugg az embertol, ha csak kicspnad egy legelore. hamarosan gond lenne ott is.

Es nem minden kutya nyalizos meg hizelkedo, ez egyen es fajtafuggo, am meg a szeretet egy kifejezesmodja.

A ket allatfaj ily modon nem osszehasonlithato szerintem, attol fugg, mit szeretnel az allattal-allattol. Nyilvan ha egy jo tereplovaglasra vagysz, akkor lo, de ha mondjuk szarvasgombat keresnel, akkor kutya..

Plusz meg millio dologtol fugg a dontes, lehetne sorolni napestig.

2018. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!