Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti elfogadnátok a meghirdetett...

Ti elfogadnátok a meghirdetett pénzjutalmat egy keresett kutya megtalálásáért?

Figyelt kérdés
Láttam egy hirdetést, csak kiváncsi vagyok. Én személyszerint nem, sőt embertelenségnek tartanám elfogadni a pénzt, csak mert megtaláltam az illető kedvencét.

2018. júl. 13. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem a megtalálásért adja, hanem amiért visszaviszed neki. Vedd benzinpénznek.


Más oldalról megközelítve: a kis állata valakinek nem ér meg minden pénzt, ha annyira a szeme fénye?

2018. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Én személy szerint csak akkor ha visszavinném a házához és látnám, hogy nálam tehetősebb ember. De egy nagyobb összeget én se fogadnék el, még ha egy nagyon értékes kutya akkor sem.
2018. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De egy üveg italt/doboz bonbont elfogadnék 😉
2018. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Van egy olyan üzletág, ami arra épül, hogy gazdagabb családok házikedvenceit rabolják el, majd amint azok meghirdetik a pénzjutalmat annak aki megtalálja, visszaviszik. Pont emiatt nem fogadnék el pénzt, semmilyen esetben.
2018. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem, de nemrég voltam olyan helyzetben, hogy váratlanul anyagi kár ért, és nem volt aki segítsen, hát ha akkor találok egy ilyen kutyát, elfogadtam volna a jutalmat is.
2018. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4es erre pont nemis gondoltam, úgyérted, hogy gyanusítottá válna a megtaláló?
2018. júl. 13. 21:09
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Kisebb összeget elfogadnék, ami fedezi az üzemanyagköltséget meg ilyesmi (ugye egy talált kutyát ha nincs biléta akkor el kell vinni dokihoz vagy chip-leolvasó pontra, ez idő, benzin és fáradtság), de egyébként nagy összeget én se fogadnék el. Az ember ilyenkor tényleg jobban örül egy kis kedveskedésnek, tényleg egy sör vagy csoki jobban esik. :)
2018. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, valamit biztos elfogadnék, mert annak ellenére, hogy látom az újratalálkozás örömét, én is örülnék a jutalomnak. Mindkettőnek örülnék. Látni a boldogságukat, és azt is hogy megjutalmaznak. Nyilván nem 50 ezerről beszélek.
2018. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
Kisebb összeget (5ezer) volt hogy elfogadtam mert öneltartó diákként havi 5 ezerből ettem. Amikor hazavittem a kutyát, láttam hogy nagyon gazdag család, nekik ez a pénz kb. semmi volt. Nagyobb összegnél inkább azt mondanám hogy fordítsa valami hasznosra, pl. csináltassa meg belőle a kerítést ahol kiszökött a kutya vagy adja a pénzt az állatmenhelynek.
2018. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megnézném magamnak a tulajt. Ha olyan, aki ágrólszakadt, szerencsétlen, attól nem, vagy esetleg elfogadnám, bemennék az első utambaeső állatboltba(pl.Fressnapf), és amit kaptam, azt - picit esetleg meg is toldva - kutyatápra fordítanám, és visszavinném a gazdinak.
2018. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!