Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Törpenyuszi Gazdik feltehetnék...

Törpenyuszi Gazdik feltehetnék pár kérdést? (lent)

Figyelt kérdés

Na szóval nemsokára egy törpenyuszival bővűl a család(enyém lesz)

És volt már nyuszik de az eléggé régen volt ezért pár kérdést felszeretnek tenni

Ha vad akkor hogyan lehet a legegyszerübben kézbe szoktatni?

Mennyire vágynak szeretetre?(szval mennyire bújnak meg ilyenek)

És havonta kb. Mennyibe kerül a tartásuk?

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2018. júl. 18. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
6%
ezt ugyan úgy fel tudod ám tenni akitől elhozod...megkérdezed ő mit ad a nyusziknak stb.. hogyan szoktatta kézhez ilyenek..gondolom neki nem vad nyulak rohangálnak otthon.. :D nem értem, hogy ez miért olyan nehéz.. :D vagy ha nem is akarod attól megkérdezni akitől hozod min 100x feltették már ugyan ezt a kérdést.. és ez most nem arról szól, hogy minden kérdés eltér egy picit, mert ezek konkrét dolgok.. és hogy még tovább menjek egy csomó blog/vlog van a neten ezekről a témákról...keresni/olvasni!!!!
2018. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minek kell kiosztani a kérdezőt ha normàlis vàlaszt nem tudsz adni? Ez az oldal meg arra van hogy kérdezzünk-.-


“Ha vad akkor hogyan lehet a legegyszerübben kézbe szoktatni?”

Ha normális, megbízható tenyésztőtől hozzátok már eleve kézhez lesz szoktatva. Egyébként enged ki egy zárt térben (a szobádban[amit nyúlbiztossá teszel]) és várd amíg oda jön hozzád, ha azt akarod hogy kijöjjön hagyd hogy magáton másszon ki, tehát hagyd hogy ő kezdeményezzen, ha jobban bízik benned játsz vele. Lehet nem lesz egy kezesbárány, de előbb vagy utóbb meg fog szeretni:).


“Mennyire vágynak szeretetre?(szval mennyire bújnak meg ilyenek)”

Ez nyuszinként változó.


“És havonta kb. Mennyibe kerül a tartásuk?”

Széna mindig kell neki, az kb 2000 ft egy hónapra. Kell valami jó minőségű táp, pl Versele-laga ami 3000 ft körül van 2.5 kg, ez 3 hónapig elég talán. Zöldségek kellenek. Ja és az alom a wc-be, Tescoban télen lehet venni 10-15 kg-os fapelletet, 1500-2000. 2-3 hónapra elég.

+ketrec és a bele való felszerelések (ha ezek még nincsenek meg)

2018. júl. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem vannak nyusziim ezért tudok segíteni Először is melyik tenyészetből lesz a nyuszi? (fontos hogy megbízható, hivatásos, hozzáértő tenyészetből legyen a nyuszi pl: Wonder Bunny törpenyúltenyészet. (a tenyésztő egyrészt nagyon aranyos, segítőkész stb. és ha akarod a nyuszit akár pestre is felviszik pl. most asszem aug. 19.-e körül lesz szállítás. Ahonnét tudsz olcsón vásárolni nyuszinak dolgokat:Petnet.hu (én is onét rendeltem már többször.) és nagyon durva akciók szoktak lenni: pl. a 120*54*54 cm-es ketrec 28500 amúgy és most le van árazva 19500 ft körülre. az a fontos hogy a nyuszi előtt mindig legyen friss víz, és széna, mézes- cukros dolgokat ritkán ehet, répát keveset adj neki (a nyuszik nehezen tudják megemészteni),, naponta amíg kicsi max 3 evőkanál tápot kapjon ha már nagobb lesz mehet neki napi 4-5 evőkanál is de célszerű reggel és este adni neki pl. reggel 1,5 evőkanál este ugyanennyi vagy kevesebb, mert a nyusziknak naponta többször kell enniük, mert az emésztőrendszerük nem tud kiürülni rendesen ha csak egyszer kapnak enni, meg minden ilyesmi, és az a fontos, hog ne váltogasd sűrűn a tápot amit adsz neki, mert a nyusziknak gyenge az emésztőrendszerük. Amire figyelni kell: a székletét figyeld: pl. ha nagyon apró neki, ha láncos, (az bélelzáródásra utalhat (az én nyusziim közül is volt az egyiknek) ez amúgy azért van mert vedléskor ahogy mosakszik a szőrét lenyeli és érted, ha ilyen van, akkor minél előbb orvos, de ha nincs rá egyből lehetőség addig probiotikum, 100 százalékos ananászlé és szőroldó paszta. jah és a nyuszik 3 hónapos korukig nem ehetnek zöldséget- gyümölcsöt. füvet vagy hasonlót igen de fokozatosan, és a zöldséget is csak fokozatosan lehet neki majd adni. Ha azt akarod hogy szelíd kezes nyuszi legyen, foglalkozz vele sokat, vedd többször ölbe engedd ki szaladgálni (a nyusziknak ha nagyobbak már célszerű egy 100*60 cm-es ketrecet beszerezni. visszatérve a szelidítésre sztem a tenyészetben már v.mennyire úgyis kézhez van szokva. az én nyusziim (sok foglalkozás árán) ha meglátnak v.kit a ketrecük környékén rágják a rácsot, vagy ha simogatom őket nyalogatnak, vagy a kezemben tartatják a fejüket stb. és ha idősebb lesz kb. 8-12 hónapos nemárt ivartalanítani, mert különféle betegséget/rákot is okozhat főleg a nőstényeknél a folytonos ivarzás miatt. ha majd esetleg szeretnél tőle nyuszikat (ha nőstény nyuszid lesz) akk. 1 éves kora előtt szülnie kell, mert akkor tud kitágulni a medencecsontja és érted, de ezt nem részletezem. Vehetsz neki különféle fogkoptatókat (a fogkoptatókőt nem ajánlom, az enémek nem szerették, most ilyen fogkoptatórudakat vettem nekik) de mindent megtalálsz a petnet.hu-n. ajánlatos beszerezni neki egy wc-t vagy alomtálcát, mert akkor a ketrecet nem fogja meg semmi aminek nem kéne. tálból a kerámiát tudom ajánlani (petnet.hu/trixie kerámiatál nyulas 240 ml) sztem ekkora elég neki (én is most rendeltem, pont ma jöttek meg, na a lényeg azért jobb a kerámia, mert kevésbé porosodik/nehezebben tudja tologatni/kiborítani stb. szénából vagy a versele laga, vagy a prücsi, vagy a jr farm, vagy vitapol stb a jobb talán még a vilmie (hegyi széna) de a panzi sem rossz, de lehet venni ilyen konkrétan márkátlan szénát (kicsit nagyobb kiszerelés mint a vitapol) és olyan illata van, és anyusziim is imádják. az a lényeg hogy a széna legen a fő eledele (a táp úgymond csak kiegészítés legyen. a WC-jét/ketrecet két-három naponta kell takarítani és hetente legalább egyszer ki kell fertőtleni. ha bármi kérdésed van írj nyugodtan, és ha érdekel az a tenyészet akk szólj és ha akarod beszélhetek a tenyésztővel, ha érdekel most van színes törpe, mini kosorrú, és TALÁN de ez nem biztos oroszlánfejű törpe alom is. de vannak örökbefogadható nyusziik is + egy eladó színes törpe kék (értsd. palaszürkés/acélkék) színű nőstény is.
2018. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!