Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Harap alovam hogyan szoktassam...

Harap alovam hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Büntesd. A módját te választod, általában ilyenkor megcsapják, kifinomultabbak beiktatnak egy figyelmeztető jelet, így egy idő után nem kell csapkodni, elég figyelmeztetni, aztán vannak még kevésbé erőszakos módszerek, de ahhoz nagyobb tudás és idomítási tapasztalat kell, és -nem bántásként mondom- de a kérdésed alapján neked az még messze nincs meg.
2010. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Őőőőőőőőőő.......

Mondjuk egy hejesirásikézikönyvel...

2010. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
harapj vissza
2010. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
üss rá egyet az orrára pl. a vakaróval és meglátod legközelebb már elég lesz felé tartani a vakarót tudni fogja, hogy nem szabad...
2010. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én szájba vertem az enyémet, ha harapni vagy csipkedni akart. Egyszer kétszer eljátszotta, most elég csak, ha úgy tartom a kezem és tudja mi a szitu. Nem szoktam bántani amúgy, de ha ilyeneket ráhagyok, akkor a fejemre nő.
2010. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"A támadás pontján visszatámadni nyílt hadüzenet. Ha háborút indítunk a ló ellen, biztos, hogy ő fog nyerni. Nagyobb, erősebb és gyorsabb. Amikor a csipkedésért megütjük a lovat, ugyanúgy fogja folytatni. A ló egyre ravaszabban fog időzíteni, gyorsabban fog támadni, és sokkal gyorsabban fogja visszarántani a fejét is, mert számítani fog viszonttámadásra. Az eredmény: rosszabb lesz a csipkedés, ahelyett, hogy javulna a helyzet.


Képzett trénerek is néha kemény bánásmódot javasolnak arra, hogy leszoktassuk a lovat a csipkedésről. Hallottam, amint azt mondják, hogy amint látjuk a csipkedésre való hajlam jelét, jó kemény ököllel húzzunk be egyet a lónak. Azt is tanácsolták nekem, hogy használjak vibráló vicces szerkezeteket, amikből valami hegyes áll ki. Voltak, akik a ruhaszárító csipeszre esküdtek; még azt hallottam, amikor valakinek fogó használatát javasolták! De a legrosszabb, amit hallottam az, hogy helyezzünk egy szöget az ujjaink közé és így üssük meg a lovat.


Mindegyik fent említett módszer veszélyesebben csipkedő lovat eredményez. El kell döntenünk, hogy ki akarunk-e venni minden fájdalmat keltő eszközt a képzésből vagy sem. Lényeges, hogy ne a ló ajkaira koncentráljunk. Ha ezt tesszük, a ló csak foggal fog harapni, eltépi ruhánkat, vagy még a bőrünkből is egy darabot. Van sokkal hatékonyabb gyógymód erre a problémára.


Először is, hadd mondjam el, hogy a hozzám kerülő csipkedő lovak 90%-át jutalomfalatokkal etetik az emberek kézből. Ha összekötjük az étel és az emberi testrész képzetét, a lovat harapásra tanítjuk. A tudomány bebizonyította, hogy ugyanez történik a cápáknál és más tengeri ragadozóknál is. A tulajdonos gyakran arról számol be, hogy ő soha nem etette kézből a lovat, de kiderült, hogy egy korábbi tulajdonos igen. Ne feledjük, még midig fenn áll a probléma.


Amint a kézből etetést megszüntettük, egy jó lovas nagyon oda fog figyelni, mikor mutat a ló csipkedési hajlamra utaló jeleket. Ilyenkor érjünk a ló sípcsontjához, ne rúgjuk, csak érjünk hozzá, a fájdalomkeltés nem tanácsos. Csak a ló figyelmét szeretnénk elterelni egy másik testrészére. Ráléphetünk a pártára, és lecsúsztathatjuk a sarkunkat magán a patán. A lovak különbözően reagálnak, válasszunk egy módszert.


Amint elvontuk a ló figyelmét, lépjünk arrébb és vezessük magunk után a lovat, álljunk meg, figyeljünk, és reagáljunk a fent javasolt módon, ha újra csipkedni próbálna. Általában kb. 8 ismétlés után a ló csipkedni akar kezdeni, majd megáll és lenéz a sípcsontjára vagy patájára. Ebben a módszerben a lovak figyelmének elterelhetőségét előnyünkre használhatjuk. A lovak figyelmét nagyon könnyű elterelni, amit hatékonyan lehet használni erőszak alkalmazása helyett a csipkedés problémakörénél."

2010. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
persze ahányszor meghara verd meg (agy neki egy pohont)
2010. jún. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy "Ha összekötjük az étel és az emberi testrész képzetét, a lovat harapásra tanítjuk."


Nagyon furának találom, hogy a lónak ne lenne ennyi esze. A kutya, néha még a legkóborabb, legelhanyagoltabb, legszocializálatlanabb is pontosan tudja, hogy mi a kaja, és mi a kezed.

A ló tényleg nem képes megkülönböztetni a kaját és az ember kezét?

Ez komoly kíváncsiság, nem kötözködés.

2010. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
orrba kell vágni. sose verem a lovaim, de az egyik csipkedett, párszor odacsaptam és már nem csinálja.
2010. jún. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem írtam,hanem bemásoltam:)

Egyébként itt nem arra gondol, hogy a ló összekeveri az kezed egy dundi répával és véletlenül vagy direkt leharapja.

A lényeg az, hogy a kaja a kezedből kerül elő, tehát mivel nem egy buta állatról beszélünk, baromi gyorsan felfogja, hogy kézből jön a répa, és követelőző lesz.

Matatni fog, keres kutat, és akár harap. Magyarán nincs tisztelet, mivel egy két lábon járó ételhordónak tekint.

Sok helyen nem is engedik, hogy kézből adj a lónak bármit, pont ezért.

2010. jún. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!