Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani kisállatot?

Tudnátok ajánlani kisállatot?

Figyelt kérdés

Olyan állatot szeretnék, ami:

-nappal aktív

-viszonylag kis helyen elfér

-magára lehet hagyni időnként 1-2 napra

-kézbe lehet venni, simogatni, esetleg trükköket tanítani neki

-nem büdös, nem hangos (hálószobában lenne)

-lehetőleg nem csak eltűri az embert, hanem kedveli is


Bármi szóba jöhet, a rovarokon kívül nem szárkózom el semmitől: hüllő, kétéltű, madár, rágcsáló...


Előre is köszönöm! :)



2018. júl. 22. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Hát, ilyen állat szerintem nincs, maximum a hüllők, de nekik körülményes lehet a tartásuk. :D


Hörcsög > 80×50 alapterületű helyen megvan, 1-2 nap nem jelent neki gondot, normál tartás mellett nem büdös (a nőstény havonta 2-3 napig ivarzik, ilyenkor az lehet), kézbe lehet venni, simogatni, ha szelíd egyedet veszel (tenyésztőtől), megvan az emberrel. Éjszakai állat, nem egy nagy észkombájn (a nevét megtanulja, de többet ne várj)


Madár > nappal aktív, nagy hely kell neki, hangos, attól függ, milyen fajta, lehet intelligens is, kedvelheti az embert és a simogatást is


Hüllők > nappali és éjszaka is lehet aktív, nem zajol, nem büdös, de nem is intelligens, nem szereti a simogatást, kézbevételt

2018. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Plüss. Semmi nem felel felel meg az "adjon meg nekem mindent de én semmit nem akarok adni, minden jöjjön ki a minimálból" igényeidnek.
2018. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
67%
Kompromiszummal jár egy állattartás, nem ő fog a te igényeidhez igazodni hanem te fogsz az övéhez. Nincs tökéletes állat, mert ebből a leírtakból nekem az jött le. Ha így állsz hozzá neked nem is való!
2018. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom (#1 vagyok)

Megfelelő tartás mellett egy állat se büdös


Nyúl > nappal aktív, min. 1,5 m2 kell neki, sok törődést, foglalkozást igényel, ha elmész másra kell bízni, okos állat, szereti a simogatást, hangos lehet, türelmet is igényel (ha kiengeded, előszeretettel fogyasztja a telefontöltő kábelt)


Tengerimalac > ugyanaz, mint a nyúl


Patkány, degu, csincsilla > ugyanez + a tartása körülményes


Egér > okos, éjszakai és nappali állat is lehet, szereti az embert, 1-2 naptól nem lesz baja, zajolhat



Én a hörcsögöt ajánlom neked. Magányos állatok, egyedül szeretnek lenni, 5 fajból is választhatsz. Éjszaka aktív, zajolhat ezért semmiképp se a hálóban helyezd el. Minden infót megtalálsz róla itt: [link]

2018. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, köszönöm a részletes választ (egyébként a legtöbb hüllőnek nem körülményes a tartása, csak max a terráriumot macerásabb előkészíteni, de onnantól alig igényelnek törődést, pl tisztítani jóval ritkábban kell, mint a rágcsálót). Ne haragudj, az első válaszodnál véletlenül a félig hasznosra kattintottam, és már nem tudom korrigálni :/
2018. aug. 22. 22:24
 6/7 A kérdező kommentje:

,,Plüss. Semmi nem felel felel meg az "adjon meg nekem mindent de én semmit nem akarok adni, minden jöjjön ki a minimálból" igényeidnek”


Egy icipicit nagyon el vagy tévedve. A kisállat-ember kapcsolatban az ember az aki mindent megad a kisállatnak: biztosítja az ideális körülményeket, mint hőmérséklet, fény, páratartalom, eteti, itatja, tisztán tartja... a jószágnak annyi a dolga, hogy megegye, megigya amit eléraknak és legyen aranyos...vagy szép...vagy mindkettő... vagy egyik sem (lásd pók)

Egyeltalán nem arról volt szó, hogy jöjjön ki minden a minimálból, szívesen költök egy olyan állatra, amire ha ránézek bearanyozza a napomat, az pedig csak hab a tortán, ha ő is örül ha lát (vagy legalábbis nem retteg).


Egyébként Olyan ember válaszában reménykedtem aki nem csak a legmainstreamebb állatokat (kutya, macska, hörcsög) ismeri...

2018. aug. 22. 22:34
 7/7 A kérdező kommentje:

,,Kompromiszummal jár egy állattartás, nem ő fog a te igényeidhez igazodni hanem te fogsz az övéhez. Nincs tökéletes állat, mert ebből a leírtakból nekem az jött le. Ha így állsz hozzá neked nem is való!”

Felsoroltam milyen körülményeket tudok biztosítani, és hogy mi az aminek örülnék, bocs de ha csak kis helyem van nem fogok olyan állatot venni, aminek nagy hely kell, ha hétvégente el kell utaznom nem fogok olyan állatot venni, amit napi kétszer párásítani kell. Nem egymás igényeihez fogunk igazodni, azért keresek olyan állatot amelyik igényeinek eleget tudok tenni.

Ha nem tudsz ilyen állatot, akkor a kérdés nem neked szól.

2018. aug. 22. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!