Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Féljek a lakótelepen tanyázó...

Féljek a lakótelepen tanyázó rókától?

Figyelt kérdés
Már többször feltűnt esténként a környékünkön egy nagy róka, mikor kutyát sétáltattam és mások is látták. Nagyon félek, hogy megtámadja a kutyámat vagy engem. Ráadásul most tüzel is a kutyusom nem tudom ezt érzi-e a róka. De amúgy is bosszantó hogy itt van mert sok gyerek is lakik itt. Vagy nem kell tőle tartani mert nem mer hozzánk közel jönni? Mit lehet tenni ellene?
2008. nov. 2. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ne félj a róka jobban fél tőled mint te tőle sőt valamelyik kutya meg is fogja a rókákat.
2008. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tenni semmit nem kell ellene. Nem hiszem, hogy bármikor meg fog támadni benneteket. Az, hogy este jön elő, egyértelműen arra utal, hogy tart az embertől, vagyis ki fog térni az utatokból.
2008. nov. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
En mindig kiabalok egyet ha latok, mert azert eleg kozel is jonnek az emberhez. Nyugodtan kiabalj neki, elfog futni!
2008. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy megy közel az emberhez...

Ha hülyének akarsz tűnni, akkor kiabálj nyugodtan.

A róka sokkal jobban fél tőled, esze ágában sincs odamenni hozzád. Régen mi is éltünk együtt rókával, dobáltuk neki a kaja-maradékot, talán még mindig ott él. Mondjuk őt az ott lakók kedvelték, mert megfogta az egereket, patkányokat és senkinek sem ártott. Persze nagyon tartott az embertől, de a kidobált kaja rendszerint elfogyott (tökéletes "szemetesként" működött). Nevet is kapott, szóval tényleg megkedvelték az ott lakók. Akik meg nem szerették nem is törődtek vele.

Szerintem ne foglalkozz vele, bántani nem fog sem téged, sem a kutyádat, sőt! Nem kell aggódnod.

2008. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
79%
Ne félj!Badarság,sőt hülyeség!Nem kellene félned,tudod,a róka nagyon fél s ha harap ,akkor a kölykeit védi.De!!!Nem szabad zaklatni,dobálni,fenyegető mozdulatokat tenni.Remélem a válaszok megnyugtatnak.
2008. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell tőle félni, se kutyát, se embert nem fog megtámadni, max félelemből, ha ráijesztesz. Nekünk is volt "lakótelepi rókánk", de 10m-nél közelebb soha nem mert jönni, ha kutyával voltam, akkor pedig még messzebbre elkerült.
2008. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Ne félj a rókától, nem támad emberre (és olyan kutyra sem, amelyik emberrel van). Csak akkor veszélyes, ha veszett, de ahol róka él, ott oltják őket, úgyhogy általában nincs ezzel probléma.
2008. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam :)
2008. nov. 2. 21:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos nem tudom, ha elijeszted, bizonyára fél és eliramodik, azonban én most voltam nyáron Zánkán sátorozni, és ott a táborban volt több róka is, és bizony ha az utolsó pillanatban nem rugdosom el magamtól, akkor lazán odajön a lábamhoz, és hát jó, nem azt mondtam, hogy keresztbe lenyel, de tudomásom szerint az ilyesfajta viselkedés veszettségre utal, tehát azért annyira ne pajtizz velük.
2008. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
23%
Lakótelepen NINCS róka! Ott szerinted van fécán? Nincs akkor nem érzi jol magát,nem megy oda!Vadász az apukám!!Töle kéértem tanácsot!!!Ne aggodj!!
2008. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!