Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Váci állatorvosokról tudnátok...

Váci állatorvosokról tudnátok tapasztalatokat írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, személyes tapasztalatok érdekelnének, akár pozitívak, akár negatívak, egyéni orvosokról és több orvossal dolgozó rendelőkről is. Rendelő esetén természetesen a kezelő orvos személye is fontos, mert előfordulhat, hogy egy cégen belül van jó és rossz orvos is.

Természetesen nem a hétköznapi esetek érdekelnek, mert pl. egy kötelező oltás beadása esetén legfeljebb az orvos modora nyilvánvaló, a szaktudása nem. Komolyabb dolgoknál lényeges, hogy elég alaposan és lelkiismeretesen végzi-e el a vizsgálatokat, minden szükséges vizsgálatot elvégez-e, jól diagnosztizál-e, megfelelő gyógyszert ír-e fel, figyelmeztet-e, ha hosszabb gyógyszeres kezelés alatt laborellenőrzésekre van szükség stb. De természetesen az egyes orvosok stílusa is érdekel, mennyire kedvesek, segítőkészek, esetleg gorombák, lenézőek stb.

Igen lényeges szempont lehet még a rendelő felszereltsége, milyen berendezéseik vannak (röntgen, ultrahang stb.), mennyit kell várni, ha sürgős esetben nem időpontra visz valaki egy beteg állatkát.

Meg még bármi érdekel, ami fontos lehet.



2018. júl. 29. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

[link] Dr Faragó Zsolt

Anyuék 3 kutyával és egy nyuszival járnak hozzá évek óta, nagyon jó orvos, lelkiismeretes, a kutyák imádják, a nyakába ugranak, ha meglátják.

Nem nézi le az embert, ha apróságok miatt hívja, hanem türelmesen magyaráz, segít. Az időpontokat betartja, nem kell órákat várni, ugyanakkor minden betegre elég időt hagy, nem csak futószalagon szórja ki őket.

Az is pozitív, hogy a kezelésekről tételes számlát ad, így tudja az ember, mit kapott az állat, és annak mi az ára. Nem csak hasraüt, és elkér egy fél fizetést.

2018. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat. :)

Bocsánat, de azzal kell kezdenem, hogy én zöldet adtam a fáradozásodért, hogy írtál. Az ajánlás sajnos nem megfelelő, majd mindjárt leírom, hogy miért. De emiatt sem pontoználak le.

Nagyon jó lenne tudni, hogy akik pirosat adtak, azok vajon szimpla idióták, vagy azért tették, mert rossz véleményük van az általad ajánlott orvosról vagy rendelőről. Az előbbit gyanítom. :(


Sajnos én főleg pont emiatt a rendelő miatt kérdeztem ilyen részletesen, mert egyrészt ott az egyik orvossal rossz tapasztalataink voltak, másrészt mert szinte hihetetlen, de nincs saját röntgenkészülékük. Külsős valaki szokott kijárni mobil készülékkel, előre egyeztetett időpontban. Ez jó esetben rövid várakozási időt jelent, bár pl. egy lábtörésnél az sem kellemes. Viszont rosszabb esetben akár hosszú idő is lehet, ami súlyos állapotnál igencsak problémás. Konkrét példát is tudok, amikor először nem tudták megmondani, hogy mikor tud jönni a röntgenes, csak hogy majd délután valamikor;de aztán végül is összesen 8 órát (!) kellett várni a röntgenre. A minimum is 4 óra lett volna, tehát azt biztosan lehetett tudni, hogy 4 óra várakozásnál hamarabb nem kerül sor a röntgenre. Szóval szerintem inkább fel kellett volna ajánlaniuk a rendelő orvosainak, hogy vigye át az ügyfél a súlyosan beteg állatot a Rádi úti rendelőbe, ahol VAN röntgen.


Egyébként Dr. Faragóról már hallottam pozitív véleményt, egy nyugdíjas állatorvos ajánlotta őt, mint jó szakembert, pont azért mentünk oda, ill. azért is, mert állítólag olcsóbb, mint a Rádi úti rendelő.

De sürgős esetben nem biztos, hogy hozzá kerül a beteg; az az orvos kezeli az állatot, aki éppen ott van és ráér. Nekünk pechünk volt. :(

Pont egy olyat fogtunk ki, a Simonyi doktornőt, akinek a szakértelmét nem tudom igazán megítélni, mert lehet, hogy jól értékelte a helyzetet, így jó stratégiát követett a vizsgálatokat és kezelést illetően; de vannak súlyos kétségeim, mert elmulasztott olyan alapvető vizsgálatot, aminek az eredménye - mint később kiderült - befolyásoló tényező lehetett volna a továbbiakra. Plusz a modora is igencsak hagy kívánni valókat maga után: nem mondom, hogy egy goromba lópokróc, de nagyságrendekkel udvariasabb is lehetne.

Csak ő volt akkor a rendelőben orvos, meg két asszisztens, és a beteg állat gondozását, ápolását sem tartottam megfelelőnek, alaposnak, pedig idejük lett volna rá. :(((

Szóval oda nem akarok menni többet.


Tudom egyébként, hogy van két másik doktornő is, az egyikről semmit nem tudok, valamilyen Luca. A másik, a Csiri Mónika meg állítólag szintén kiváló szakember, nagyon lelkiismeretes és segítőkész, részletesen tájékoztat stb., ahogy Faragó doktorról is írtad. Meg úgy tudom, ilyen önkéntes munkákat is végez.

De sajnos nekünk nem volt szerencsénk, így a jövőben már nem szeretném a véletlenre bízni, hogy súlyos és/vagy sürgős esetben vajon kinek a kezébe kerülünk.


A Rádi úton is jártam már amúgy régebben egyszer, de ott meg a megbeszélt időpontnál egy teljes órával később kerültünk sorra. Bár nem volt sürgős az eset, de azért enyhén szólva sem kellemes ennyit ülni macskával az öledben, egy kutyákkal teli váróban...


Volt régebben egy kisebb rendelő Deákváron, a Zsombokos doktoré, de az már vagy két éve megszűnt.

Szigeti doktort tudom még, szintén Deákváron, aki nagyon kedves és rendes, segítőkész, csak szerintem nem igazán jó diagnoszta, ill. olyan "ráérős típus". Meg hát ugye a szükséges berendezései sincsenek, mint röntgen vagy ultrahang. Szóval ilyen oltásbeadás, gyógyszerfelíratás vagy ilyesmik okés lenne, de komolyabb helyzetben nem.

Pedig őróla személyes tapasztalatom amúgy, hogy kétszer is visszahívott, miután sikertelenül hívtam; meg egyszer a gyerekek találtak egy nagyon beteg kis tacsit a lakótelepen, és a szomszéd házból egy rendes nő felhívta a Szigeti doktort, bevitték a kutyát a rendelőbe, ott megvizsgálta teljesen ingyen, de már nem tudott vele mit kezdeni sajnos. :( Gondolom, az elszállítást is ő szervezte és rendezte anyagilag. Szóval nagyon humánus is.


Másokkal még nem volt személyes tapasztalatom, de nem is szeretnék megint pórul járni, ezért érdeklődtem, hátha valaki tud ajánlani olyan rendelőt/orvost, aki tényleg minden szempontból megfelelő. Több válaszra számítottam. :(

Majd kiemelem a kérdést, hátha...


Köszönöm még egyszer, hogy időt szántál a válaszra. :)

2018. aug. 1. 19:23
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Bár nem Vác, de közel van, és magas szintű felszereltséggel bír.

[link]

2018. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)


Róluk még nem is hallottam. Van esetleg személyes tapasztalatod velük, vagy az ismeretségi körödben valakinek?

2018. aug. 4. 09:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy ismerős amerikából is hazahozta a kutyáját, mert műteni kellett.

Egy másik ismerős macskáját 2 orvos akarta altatni óriási vesekő miatt, de ők megmentették.

2018. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, köszönöm. :)


Néztem a neten lehetőségeket helyben, és van egy rendelő a Honvéd utcában, meg az Árpád úton is. Róluk esetleg valakinek valamilyen tapasztalat?

2018. aug. 5. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Jesszusom...hány állatod van egyáltalán?
2020. jún. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg csak egy. Összességében ez a harmadik, akivel az elmúlt 12 év során összehozott a sors. Többnek tűnt? :D

Egyébként azóta találtunk nagyon szuper rendelőt és orvosokat: az ifjabb és idősebb Pajor doktorékat az Árpád úton. :)

2020. júl. 1. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!