Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megszokik egy 3 és fél éves...

Megszokik egy 3 és fél éves kutya új helyen, ahol, még nem tudunk ott lenni vele, csak sokat ott vagyunk?

Figyelt kérdés
leendő házunknál elpusztult a kutyám, és oda vittem a másik kutyám, aki velem lakott eddig. most nagyon ugat, sír. nem tudom hogy szoktassam oda, mert a szomszédok se viselik el az ugatását. mit tegyek? kiskutyát nem vihetek oda, mert a kiskutya egyedül mit kezd ott? segítsetek kérlek, mert nem tudom mit tegyek!van megoldás?
2010. jún. 19. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minek viszel oda kutyát, ahol nem lakik ember?? A kutya társas lény, nem csoda, hogy sír... Gyakorlatilag kiközösítetted a falkából. Én is sírnék, ha a családom kilakoltatna otthonról.
2010. jún. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
lakni nem lakunk, de mindig ott vagyunk és hamarosan oda költözünk. mellesleg a kutyát még házőrzés céljából is tartják. de megoldást szerettem volna, nem kioktatást.
2010. jún. 19. 23:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd ki,mikor ti is ott vagytok, hogy először szokja a környezetet, aztán fokozatosan hagyd ott több időre egyedül. Pl első nap végig legyen veletek, második nap tűnj el egy fél órára,aztán menj vissza, harmadik nap hagyd ott 1órára stb.
2010. jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, miért viszed most oda a kutyát! Miért nem akkor, ha kiköltöztök? A kutya nem helyhez ragaszkodik, mint a macska, hanem emberhez! Ha ott vagytok, megszokja hamar az új környezetet!
2010. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

az első napja ott volt egész nap vele a férjem, még most is éjszaka átment. Házőrzés céljából vittem át, a másik kutyával nem volt gond, ő megszokta, hogy nem mindig vagyunk ott.

vagy hozzam haza ezt a kutyát, és hozzak ki a menhelyről egy másik kutyát és őt vigyem oda? ő vajon hogy viselné?

2010. jún. 19. 23:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Neked kutya csak egy tárgy? Ha gond van vele akkor hozol egy másikat? És mi lesz ha odaköltöztök? A régi kutyát elhagyjátok mert nem felelt meg és lett új? Hát szép... Ami neked kell azt riasztónak hívják. Tudod a kutya élőlény, mindegyik más, az hogy az egyik milyen volt nem határozza meg a másikat.
2010. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Egy érzéketlen tuskó vagy!
2010. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem határozza meg, de gondolom olyanok válaszoltak, akik panelben laknak, nem kérek a kioktatásból, egy ember adott eddig választ aki normális volt, ha valami nem tetszik ne válaszolj, mert nem a kérdésemre válaszoltatok. nem én vagyok az érzéketlen hanem aki eldobja a kutyát. én befogadtam, és jobb élete van, mint bármelyik másnak, azon kívül, hogy nem alszok ott, egész nap ott vagyok. de nem húzom az időt, feleslegesen, az egy válaszolónak köszönöm az ötletét.
2010. jún. 20. 00:03
 9/11 A kérdező kommentje:
ja, és az utolsó előtti válaszolónak üzenem, olvasd végig, mert azt írtam, hogy az első kutyám elpusztult, akit most odavittem, hazahozzam?...
2010. jún. 20. 00:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudod,a "házőrző"kifejezés nem azt jelenti,hogy igénytelen,kertben boldogan ellézengő jószág.

Gondolj bele a helyzetébe:eddig veletek lakott,most átrakjátok egy számára teljesen ismeretlen helyre,ahol nem vagytok annyit vele,mint eddig.Teljesen érthető,hogy kiborult.

Egy megoldás van:míg át nem költöztök,legyen ott veletek az eddigi helyén,és EGYÜTT költözzetek át,ha eljön az ideje.

Próbáljátok az új házhoz magatokkal vinni rövid időszakokra,játszani vele,foglalkozni vele,NEM EGYEDÜL HAGYNI?hogy pozitív élményei legyenek,utána szépen együtt hazamenni.

2010. jún. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!