Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ménesgazda c. filmben akkoriba...

Ménesgazda c. filmben akkoriban nem volt érték az állat hogy ilyen jeleneteket valódiban megcsináltak? Vagy mi értelme volt ennek?

Figyelt kérdés

Több tucat kutyát lőttek le premier plánban láthatóan ahogy agonizálva elpusztulnak, rágják magukat kínjukban. A két mén amit összeeresztettek sztem utána le kellett lőni, de ha nem akkor is nagyon súlyos sérüléseket szereztek.

Egyszerű trükkökkel helyettesíthető lett vola: kutyát madzaggal elrántani a lelövés helyett, játszó lovakat ügyesen filmezni. De ők inkább élőben megcsinálták.

Miért?


2010. jún. 20. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
nem "élőben csinálták", hanem élőben altatólövedékkel
2010. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ÉLŐBEN csinálták,a lovakat pl.azt mondták,hogy úgyis vágóra szánták,kutya meg akadt bőven a sintértelepeken.

A film készítésekor még nem létezett állatvédelmi törvény!

Altatólövedékkel ezt nem lehetett volna így megcsinálni,az altatólövedékkel meglőtt kutya nem így viselkedik.

2010. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na nem, akkor még nálunk nem volt altatólövedék, viszont volt Gödöllőn a filmeseknek állatos telepe. Betanított állatokkal játszatták el, a lövéshez vaktöltényt használtak. A filmes trükkön is mechanikusan készültek. Számítástechnika nálunk PC-kel 1990-től létezik.
2010. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kutya nem tudja ilyen élethűen parancsra eljátszani az agonizálást-de ez köztudott h ezek az állatok elpusztultak, csak azt kérdeztem miért, azt hittem régen jobban megbecsülték az állatokat, főleg a lovat és a kutyát, mint gazdasági haszonállatot és segédet terelésben, védésben, vadászatban.
2010. jún. 20. 15:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Megbecsülés? Amikor saját szememmel láttam (még a törvény előtt időkben), hogy a pásztor agyonverte részegen a saját puliját?! Szadista "állatok" mindig is voltak és sajnos vannak is.
2010. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A filmről aokan,sok helyen megírták,hogy VALÓS jelenet volt.

Ezt nem lehet betanítani kutyának.

2010. jún. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!