Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatkert pozitiv vagy...

Az állatkert pozitiv vagy negativ dolog? Az állatok szempontjából. Vélemények?

Figyelt kérdés

A minap voltunk állatkertben. Csudajó élmény volt annyi féle állatot látni, de egyben elgondolkodtató.


A lovaknak, bölényeknek, medvének meg farkasnak nagyon nagy kifutójuk, elkeritett részük volt. De pl egyes majomfajtáknak alig egy 3x4 méteres ketrec, ami olyan sürün volt behálózva, hogyalig lehetett belátni. Hasonlóan kicsi hely jutott a madaraknak és a rágcsálóknak is.

A kis majmok olyan szomorúnak tüntek, fogták a keritést és a szabadba merült a tekintetük.

Nekünk tök jó, hogy ennyi mindent láthatunk... de vajon az állatoknak is megfelel ? Ugye itt legalább biztonságban vannak és van állandó élelem, de joguk lenne a szabadsághoz. Mit gondoltok erről? Szerettek állatkertben lenni?


2018. aug. 12. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Az állatkertben lévő állatok általában okkal vannak ott. Pl fogságban születtek, nem élnének túl a vadonban, betegek voltak, fajta megőrzési programban vesznek részt (mert az ember kiirtja oket). A magyarországi állatkertek elég jók, tágasak. De pl vannak azok a "tigris paloták" ahol fotózkodni lehet velük Indiában, ott be vannak gyógyszerezve szerencsétlen állatok hogy ne legyenek agresszívak. Az olyan intézményeket be kell záratni.
2018. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Az állatkerteket emberek hozták létre ismeretterjesztés céljából és az állatok szempontja fel sem merült, nem kérdezték meg őket. Min ahogy a növénygyűjteménybe kerülő, lepréselt, megszárított növényeket vagy a rovartűre feltűzött és megszárított rovarokat sem kérdezték meg, hogy ott szeretnének-e lenni az idők végezetéig.
2018. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
sok állatnak ennyi haszna van szóval jah. pozitív.
2018. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
29%

A második jól leírta a lényeget.

Én is sajnálom ezeket az állatokat.


Valamikor a 1900-as évek elején találhatták ki ezt a fajta "kínzási formát"

A háborúk alatt sok állat odaveszett (de pótolták őket, nagy részük ezek utódai vagy vadon befogott állatok)

A természetben pedig manapság alig vannak már, a kártékony embereknek köszönhetően


Annyi a össz pozitívum, hogy legalább enni adnak nekik.


Elgondolkodtató mindenképp mindenesetre

2018. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fekete vagy fehér dolog. Egyaránt lehet negatív és pozitív érveket is felhozni mellette.

Például akármekkora is a kifutó, mégiscsak be vannak oda zárva, egyfajta börtön nekik. Nem is beszélve arról hogy a rengeteg bámészkodó ember mellett (főleg a rendszeres idióták akik verik a plexit meg a rácsokat hogy valami reakciót erőszakoljanak ki az állatból) nem sok nyugtuk van napközben.

Másrészről általában sokkal jobb életkörülményeket jelent nekik az állatkert. Rendszeres táplálék, egeszségügy, nem kell a ragadozóktól tartania, stb. Egyes esetekben pedig egyenesen prezervatív jelleggel is működhet az állatkert, amikor annyira minimális az egyedszáma egy fajnak, hogy természetes körülmények között szinte biztos kipusztulna, az állatkert pedig jóval nagyobb biztonságot jelent nekik.

2018. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
A nyíregyházi állatkert is agyon van sztárolva. Csak hozzák az újabb állatokat. De voltam ott,és belenéztem szegèny dingó szemébe. Csak ült ott az esőben...olyan szomorú volt...Én biztos,hogy jóideig nem megyek állatkertbe. Oda főleg nem. Begyűjtenek többszáz állatot. Már azt sem tudják,mijük van szerintem. De némelyik állat meg van zakkanva azért. A jegesmedve,a fehér tigris csak járkálnak fel-alá. Ugyanígy a gepárdok is...Mi örömöm van abban,ha ezt megnézem?
2018. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyes állatok fajfentartó program miatt vannak, mivel a vadonban épp készülnek kipusztulni.

Ha egy állat megsérül, elárvul és nem lehet visszaengedni a vadonba állatkertbe kerül, az utódait szintén nem nagyon lehet integrálni ezért ők is maradnak.

Ezen kívül a tudósoknak is jól jön mert nem kell kibumlizni afrikáig ha pl zsiráfot akarnak tanulmányozni, egyes állatkertek együtt is működnek elvileg iskolákkal ilyenben.

Jelenleg a wikipédia szerint 45 faj van "vadon kihalt" státuszban, ők pl még csak azért léteznek mert az ember fogságban tartja állatkertben.

2018. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!