Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 60x30x30 akvárium (terráriumké...

60x30x30 akvárium (terráriumként-víz nélkül) milyen állatnak jó?

Figyelt kérdés

Eredetileg akvárium, de csak az üveg van meg, nincs meg a teteje.

Eddig egy törpehörcsög lakott benne, de őt átköltöztetem egy nagyobb helyre! 😁


Puhatestűeket és pókokat NEM AKAROK!


Nem halat vagy garnélákat szeretnék bele, hanem valami szárazföldi állatot.

Persze vízi teknőst sem, mert annak teljesen kifejlődve ez már kicsi.


Egy szárazföldi teknősnek mennyi idős koráig/páncél nagyságig jó egy ekkora terra?

Utána udvari kifutóban lenne, de míg kicsi meddig lehet ebben?


Milyen kisemlőst rakhatnék bele?

Nyuszinak, tengerimalacnak, csincsillának, sünnek, patkánynak, mókusnak, pelének és sajnos aranyhörcsögnek is túl kicsi!


Van valamilyen kisemlős, aminek mégis jó? Egeren kivűl...😕


Normális válaszokat előre köszönöm! 🙂



2018. aug. 28. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

hát a dzsungáriai törpehörcsögnek éppenhogy csak kicsi. Nekem speciel csótányok vannak benne, de nem háziállatként, szóval az felejtős. Esetleg menő kis látványterráriumot csinálhatsz belőle nyilméreg békáknak, vagy belerakhatsz pici görög teknőst is. Jól ki lehet számitani, hogy mekora kell neki: A terrárium minimális méretei:


Hosszúság: a teknős páncélhosszának minimum 7-szerese


Szélesség: a teknős páncélhosszának minimum 6-szorosa

(forrás: wikipédia)

2018. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gekkó, egyéb gyíkféle.
2018. aug. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Egy szárazföldi teknősnek ez nagyon kicsi, még egy fiatalnak is. Beteg lesz ilyen kis helyen.
2018. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 és #2 köszönöm :)


#1 Azért költözött át a dzsungim 🙂


#3 Rendben, értem :)

Csak azért kérdeztem, mert már van 2 görög teknősünk egy hatalmas kifutóban az udvaron (Persze télen bent alszanak téli álmot) és gondoltam a picit az ideérkezés után egy kis ideig terrában tartanám és ha egy picit nagyobb lesz kiengedem a másik kettőhöz, de akkor nem.


Azért várok még válaszokat! 😁

2018. aug. 29. 16:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így érthető, ha nagy kifutóban vannak, az a legjobb nekik, akkor nagyon király helyen vannak. Egy két telet egy kis teknős lehet, hogy kibírna akkora helyen, ha nyáron nagy kifutóban van. 😀
2018. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyíkféléknek, bizonyos hüllőknek jó lehet. Fiatal agámáknak pl. kifejezetten ajánlott kisebb terráriumot berendezni, mert megkönnyíti a zsákmány levadászását. Később azonban őt is át kell költöztetni nagyobba.


Ha állatnak hosszútávon nem is tudod használni, berendezheted kis méretű egzotikus növényeknek, amik szobai körülmények között nem élnek meg. Így tudnád őket párásítani, melegen tartani. A neten klassz kis látványkert ötleteket lehet találni, még ennél kisebb helyekre is. Berendezeted miniatűr jurassic parknak, vadregényes erdőnek, vagy ami csak tetszik.


(Off: manapság sajnos ritka az ilyen felfogás, mint a tiéd. Sokan bezsúfolnának akár több hörcsögöt is ekkora helyre "még él tehát jó neki így" jelszóval. Mindig jó látni, amikor valaki az állat érdekeit nézi, nem a sajátját.)

2018. szept. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 🙂


Ha esetleg van ezenkívűl bárkinek bármilyen ötlete, bátran meghallgatom! 😁

2018. nov. 19. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!