Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » 40millió forintból elő lehet...

40millió forintból elő lehet teremteni egy kisebb farmot?

Figyelt kérdés

Mi minden jönne ki ennyiből?

Mivel egyedül élek, ezért csak egy egyszobás kis házikót szeretnék, konyha, fürdő, egy előtér vagy előszoba vagy étkező és ennyi, semmi különös, viszont kelleni fog egy garázs a kocsimnak és egy hasonló kis épület edzőteremnek.

Nagy telek fog kelleni, mert szeretnék kb 20-30 tyúkot(meg egy kakast), 5-10 kacsát, ehhez kell pár 100 négyzetméter elkerített rész és egy ól a tyúkoknak egy a kacsáknak. Szeretnék pár kecskét(mert annak a tejére nem vagyok allergiás), amiknek kell egy ól. Kell egy nagy legelő, a kecskéknek és egy lónak. A lónak kell még egy istálló, valamint takarmány tároló. Kell egy rész a zöldséges kertnek és egy rész a kutyáknak, cicáknak és nekik is kell ól. Ezen kívül gondolkodok még gabonatermesztésen, bár az nem tudom mennyire férne még bele.



2018. okt. 18. 06:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Nagyban függ attól hogy az ország melyik részén lenne.

Nézegess eladó tanyákat, ennyiért lehet már jókat venni.

2018. okt. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha összejön, nem fogsz unatkozni!
2018. okt. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Maga a komplexum nagyon neccesen, de kijöhet ennyi pénzből, viszont ebből a pénzből semmilyen gépben, traktorban, stb.ne gondolkodj!
2018. okt. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azokat amúgy sem bírnám kezelni. Max úgy, hogy felbérelnék vkit, aki vet-arat-feldolgoz.

Úgyis kell majd hívnom vkit a baromfiakhoz, amikor vágni kell.

A sok munka jó, nem azért csinálnám, hogy gyönyörködjek a kilátásban(illetve az is jó) :D

Kb 6 éves korom óta farmon szerettem volna élni, állatokat etetni, nevelgetni stb, de mivel a családból csak én szerettem volna, így egy 10emeletes panelben maradtunk, amit a mai napig utálok. Lassan 30 leszek, eddig külföldön dolgoztam, csóróskodtam, hogy minél több pénzt félre tudjak tenni. Most összejött a pénz, van egy szakmám, amivel otthonról tudok melózni, így szeretnék végre hazajönni és megvalósítani az álmom.

2018. okt. 18. 08:30
 5/17 anonim válasza:
0%
Szerintem esélytelen.
2018. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi pénzből meg lehet venni és fenn lehet tartani egy kisebb tanyát.
2018. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nincsenek nagy igényeid, akkor esetleg talán ki lehet ennyiből gazdálkodni. Viszont az elején csak vinné a pénzt,mits sem hozná. Oké,írod,hogy van munkád,de én nem hinném,hogy abból annyi befolyna,hogy fenmn tudjad tartani a farmot,és magadat is eltartsd, arról nem is beszélve, hogy egyedül egy farm vezetése 24 órás elfoglaltság.
2018. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

először kisebb haszonállatokat tarts, és 2 kisebb fészert építs a kecskéknek, kacsáknak tyúkoknak.

később lehet istálló, vagy disznóól is, ezekkel többet kell foglalkozni kaja+vízen kívül.


Csináld csak nyugodtan, ebből nem csak magad tudod majd eltartani, de eladással pénzt is tudsz csinálni. LEhet akár többféle tyúkod, és tenyésztheted is őket.

2018. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet indítani a dolgot, érdemes is, ha nem egyszerre, egy hónap, összevissza kapkodva alatt akarod megvalósítani a kérdésedben írt dolgokat, hanem szép fokozatosan, ahogy épp ésszerű lehetőség adódik a következő lépésre.

Azt valóban már a kezdet kezdetén vedd számításba, hogy egy ilyen gazdaság zökkenőmentes és folyamatos működtetéséhez egész ember szükségelteik, nem kapkodhatsz és neked kell alkalmazkodnod az épp soron lévő feladathoz, úgy napi szinten, mint az évszakok váltása szerint. Más az elmélet, más a gyakorlat. Konkrét elképzelésed és lehetőség szerint segítséged legyen, ha esetleg elakadnál. (nem a téglaadogatókra gondolok, hanem tapasztalattal és esetlegesen anyagi támogatást nyújtó "segítőkre")

Ha alkalmazni tudsz a "józan paraszti ész" súgta tippeket és kitartó vagy, akkor vágj bele! Sok sikert.)

----------------------------------------


Guglinak pötyögd be : fiatal gazdák....

2018. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok dolog kijön ebből, de ha te magad nem tudsz aratni/vetni az baj lehet hosszú távon. Ha mást kell hívni a tyúkok leöléséhez ahogy írtad az megint gond.

Tényleg nem bántani akarlak, biztos sokat olvastál a témáról és megvan a lelkesedés is DE szerintem meg kell egy kicsit magad "keményíteni", eddzeni kell rá. Aki állatokat tart az lát pár dolgot, az hogy a munka koszos az a legkisebb baj. Le kell tudnod vágni az állataid (hacsak nem menhelyet építesz :)), el kell tudnod látni egy gennyedző sebet, meg kell tudnod termelni MINDENT és nagyon érteni kell a ház körüli munkákhoz is hogy ne kelljen mindenhez mást hívni. Nézd meg "őseinket" mi mindenhez értettek minden lépésük átgondolt volt, mindenhol spóroltak. 40 millió csak a kezdet, én gyönyörű telkeket találtam 20 millióért, több ezer négyzetméter erdő tó legelő habár komoly gazdálkodásra sok szempontból nem ideális. Állatokat tartani persze lehet de sok szempontot kell nézni. Én is ezen gondolkodom mint te rengeteget kutatok, számolok. Az a baj hogy a kiadások nagyon magasak ha valami nem hoz pénzt hosszú távon akkor nem éri meg. Van egy lovad? Szuper, csak a pénzt viszi. Ha igásló lenne segíthetne a munkában, nézz meg egy jól működő gazdaságot. Senki sem henyél, mindenkinek célja van. A kutya őrzi a telket a macska kártevőt írt és így tovább, és aki a legtöbbet dolgozza az a gazda. Ha tudsz otthonról dolgozni az jó de szezonban látástól vakulásig kell helytállni kint. Valamit el kell hanyagolnod, sokszor az állatok csak viszik a pénzt. Ha eddig panelban laktál és a melónak éltél az utóbbi években akkor nem nulláról hanem minusz egyről indulsz. Javaslom hogy keress képzéseket a közelben, ne vegyél még tanyát úgy hogy nem tudsz alap szinten gazdálkodni. Kicsit még bírd ki, képezd magad. Válogass a tanyák között, keresd a legjobbat, ne kapkodd el!


40 millió sok pénz ahhoz hogy elszórd, de jó kezdet lehet. Traktort vezetni a legkönnyebb és kis területhez nem is kell 40 milliós gép vagy nagy traktor, kis területen művelhetsz állatokkal is. Semmiképpen sem lebeszélni akarlak (nem is tudnálak ha ezt a fejedbe vetted és évek óta erre készülsz), de én javaslom kis lépésekkel kezdj. Elkölteni 1 éven belül 40 milliót nem kis lépés :) És el fog menni ennyi ha mindent egyszerre akarsz.

2018. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!