Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A disznók megehetik a nyers...

A disznók megehetik a nyers zöldséget?

Figyelt kérdés
Járunk lovardába a nagyobbik lányommal, és amíg ö lovagol, addig a kislányommal megetejük az ott lévö 4 malacot kis inyencségekkel. Adhatunk nekik pl. slátát, tökhéjat, tökbelet magokkal vagy nyers krumplihéjat is? Az itthoni konyha elökészületekböl szoktunk nekik kis uzsonnát vinni. Eddig kenyér, meg megfött ételekböl vittünk azt nagyon szeretik. De a fentieket is belekeverhetjük nekik?
2018. okt. 20. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:

a disznónak a mérgező gombáktól sincs nagy baja kis menyiségben

szerintem adhattok neki nyugodtan, a disznok mindenevőek és több mindent megtudnak emészteni mint az emberek

2018. okt. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Ahogyan fentebb is írták: a sertés mindenevő állat. Azért én megkérdezném a sertés tulajdonosát is, hogy megengedi-e. Bizonyára igennel válaszol.
2018. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
A disznó mindent meg tud enni! Az ókori Rómában pl. a nyilvános vécékben a disznókkal etették fel a fekáliát. Igen, azt is megették. Jó étvágyat :)
2018. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Én is tudtam hogy minden evök, csak nem akarom hogy esetleg valamitöl felfújódjanak, vagy gondd legyen. Amúgy ezek a disznók a lovarda tulajdonai, nem tudom megkérdezni a fönököt hogy szabad-e, de láttam hogy a lovas csajok mindent bedobnak nekik...ezért mertük el "etetni" Öket. Persze csak kissebb mennyiséggel, de annak nagyon örülnek mindíg!
2018. okt. 20. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Beszélj a tulajjal! Ő eligazít, hogy mit kaphatnak és mit nem.


Plusz mindenképp tudnia kell róla, ha valaki eteti az állatait.

2018. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lovardába, amibe jártam, külön ki volt téve egy-egy tábla minden egyes állathoz (volt ott a lovakon kívül másféle jószág is) hogy NEM szabad őket etetni.


Beszéltem a tulajjal, és megengedte hogy odaadjam az almámat, amit hoztam.

Valamikor meg pont ő adott nekem pár sárgarépát, hogy adjam oda a kedvenc lovamnak.

2018. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem is a tulajdonossal, de valamiféle főnökkel biztos tudsz beszélni, aki úgyis megengedi majd.


Mi is minden ilyen dolgot velük etetünk meg, kapnak direkt a nekik termesztett tökből, cukorrépából még a mai napig. Ez nekik desszert, csemege.


Ezen felül természetesen prémium márkájú koncentrátumos keveréket kapnak.

2018. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!