Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szívtelen vagyok, ha eladnám...

Szívtelen vagyok, ha eladnám a sünimet?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve van nálunk egy afrikai fehérhasú törpesüni(kisállattartásra tenyésztett hobbiállat).

Ketreccel, felszereléssel, kajával nincsen gond.

Szokott kapni szárított halat, sütőtök-csirkehús ízű babakaját, lisztkukacot(ezt sajnos nem túl sűrűn), és persze jó minőségű macskakaját. A ketrece is megfelelő nagyságú, kereke is van. Aloevera spray-vel szoktam néha befújni, mikor száraz a bőre, vágom a körmét is, már fürdetni is kellett, mert elég büdi volt.

Tehát ezekkel nem is lenne baj. Viszont elég keveset foglalkozom vele. Az elején is eléggé izgága volt, futott minden fele, mikor elengedtem. Az emberek nem nagyon érdekelték, de ez általános. Sokszor volt kiengedve, próbáltam foglalkozni vele, de sosem lett az a bújós süni(ami megint csak teljesen általános).

Nemrég táborban voltam, és előtte héten sem foglalkoztam vele.(Persze kaja, víz mindig volt, csak nem vettem ki-) És nagyon elvadult. Kivettem és kb. 20 percig csak puffogott, a tüskéit se lapította le, bújt volna elfelé. EZt többször is megismételtük. Mikor meglát, megy a házába, és nem értem miért. Mert nem foglalkoztam vele? De akkor sem kéne félnie. A körmét is le akartam vágni, de majdnem megharapott, és menekülni akart.

Biztos vagyok benne, hogy másnál jobb dolga lenne. Úgy gondoltam, hogy facebookon egy sünis csoportban meghirdetem, hátha ott találok olyat, aki tényleg törődne vele. De nem tudom, hogy így odaadhatom-e, hogy ilyen kis vad.

(Ezekután pénzt kérni érte bunkóság? 20 000ft-ért vettük, és ugye a takarmányozásra is sok pénz ment el. Ehhez persze nem ragaszkodom csak érdekel.)


2018. okt. 23. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem leszel szívtelen, csak süntelen.
2018. okt. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Szinte esélytelen, hogy pénzt kapj érte, de megpróbálhatod.

Viszont azt nem értem, hogy ha tudtad jól, hogy nem lesz rá időd, energiád, akkor miért vetted meg?

Illetve még az is átfutott a fejemen, hogy ha majd lesz gyereked, aztán ő is kicsit " bevadul" vagy dackorszakba lép, elkezd kamaszodni, akkor őt is meghirdeted egy facebook csoportban!?

2018. okt. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%

Persze hogy szívtelen vagy!

Igazából nem az a gond, hogy nem akarsz törődni vele, hanem az, hogy bevállaltad, és ezután nem akarsz törődni vele...

Nem tudom hány éves vagy, de ajánlom ne gondolkodj másik állaton, továbbá felejtsd el azt is, hogy valaha is gyereket csinálj....!


JObban tetted volna, ha veszel magadnak egy plüss sünt. Azt babusgathatnád. Egy élő igazi sün nem simogatásra való. Nem igénylik, nem szeretik, csak csak megtűrik, van amelyik egész jól tűri, de akkor sem erre vágyik. A sünök magányos lények, nem szeretik, ha piszkálva vannak.


Azon kívül meg nem jó, ha csak macskakajákkal meg hasonló trutyikkal tömöd, mert tönkremennek a fogai. Ha nem tudod rovarokkal táplálni, legalább lisztkukacot adj neki!


Ha meg eladod.... Vazze, mire gondolsz, hogy majd felszámolod, mennyi pénzt költöttél eddig a sün élelmezésére, és majd azt valaki megfizeti neked? Álmodj szépeket! Örülnöd kéne ha valaki így is megveszi 20 ezerért, vagy akármennyiért....

2018. okt. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ettől szívtelen, és nem gond, ha eladod, sőt, jobb lesz az állatnak.

A sün, az nem kötődik úgy az emberhez, mint egy kutya vagy macska, nem fogsz "hiányozni" neki. Az előző válaszolóval ellentétben én még csak le sem hordlak a sárga földig, mert szerintem a viszonylag legjobb megoldást választottad egy rossz helyzetben: rájöttél, hogy egy kisállat nem neked való, de nem dobod ki vagy hanyagolod el teljesen, hanem igyekszel tőled telhetően gondoskodni róla, amíg másik, jobb gazdát találsz neki.

Én azt javaslom, hogy hirdesd meg a sünit, de ne ingyen. Ha ingyen odaadod, könnyen lehet, hogy egy újabb olyan ember jelentkezik érte, aki nem gondolta át kellőképpen a tartását, de úgy van vele, hogy na jó, ingyen van, ha mégsem kell, legfeljebb továbbadom.

Két jó megoldást tudok elképzelni:

1. Nincs sünöm, így nem tudom, vannak-e sünmentők. Ha igen, nekik odaadhatod, vagy megkérheted, hogy keressenek neki gazdát, mert általában a mentőszervezetek jól megnézik, kinek adnak ki állatot, legyen szó akár csak egy hörcsögről vagy egérről is.

2. Hirdesd meg a felszerelések árán, és írd le, hogy a süni nem kézszelíd, ezért érte nem kérsz pénzt, vagy csak jelképes összeget.

Azt, hogy a takarmányozásra költött pénz visszajön, hát, azt felejtsd el. Hobbiállat, azok nem termelik a pénzt, hanem viszik :)

És tényleg, a jövőben jól gondold át az állattartást, ez egy jó lecke volt most, nem azt jelenti, hogy rossz ember lennél, csak tényleg nem minden állat való mindenkinek. Sokszor megtetszik valami, mert aranyos, vagy másnál látjuk, vagy divatos. Én azt szoktam javasolni, hogy ilyenkor legalább 1-2 hónapot várni kell, nem azonnal megvenni az állatot, hanem minden nap olvasni az állatról, beszélgetni olyanokkal, akiknek van, megkérni, hogy beszéljenek a mindennapi rutinról, gondozásról, és főleg az árnyoldalakról, nehézségekről. Minden nap gondolni arra, hogy most ezt és ezt kellene csinálnom az állatommal, erről meg erről le kellene mondanom miatta, esetleg történne valami, szag/szőr/kiszabadult rovarok stb. lenne a szobámban, hiába szakad a havas eső, le kellene menni sétálni stb... s ha még mindezek ellenére 1-2 hónap után is azt tartod a legfontosabb dolognak, hogy legyen egy ilyen állatod, akkor hajrá. De egyébként nem.

2018. okt. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem sertodtem meg az első valaszokon, mivel igazatok van valamilyen szempontból.(gyereket sem akarok igazából xdd)

Az utolsó valaszolonak köszönöm a legjobban, jó tanácsokat adtál! Természetesen nem arra gondoltam a penznel sem, hogy a takarmány árát visszakerem. Hanem amit le is írtál, hogy egy eléggé drága állatot ha ingyen hirdet az ember, nem biztos, hogy jó gazdi veszi meg.

Egyébként ezelőtt volt már horcsogom, tengerimalacaim, egereim. Őket jól gondoztam, hosszú életet éltek, de ez most így alakult.

Azt még hozzátenném, hogy nagyon sokat olvastam róla is, más állatokról is szeretem tudni, mik az igényeik, stb. Ezzel persze nem szeretném kivágni magam, mert felelőtlenség, ez egyértelmű. De ha már elrontottam, szeretném helyrehozni.

2018. okt. 23. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!