Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mivel illik kifejezni a...

Mivel illik kifejezni a hálánkat egy állatorvosnak?

Figyelt kérdés
Az egyik tengerimalacomon szépen fejlődött egy daganat bőr alatt. Elvittem dokihoz, megröntgenezte, azt mondta, kockázatos a műtét, nem ajánlja. Ezzel egyidejűleg bekapott a malacka egy fertőzést, ezzel a kombinációval megmondta az orvos, hogy választhatok, hogy végigcsináljuk az antibiotikum-kúrát, aztán, ha felépült (nem volt biztos, hogy felépül), műtét, de nagyon kockázatos, nagyobb az esély arra, hogy meghal, mint hogy túléli. Megcsináltuk, túlélte, szépen gyógyul. Nem is ez a lényeg, hanem, hogy akihez elsőre vittem volna (új környékre költöztünk nem rég, nem tudtam, kihez érdemes), nem is akarta fogadni, aztán kb. ránézett, megmondta, hogy altatás... Rossz érzésem volt ezzel kapcsolatban, utána vittem el ehhez a dokihoz, aki teljesen másképp állt hozzá, tényleg mindent megtett érte. A vizsgálatért nem is kért pénzt, csak a kezelésért, azért se sokat, és amikor az antibiotikumtól elkezdett fosikázni, ingyen adott neki hasfogó tápot (igaz, nem malacnak valót, de mondta, hogy ők is ehetik, és bevált), és valamivel szeretném neki megköszönni, hogy megmentette az állatkámat, viszont még a rendelőben beszéltem egy hölggyel, aki kezdettől hozzá hordja a kutyáját, mondta, hogy ne is akarjak neki "hálapénzt" adni, sértésnek venné. Valamit viszont mégis szeretnék. Arra gondoltam, hogy esetleg ajándékkosarat, italt (férfiről van szó), vagy csak egy kártyát, hogy köszönöm, amit az állatomért tett... Mit gondoltok, mi lenne jó egy olyan embernek, aki - ezek szerint - tényleg az anyagiaktól elvonatkoztatva, hivatásból teszi, amit tesz?
2018. okt. 23. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy képeslap+egy csoki
2018. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kisebb ajándékkosár valamilyen itallal benne teljesen megteszi. A mi állatorvosunknál nagyon sok "hálatárgy" van kint, vannak egészen személyesek is pl a betegeiről készült (gazdák által készített) szép festmények, képek, kisebb porcelánok, állatos ajándéktárgyak, néhány virág. Szerintem ezek olyan apróságok amik sokat jelentenek az embernek.
2018. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A második nagyon jó ötleteket mondott, nekem tetszik.


Milyen megható történet! Jó érzés olvasni, hogy vannak ilyen jófej emberek!!!

2018. okt. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!