Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ennyire buták...

Hogy lehetnek ennyire buták és nemtörődömök az emberek?

Figyelt kérdés

Számtalanszor láttam már, hogy az emberek figyelmen kívül hagyják a kóbor állatokat (legyen az városban, vagy falun). Pedig nem tartana pár percnél tovább felhívni a helyi gyepmestert, így az nem indok, hogy nincs rá elég ideje az embernek, pedig sok balesetet meg lehetne előzni csupán egy telefonos bejelentéssel.

Másrészt akinek meg van ideje arra, hogy a kóbor állatot lefotózza és kiposztolja valamelyik közösségi oldalon, úgy hogy az említett képen is tisztán látszik, hogy ott lóg a biléta szerencsétlen állat nyakörvén, az mégis miért nem képes legalább felhívni a bilétán lévő telefonszámot? Mellesleg nem lehetetlen feladat elkapni egy kóbor állatot, akkor se ha az nagytestű, hiszen a sintérek is képesek rá.


A kérdésem kiírásának az oka egyszerű: nem is olyan rég a kutyám elveszett. A házam kamera felvételei alapján valaki megpróbált betőrni, de csak a kertkaput tudta kinyitni. A környék lakosai pedig csak végignézték, ahogy egy alig egy éves kiskutya kószál az utcákban. Valaki le is fotózta a kutyámat és megosztotta a képet egy facebook-os csoportban, ahol páran szájjaltak, hogy miféle ember képes magára hagyni egy ilyen fiatal jószágot (természetesen a képen jól látszott a bilétával ellátott nyakörv). És ugyan a kutyámat sikerült megtalálnom (megjegyzem, hogy a környéken senkitől se kaptam semmilyen érdemleges segítséget, még annyit se, hogy hol látták), de sajnos már megsérült mire sikerült megtalálnom. Nem tudom ki volt képes bántani őt, de az teljesen biztos, hogy a megtalálása előtt alig 10-15 perccel még sértetlen volt (hiszen kb ekkor osztották meg a róla készült képet).

Természetesen azóta felügyelet nélkül az udvarra se merem kiengedni a kutyámat.


Szeretném felhívni mások figyelmét is erre, hogy jó lenne ha jobban vigyáznánk a saját és a környezetünkben élő házikedvencekre, és ne csak szóban tegyük ezt, ahogy sok önjelölt állatvédő teszi ezt nem csak ezen az oldalon.

Köszönöm mindenkinek, aki ezt végigolvasta.



#állatkínzás #sintér #gyepmester #kóbor állatok #emberi lustaság
2018. nov. 3. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Sokan azért nem mernek (pl. én sem merek) közelebb menni egy kóbor kutyához, mert félnek, hogy az állat megharapja őket. Ha egy idegen (kóbor) állat megharap, akkor minden bizonnyal veszettség elleni oltásokat fogsz kapni, ami állítólag nem túl kellemes.
2018. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül a telefonod nem harap meg, ha felhívod a sintért, hogy láttál xy helyen egy gazda nélküli kutyát.
2018. nov. 3. 20:17
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Mert semmi értelme ezeknek a magánakcióknak. Pár éve, mikor megvettük a házunkat vidéken a férjemmel elkezdtük megpróbálni megmenteni ezeket az állatokat. Elfogtuk, hívtuk a településellátót, jöttek, elvitték, másnap megint az utcán voltak. Nem tudom hányszor csináltuk ezt meg. Egyik alkalommal egy kistestű kutyát a kocsi platójára kötöztek, aznap délután elindultam megkeresni az autót, annyira éreztem, hogy valami nincs rendben. Meg is találtam, rajta a félig eszméletlen állattal. Még ők voltak felháborodva, hogy mit nyomozok.

Másik eset: kölyök puli szalad a ház előtti autóúton. Megismertük, be tudtuk csalogatni, szóltunk a gazdának, azt mondta, hogy majd jön, ha megebédelt. Azóta is jön... És még tudnék néhány ilyen sztorit. Én feladtam...

2018. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
A válaszom: nem tudom. Én is tapasztalom. Főleg, hogy a kutyákban már van chip, nem lenne nehéz megtalálni a gazdit. Bár az is igaz, hogy nagytestű kutyát én sem kapnék fel, és vinnék be az állatorvoshoz leolvastatni, de kicsit már csalogattam be. Az állatmenhelyet is többször hívtuk, volt már olyan is (figyelemmel kísértük), aki új gazdira talált, de olyan tapasztalat is, hogy fél órát szobroztunk a kutya mellett mire kiértek (1 km-re voltunk), és a kutya már az utolsó 2 percben nem bírta cérnával, megfogni meg nem mertük, így meglépett a bozótosban... Sőt, olyan is volt, hogy a face-n kommentben leírták kié a kutya (nem én posztoltam), de az illetőnek nem írt senki, csak megosztogatták(????????). Én írtam, 30 mp. volt megtalálni...
2018. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A sintért jobb is, ha nem hívja senki, mert altatás lesz a vége... ha nem is a te kutyádat, de azt a kutyát, amelyiknek a helyére kerül a tiéd.


Amúgy ebből nekem ia elegem lett, ezért vettem egy chipolvasót, és sokszor csak úgy jártam az utcákat, "hátha" találok kóbor kutyát. Vagy ha valaki talált kutyát, kb azonnal elindultam oda.

Mondjuk én gondolkodás nélkül odamentem bármelyikhez. Az sem számított, hogy sokkal nehezebb és erősebb volt nálam.

Januártól szeptemberig 62 kutyában néztem chipet... 28-at tudtam csak hazavinni, a többit vagy befogadták, vagy állatvédőkhöz kerültek, vagy sajnos az utcán maradt.


Ezt addig folytattam, míg 3 ember (akivel az "akcióm" során összetűzésbe keveredtem - egyik az utcán tartja a törött lábú kutyáját, ami chip szerint nem is az övé, de a chip szerinti gazdinak nem kell, egyik ellopott egy kutyát, mert szerinte nem jól tartotta a gazdája, ezért inkább nyúlketreces szaporítónak adta oda, miután chipet is olvastam, és mire mentünk volna érte a gazdival, a szapi már el is tüntette, a kutya azóta sincs meg, és egy másik pedig megkért engem, hogy keressek gazdit a nála kóborló kutyának, lett is gazdi, elvitték, erre kitalálta, hogy elloptam a kutyáját... - összefogott, és minden áron tönkre akarnak tenni. Ezért sajnos abba kellett hagynom...

2018. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!