Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem már az állataimat...

Nem szeretem már az állataimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet már 6 éve megvan a kutyám és már mikor megtaláltam akkor kezelhetetlen volt és azt hittem meg tudom változtatni de hiába foglalkoztam vele minden nap csak azt érzem az időmet vesztegettem és már nem is szeretem és fél éve azt kívánom bárcsak ne létezne és mindennap felmegy tőle a vérnyomásom.Csak a menhelyre tudnám beadni mert idegbeteg és mindenkit utál és megtámad egyből aki nem én vagyok (utcáról volt találva előtte bánthatták vagy nem tudom..)

Akkor még ott a nyulam aki most lett véve teljesen máshogy képzeltem el a nyúl tartást pedig utána olvastam állandóan megharap mindent lepisil odakakil napi 2órát takarítok utána egész életem meló mellet abból áll hogy ürüléket takarítók vagy a kutyáját vagy a nyulét vagy hogy velük foglalkozok.Senki nem jöhet át kutya miatt sehova nemmehtek mert nem etetné senki.A nyulat el tudom ajándékozni helyes szép nyuszika de a kutya csak menhelyre mehet és igazábol ez a gondom hogy sajnálom az állatot mert itt boldog de én meg nem szeretek vele élni és az életemen jelentősen javítana úgy érzem ha megszabadulnék tőle



2018. nov. 12. 23:52
1 2
 1/20 aranyos121 ***** válasza:
100%
mértnem próbálkozol egy kutyaoktatóval? talán ő jobban tudna segíteni..
2018. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem tudtál változtatni a kutya viselkedésén, az nyilván nem a kutya defektje, hanem csak te nem értesz hozzá. De ez a probléma könnyen orvosolható, ha kutyaiskolába jártok, vagy hívsz egy kiképzőt.

Érdekes gondolkodásmódod van.

Nekem valahogy nem időpocsékolás a kutyámmal foglalkozni, vagy takarítani utána sosem. Mondjuk én nem is csak sajnálatból tartom mint te, hanem én szeretem is őt. Ha belőled ez hiányzik, annak tényleg nem lehet mit csinálni.

De ezek után akkor ne vállalj többet állatot.

2018. nov. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

És mit is szeretnél? Hogy más mondja meg mit tegyél?

Hogy aztán rányomhasd a döntés súlyát, felelősséget? Hát nem. Tedd azt, amit tenni akarsz - a te felelősséged azok az állatok.

2018. nov. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1-es szerinted ki enne meg egy nyulat ami 8hónapos és törpenyúl nincs rajta semmi + te nevelted fél évig normális vagy? alapból is vegetáriánus vagyok szóval tökm1

utolsó-nem nyilván nem dönthet más helyettem de szeretném meghallgatni mások véleményét és ötletét hogy tudjak esetleg változtatni a helyzeten vagy máshogy dönteni pl még a taníttatást nem próbáltam és lehet el is viszem aztán talán megint megszeretem ha már tud viselkedni utána és már nem így gondolok rá

2018. nov. 13. 00:58
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Vidd kutyaiskolába a kutyát, a nyulat pedig ajándékozd el.

Mi is vettünk nyulat, nem lehetett megfogni, folyamatosan elszaladt előlünk, harapott, karmolt, fújtatott, ha felvetted simogatni el akart menekülni stb. Minden egyes éjjel fél négy-négy körül rángatni, rágni kezdte a ketrecet, pedig volt neki kaja meg víz is meg fogkoptatója is. Mindenhova odakakilt, pisilt, csak az alomba nem, a kajáját kiborította. Mindent megrágott, minden vezetéket, fél percre nem lehetett egyedül hagyni.

Kapott egy társat, ő kezesebb volt, de ugyanúgy pisilt-kakilt mindenhova és már együtt rángatták, rágták a ketrecet. Túl is adtunk rajtuk, mi se így képzeltük.

2018. nov. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Azt írod, boldog nálad a kutya. Ez teljes mértékben nevetséges, már ha lenne kedvem nevetni a kutya sorsán.Hogy lehet boldog egy olyan kutya, akit nem szeretnek?

Az meg teljesen egyértelmű, hogy neked nem való semmiféle állat!!!

Most elárulok egy titkot:az állatok is kakilnak, pisilnek, mivel esznek, isznak, nemcsak az ember.És mivel ők ezt nem tudják feltakarítani, neked kell.Ezt nem tudtad előre?

Ha már a kutyát se szeretted, miért vettél még egy nyulat is?

Az rendben van, nem kell hagyni a kóbor kutyákat, meg kell menteni, ez jó volt.De jó helyet kell nekik keresni, ha neked teher.Vannak ilyen emberek, akik nem akarnak semmiféle állatot tartani, mert teher nekik.

Akkor ne is tartsanak, mert az állat ezt érzi, neki ez nagyon rossz, ha nem szeretik.

Szerintem kutyaiskola sem kell.Keress egy jó menhelyet, és add be a kutyát.Ők majd addig míg megfelelő gazdi nem lesz, normálisan tartják.

De lehet ez egy kamu kérdés.Sok ilyen van.

Összeugrasztani itt az állatszeretőket a nem szeretőkkel, akik imádják a nyuszikat azokkal, akik csak megzabálni szeretnék.

Nekem sok mentett kutyám, cicám van, sőt más állatok is.Összesen 33.Dolgozom, napi 8 órát, meg család, 3 gyerek, sőt tanulok is.De jó időbeosztással tudom gondozni az állatokat is,ami nagyrészt rám hárul, de a család is besegít persze.De én imádom őket, szeretek gondoskodni állatról, családomról is.Én ilyen vagyok, de van aki nem ilyennek született, valahol ezt elfogadom.Ő ne tartson állatot.Viszont megteheti, hogy ha rossz sorsú állatot talál, lát, nem hagyja ott, minimum menhelyre juttatja.Vagy enni ad neki.Vagy szól menhelynek.De én sokszor már annak is örülök, ha nem bántja.Vagy eljárhat menhelyre besegíteni, sétáltatni,stb.

2018. nov. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%

Csak nem gondoltál bele előre rendesen.


Tarts macskát. Alig kell vele foglalkozni, napi egyszer almot takarítani, amit elég lehúzni a wcn, minden nap hálásan dorombol és hozzád bújik, ha van kedved játszol vele, ha nem, elszórakoztatja magát. Viheted magaddal hotelbe, mert nem nehéz, de cicapanzióban sem lesz semmi baja, de meg tudja etetni bárki, jó sok kajával pedig bőven megvan 1 napot is egyedül, ha épp barátnőnél aludnál.


Hamarabb tűnik el, ha látogatóba jönnek hozzád, mint támad.


Sokkal kevésbé hullik a szőre, mint a kutyák nagyrészének. Nekem mainecoonom van, a keverék kutyának is és a máltainak is duplaennyit hullott.


Annyi csak, hogy vigyáznod kell, ha nyitod a bejárati ajtót, és tüntesd el a lakásban leverhető tárgyakat.


A macskám szerencsére finnyás is, még az asztalon maradt muffinba vagy a legtöbb kajába sem eszik bele.


Akinek van elég dolga napközben, az ne tartson se kutyát, se nyulat.


A kutyatartókat nem is értem, lázasan egy jó kis hasrobbantó vírussal ki a fene sétáltatna kutyát azért, hogy annak meglegyen a napi mozgás?


Még a gyereket sem viszem ki, ha beteg vagyok, de nem is lesz ideges a nap hátralévő részében és pisilni is a wcbe pisil..


Szerintem szívás kert nèlkül kutyát tartani a kutyának, mert folyton tartogatnia kell mindenét.


Szerintem, aki lakásban lakik, az tartson macskát, kis rágcsálót(ne nyulat, mert az térigényes nagyon).


A kutyának biztos jó dolga van, jobb, mint egy ebtelepen.


Kérj segítséget egy rakás szervezetnél, mert ha leadod, el fogják altatni, hiszen veszélyes, neveletlen, idős és leadott kutya.

2018. nov. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Én nem ajánlgatnék semmilyen állatot olyasvalakinek, aki pár hónap után megunja azt, amit vett és nem tud felelősségteljesen döntést hozni.


Az állattartás nem csak móka és vidámság. Vannak problémák is, amiket meg kell oldani. Ha már felelősséget vállaltál azért a nyomorult kutyáért, akkor illene rendesen csinálni. El kellene vinni kutyasuliba (igen, ez pénzbe kerül). A nyúl elajándékozása is gáz dolog, de ha ennyire "utálod" és nem értesz hozzá, akkor inkább add oda valakinek, mert a nyulak annyira kényesek, hogy nem való olyannak aki nem ért hozzá.


A kutyára visszatérve: az enyém is szarik, a macskáim is szarnak (néha az alom mellé) és igen, én is minden nap takarítok, ahogy sokan mások is, akik állatot tartanak. De basszus, vállaltam. Ahogy te is. Én a helyedben elvinném suliba, jelentősen javítana az életkörülményeiteken, ha normálisan tudnátok együtt élni. És nem, nem a kutya a hibás.

2018. nov. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Felelős vagy értük akkor is ha nem így képzelted. Ha gyerekeid lesznek, és rosszalkodnak, bepisilnek, leokádnak akkor hova teszed őket, mondván, te nem így képzelted?
2018. nov. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A nyúlhoz kérd a nyúlmentés segítségét (google a barátod). Ha magukhoz venni nem is tudják, segítenek megbízható gazdát találni neki. Ne halogasd, mert minél fiatalabb, annál könnyebb. Vagy a Facebookon a törpenyuszis csoportokba tölts fel róla egy posztot adatokkal (kor, nem, ivartalanított-e stb.) és képekkel.


A kutyával nem lesz ennyire egyszerű. Hívj fel állatvédő szervezetekety menhelyeket. A legtöbb menhelyen sajnos nem vállalnak új állatot, de várólistára kerülhet. Ha gyepire adod be, csak hogy szabadulj tőle, szinte biztos, hogy altatás lesz a sorsa. Szólj ismerősöknek, kutyásoknak. Minél több ember tudjon róla. Légy türelmes, mert nem sokan kapkodnak egy középkorú neveletlen kutyáért. Sokat javíthatsz az esélyein, ha a várakozás alatt kutyaiskolába viszed (itt is szólhatsz, hogy örökbe adnád).


Ami a legfontosabb: többet ne vegyél magadhoz semmilyen állatot! Tanulj a hibádból, tudd hogy trágya gazda lennél. Te is szenvednél és az állat is. A meglévőknek biztosíts otthont amíg muszáj, aztán élvezd az állatmentes életet örökké.

2018. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!