Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan szabaduljunk meg a...

Hogyan szabaduljunk meg a patkányoktól?

Figyelt kérdés

Tudtok valami tuti módszert? Valahol olvastam a liszt, cukor és gipsz keverékről, csak sajnos nem írták az adagolást. Sajnos, mérget nem használhatunk a házi állatok miatt.


A tanácsokat és az ötleteket élőre köszönöm


2018. nov. 14. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Macska (nagy kandúr)

Foxterrier?

2018. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Kénlap a patkánylyukba?
2018. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Zaj.

Annakidején ultrahangos patkányriasztóban gondolkoztam, de nem vettem, mert ahova beköltöztek a patkányok, ott volt egy elkerített rész a kutyáknak és a kutyákat is zavarta volna az ultrahang. Szóval nem tudom, bevált volna-e. Az 5 kutyám nem különösebben zavarta őket.


Rendet tettünk abban a kazánházban, ahova befészkeltek, mert ezt javasolták szakértők, a patkányok úgy nem érzik olyan jól magukat, ha rend van. DE ez önmagában nem elég.


Amikor vettünk egy öreg Carbo Robotot és beállítottuk fűtésre abban a kazánházban, pikk-pakk elköltözött a patkánycsalád. Nagyon hangos a Carbo Robot, mert nem szükséges fa a begyújtáshoz. Egy ventillátor szívja át a levegőt, egyszer begyújtod a szenet petróleumos ronggyal és egész télen nem kell többé begyújtani, csak bekapcsolod a ventillátort és ahogy átszívja rajta a levegőt, már lángol is a szén. De bődületes zajt csinál a ventillátor. Szerintem a patkányok úgy oldottak kereket tőle, hogy hátra se néztek. Ennek kb. 9 éve, azóta se jöttek vissza.

Pont amikor beállítottuk a Carbo Robotot, előtte az egyik kutyám elkapott egy patkányt és megsebesítette, valószínű a kettő együtt már sok volt nekik, de én azt gondolom, nem a kutyák miatt mentek el, mert a kutyáktól vígan randalíroztak.

2018. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ui: A kazán ajtaját pedig megcsináltuk, hogy a réseken ne tudjanak visszajönni, elég szedett-vedett volt az ajtaja.
2018. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hol vannak a patkányok? Bent a házban vagy a kertben? Ha ennyire durva a helyzet, akkor én mindenképp szakembert javasolnék.
2018. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy olyan helyen ahol vannak állatok ott vannak egerek, patkányok is. Ezeket kordában tartani leginkább macska tudja. Èrdemes 3-4 macskát tartani, és nem fognak elszaporodni.


Ha még is túl sok akkor élve fogó csapdát raknék ki. ìgy nem döglik be valahova, és büzlik utánna, nem kell a kinlódo, haldokló patkányt nézni... Az élve csapdát meg kiviszed jó messzire a határba és elengeded, ott akár egy róka vacsorája is lehet.

2018. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A youtubon nézz utána a vödörcsapdának egy éjszaka megvan három is.
2018. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az élve csapda az egyik legszörnyűbb, mert törvényszerűen elfelejtkezik egy idő után az ember róla és nem nézegeti minden nap. Mi egyszer fogtunk vele kisegeret, ki is engedtük a rétre, aztán elfelejtkeztünk róla, amikor legközelebb ránéztem, 3 kisegér volt benne megaszalódva. Borzalmas volt.:(
2018. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

S az nem borzalmas, amikor a patkányok mindent megrágnak?


Hadd szenvedjenek csak, megérdemlik!

2018. nov. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!