Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatgondozónak milyen középis...

Állatgondozónak milyen középiskolára van szüksége?

Figyelt kérdés
Állatgondozó szeretnék lenni (tudom hogy nehéz vele elhelyezkedni) de nem tudom hogy milyen szakra kellene mennem középiskolába?Vagy menjek sima gimnáziumba?
2018. nov. 25. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

mehetsz sima gimibe is, csak utána el kell végezni egy okjt

szakgimiben az állatgondozó, állattenyésztő szakot keresd

2018. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mezőgazdasági sulit keress. Állattenyésztő/állatgondozó képzéssel.
2018. nov. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most 9.es vagyok. Sima gimnáziumba járok angol tagozatra.

Szerintem menj te is gimibe, ha nincs más elképzelésed.

Vannak elég erős gimik biosz tagozattal, onnan pedig nagy eséllyel vesznek fel állatorvosnak.

Azzal elég könnyű elhelyezkedni, főleg ha szakosodsz egy olyan irányba ami ritkább. Mi például a hörcsögünket az ExoPetben műttetük meg mert rákja volt. A műtét sikeres volt és nem volt olcsó, mivel egy ilyen pici állat műtéte nagyon kockázatos (sajnos egy év múlva kiújult és már öreg volt szóval inkább elaltattuk de ez most mindegy)

De ha állatkerti gondozó akarsz lenni, akkor kell egy OKJs képzés vagy menj szakközépbe.

(a mi városunkban az állatgondozói szak egy nagyon béna szakközépben van és 15-20szoros túljelentkezések vannak oda. de állítólag ez kivételes mert mindenhol kevés létszámmal indítanak osztályokat. Ha voltál nyílt napon akkor tudod mi a helyzet, ha nem akkor is be tudsz menni és beszélgetni az igazgatóval)

2018. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó

Melyik az a város

2019. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!