Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a sorsa egy meghalt háziked...

Mi a sorsa egy meghalt házikedvencnek (cica) a városban?

Figyelt kérdés

Előre bocsátom, hogy nem hever a kredencen napok óta egy macskatetem, ahogy azzal egyesek azonnal meggyanúsítanának itt. Lassan 17 éves lesz a macskánk és bár rendesen eszik, nagyon lesoványodott, mostanában meg a pupillája állandóan tág és néha nekimegy a falnak. Mivel sajnos van több gyerekkori állatorvosos élménye, arra kényszeríteni, hogy egy orvos megvizsgálja, olyan stressz, hogy az talán azonnal kinyírja.

De arra fel kell készülnünk, hogy természetes úton elhalálozik egy nap. Ilyenkor mit kell tenni a testtel? Onnantól, hogy pl. mibe teszem bele.


2018. nov. 30. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Elásod és kész. Abba rakod ami szimpatikus neked.

De csináltathatsz neki kiskoporsót, csak az elég drága.

2018. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Vannak hamvasztással foglalkozó cégek, akár házhoz is jönnek a mobilkremóval. Ha rászánod az árát, vagy szeretnél így búcsúzni, akkor ez a legjobb lehetőség. Utána urnában megkapod a hamvakat, azt már megtarthatod, eláshatod, amit szeretnél - de kvázi temetést is celebrálnak az állatnak, szobacicánál mondjuk nyilván kevésbé tipikus, de kutyánál olvastam olyat, hogy a kedvenc erdőjében szétszórták a hamvait egy ceremónia kíséretében... persze ez már borsos, hiszen az engedélyeket is megszerzik neked.


Ha nem vagy ennyire érzelmes, vagy bizarrnak tartod a hamvak őrzését (én mondjuk így voltam vele, hiába imádom a kedvenceimet), akkor egyszerűen leviheted az állatorvoshoz, kisebb összegért otthagyhatod, amennyiben van hűtőháza - nálunk a viszonylag kis rendelőben is van, szerintem ez általános -, vagy kérheted az elszállítását. Van egy központi krematórium a városban, oda szállítják az elpusztult állatokat, de ott nincs egyéni hamvasztás, így nem is kapsz vissza semmit.

Mi ezt választottuk a kutyámnál tavaly, egyrészt a fent említett okból, nem akartam hamvakat őrizni, nekem ez nagyon bizarr, másrészt esti órákban aludt el végleg, és a doki azt mondta, hogy csak másnap jönnének ki érte az általa javasolt cégtől... nem akartam vele egy éjszakát tölteni, így levittük hozzá.

2018. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk 3 évvel ezelőtt halt meg a cicánk, elhamvasztattuk.

[link]

Ezt a céget választottuk, nagyon emberséges a hozzáállásuk, tudom őket ajánlani.

Ha esetleg van kertes házban élő rokonod, akkor megkérheted, hogy az ő kertjében temessétek el. A kutyánk tavaly halt meg, őt a nagynénémék kertjében temettük el (ők ajánlották fel).

2018. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Bár nem ez volt a kérdés de az állatorvos tud adi nyugtatót/bódítót és akkor meg tudja vizsgálni a macskát
2018. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Messze a legegyszerűbb megkérdni egy kertes házban lakó rokont, jó ismerőst. A mi kertünkben is vannak tengerimalac-maradványok, az állat lakásban élt egy közeli rokonnál.

Régen kutya volt odatemetve, de az az előző tulajéké volt és ők elvitték költözéskor, nyilván volt valami koporsója (a malacnak csak doboza, de jó az is), sőt, emléktáblája, ha jól emlékszem s mellette egy rózsabokor. Nagyon csinos nyughely egy állatnak, azt hiszem.

2018. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan kertes házban lakom, de amikor 16 évesen meghalt a cicám, elhamvasztattam.
2018. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
(Végül elvitték szerencsétlent az orvoshoz, vártak vele másfél órát, kifizettek majdnem 20.000 Ft-ot, cserébe a vérnyomását nem tudták megmérni, mert nem volt annyira kicsire zárható pánt, csak vért vettek és az alapján mindent rendben találtak... Ami szerintem felháborító, hogy odaállítasz egy vak és csontsovány öreg macskával, akin már ránézésre is diagnosztizálsz több problémát, de szerintük egészséges. Akár csak a humán egészségügy!)
2018. dec. 31. 23:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha 17 éves, a vérképe még jó lehet.Valószínűleg semmi baja nincs az öregségen kívül.Nekem már több nagyon idős kutyám, cicám így halt meg.Végelgyengülésben.

Emberek is halnak így meg, nincs betegségük, hanem a szervezetük általánosságban kimerül, elhasználódik.

Én ilyenkor még nem szoktam feladni.Még nem "temetem"gondolatilag a kisállatomat.

Elkezdem feljavítani, intenzíven.Most is van két 17 éves cicám, testvérek.Meg egy 18 éves, és egy 14 éves kutyám.Náluk is van ilyen, hogy kevesebbet esznek, fogynak, stb.Alapból ők háromszor kapnak enni naponta,és mást mint a többiek.Pépeset, például főtt húst darálva, nyers csirkemellet darálva,nagyon apró tápot, jobb fajtát,laktózmentes tejet, és mindent amit megesznek, nekik való és jó kalóriás kaja.Gyakorlatilag egész nap előttük vannak ezek a kaják, 3-4 tálkában.Mellé jó fajta vitaminokat, ásványi anyagokat adok,Béres cseppet is.Ha nem esznek, 1-2 hétig Prednizolont,Medrolt kapnak 1mg/ttkg, ami nagyon meghozza az étvágyukat.Egy ilyen kúra és külön etetés után újra jól vannak, feltáplálódnak.Persze ha nincs semmi betegségük, amit először kivizsgáltatok.

Persze van egy pont, amikor már nem szabad nézni ha szenvednek, ennek egyértelmű jelei vannak, ilyenkor már az elaltattatás a humánus.

2019. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2-es: Veszettül szerethetted az állataidat!
2019. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9, és ezt mégis miből állapítottad meg? Mert nem akarom otthon őrizgetni a hamvakat? Tán kötelező? A nagymamám hamvait se őrzöm otthon, a mi családunkban ez nem megszokott, bocs.

Amiért megkértem az állatorvosunkat, hogy elvihessük hozzá, ahol hűtőházban meg tudja várni a hamvasztást? Este 8kor te mit tettél volna? Jobb lett volna, ha a meleg lakásban terjedni kezd a dögszag? Te így szeretnél emlékezni a kiskedvencedre, rothadó tetemként? Én nem.

Vagy mert Budapest belvárosában, ahol egy talpalatnyi zöld terület sincs, elhamvasztottam az elpusztult kutyámat? Mert kocsi nélkül nem tehetem meg, hogy kivigyem a 'zerdőbe? Kívánom, hogy soha ne kelljen átélned, milyen az, a 40 kilós kutyát ölben, kihűlve, hidegen cipelni az utcán...


Ítélkezz nyugodtan. Én gyászolom a kutyámat a mai napig, attól, hogy nincsen kisoltár meg szentély a szobámban. A szívemben gyászolok, nem menőzök a nagyvilágnak, hogy mennyire szerike volt.

2019. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!