Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha vízkőoldóval mosom el a...

Ha vízkőoldóval mosom el a cica tálját, attól lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Miszáj sajnos vízkőoldóval leoldanom a vízkövet a macska edényéről, mert a vízkő már nagyon vastagon van rajta és, mintha penészes is lenne. Nem tudtam lesúrolni mással.


Ha ezzel takarítom le és utána nagyon alaposan átmosom forró vízzel, esetleg egy-két napot hagyom 'szellőzni', akkor árthatok vele a cicának?


(Igen, utólag eszembe jutott, hogy lehet, ecettel kellett volna, de mostmár mindegy.)



2019. jan. 14. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Én biztos nem merném, inkább vennék egy újat. Nem egy nagy kiadás.
2019. jan. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Anya szerint nem lesz baja, de majd meglátjuk. Egyelőre még ázik a tál.


Amúgy is kényes a tálkájára, főleg az ivóvízre. Ha elfogadja belőle, akkor marad, ha nem, akkor megválok tőle. :)

Mármint a táltól, nem a macskától :D

2019. jan. 14. 23:11
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha utána még elmosod mosogatószerrel, akkor nem lehet baj. De azt is alaposan le kell öblíteni.

Az ecet az jó megoldás lesz legközelebb.

2019. jan. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, persze, úgy gondoltam, hogy jó alaposan elmosom forró vízzel és mosogatószerrel, többször átöblítem utána.

2019. jan. 14. 23:17
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha alaposan elmosod, akkor az ég világon semmi baja nem lesz tőle. Már egy alapos öblítés is felhígítja annyira a vegyszert, hogy nem tehet kárt az élő szervezetben, de azért nem árt rendesen elmosogatni.
2019. jan. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. jan. 14. 23:46
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

Ha csak nem értékes, drágább tál kukába is dobhattad volna, mert a tisztitószer+viz+energia amit belefeccölsz egy 200ft-os egyszerű műanyag tálka ára.



Legközelebb citromlével tedd, ha mindenképpen muszáj, én azzal pucolom az ivókútjukat. Tökéletesen vizkőtleníti 1 éjszaka alatt.

Az erős vegyszert, amit a háztartásban használunk eszembe nem jutna ilyenre használni és akármennyire mosod a mikro részei ott maradnak. Én nem adnék már ebből a tálból az állatomnak.

2019. jan. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Én sem mertem soha erős vegyszerrel tisztítani az állataim táljait. A saját tányérodat sem csinálnád azzal ugye? Amúgy sem preferálom az erős vegyszereket. Maradok az ecetnél,citromnál, azok is hatékonyak, mégsem ártalmasak.
2019. jan. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem is értem a kérdést. Ha az ember naponta elmossa a tálat, akkor nem képes benne semmiféle vízkő lerakódni. Vastag réteg csak akkor tud lerakódni, ha naponta több liter víz párolog el belőle és hetekig nincs takarítva.
2019. jan. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

Azt nem árt tudni, hogy az "erös vegyszer"-nek nevezett vízköoldó citromsavból van, azaz nem rosszabb, mint a citromlé vagy ecet!

Ha vízzel kiöblíted a tálat, akkor semmi baja sem lesz töle a cicának.

2019. jan. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!