Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van 2 macskám. Egyik másfél...

Van 2 macskám. Egyik másfél éves, masik egy. Hasonló méretű kutyát hozzak közéjük vagy ne?

Figyelt kérdés
Lakásban van hely, igaz albérlet, de hosszú távon tervezek itt lenni. Kizárólag bentiek. Egy mini kutyát milyen ötlet lenne idehozni?
2019. jan. 22. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindegy milyen méretű, a lényeg a temperamentuma és a nevelése. Meg kell tanítanod, hogy mik a szabályok, és ebbe beletartozik az is, hogy hogyan viselkedhet a macskákkal. Jó ha van egy helyiség, ahová a macskák el tudnak vonulni, mert egy kölyök kutya fárasztó lehet nekik, bármilyen fajta is. A macskák ugyanúgy meg tudnak barátkozni egy bernáthegyivel, mint egy csivavával, ha mindkét fél alkalmas erre. Viszont egy 3 kilós kis lakásszörnyeteg (ha akként viselkedik) is lehet nekik olyan zavaró, mint egy 50 kilós.

Inkább a saját életmódodhoz illő kutyát válassz. Azt vedd figyelembe, hogy milyen a fajta természete (vannak alapból pörgősebb és nyugodt, komoly fajták), milyen a mozgásigénye, mennyire igényli az agyi fárasztást, stb. Olyat válassz, ami a legközelebb áll ahhoz, amit meg tudsz neki adni, mert ha valami hiányzik, az megmutatkozik a kutya viselkedésében, és nem kizárt, hogy a macskák látják ennek kárát. Ha a te életedbe egy nagytestű kutya passzolna jól, csak a macskák miatt ne válassz mást.

2019. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagy testű engem zavarna szérintem, pedig a kutya az ne legyen macska méret , úgy vagyok vele. Kicsinek több hely jutna a lakásban, mert udvarom nincs.
2019. jan. 23. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!