Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A nyuszi tényleg teherbe tud...

A nyuszi tényleg teherbe tud esni a patkányól?

Figyelt kérdés
Falun lakunk és a nyuszik gödrébe bement jelenleg még nem tudjuk hány patkány. Nos, valószínűleg már van kb. 4-5 kölyök patkány, és egy apa patkány. Nos az a kérdésem, hogy szerintetek van-e anya patkány, vagy a nőstény nyulunktól születtek azok a kis sz@rok? Illetve bánthatják a patkányok a nyuszinak? (1 nőstény és 1 hím nyuszik van) És hogyan tudnánk megszabadulni az egész undorító féreg családtól? Édesanyám már rakott ki patkány mérget, és elvileg már ettek belőle. A válaszokat előre is köszönöm! (Bocsi ha durván fogalmaztam, de nagyon féltem őket 😭😭😩)

2019. jan. 24. 16:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

A nyúl nem tud teherbe esni egy patkánytól! (amúgy többtől sem)

Biológiailag lehetetlen!

2019. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 szántóvető ***** válasza:
89%
úgy érted hogy a fiúpatkány egy kis változatosságra vágyik,rágerjed a nyuszira és kufircolnak egy jót,majd születik egy nyutkány vagy patszi?ez nem így működik szerencsére.
2019. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
De tartásdíj megállapítható.
2019. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Általános iskolát sikerült elvégezni? Faj fogalma?


Igen, bánthatják a nyulakat a patkányok. A méregből viszont ehetnek a nyuszik, macskák, más állatok is, és mind elpusztulnak tőle...

2019. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Aztacsunya...
2019. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Metionin ***** válasza:
90%
Nem tud, viszont a patkány megölheti a nyulakat. Hol tartjátok őket? Mi az hogy a gödörbe ment be a patkány? Nem ketrecben vannak a nyulak?
2019. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem tud teherbe esni, mert nagyon más faj a kettő. Egyébként amikor nálunk a bátyám először látott újszülött nyulakat, lepatkányozta őket, mert nagyon rusnyák ;).

A patkánymérget úgy rakjátok ki, hogy más állat ne férjen hozzá! Legyetek türelemmel, mert késleltetett hatású méreg, jó pár napba beletelik, mire elpusztulnak. Meglehetősen szadista módon intézi el az állatokat (belső vérzés).

2019. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nem patkány lesz az utód, hanem Pikacsu.
2019. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a patkány pusztul el (hosszas szenvedés után) a méregtől, hanem ha a legyengült patkányt vagy már a döglöttet valami más állat megeszi (kutya, macska, sas, lehet válogatni), az is.

Nekem a pointerem így halt meg. A szomszéd rendrakás helyett a kupis portáján szaporodó patkányokat mérgezte. A mérgezett patkány átjött hozzánk, a kutyám meg elkapta. Jó sokáig szenvedett, mire elpusztult. Én meg 12 évesen ott ültem mellette egész éjjel, és sírva könyörögtem, hogy ne haljon meg.

Szóval, inkább tartsátok úgy a nyulaitokat, hogy ne tudjon hozzájuk bemenni se a patkány, se más állat. Rendes épület,kerítés, ketrec stb.

Mert amúgy igen, a patkány bánthatja a nyulat, és a nyúl el is kaphat tőle betegségeket.

2019. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#4-es nem tudom miért kell ilyen bunkónak lenni. Amúgy meg azóta rájöttem hogy tényleg nem eshet teherbe.

A nyuszik ástak maguknak egy gödröt (még 3 éve) és oda szoktak lemenni amikor becsukjuk őket. A gödör felett van egy 2 emeletes ház, magasságba olyan 1,2 méter lehet. A patkányok lementek a gödörbe, és most eleszik a nyuszik elől a kaját. Édesanyám eltette a mérget, mert közben beszélt az egyik vadász ismerősünkkel és azt mondta hogy azonnal tegyük el. Nem hiszem hogy a nyuszik ettem belőle, mert azok a féreg patkányok nem hagynak nekik semmit. Eddig nem bántották őket, és a vadász ismerősünk azt mondta hogy nem is fogják (elméletileg). A nyuszik nagyobbak mint a patkányok, félig óriás, félig üregi nyulak, szóval nem olyan kicsik. Egy egész napot voltak eggyütt a gödörben a patkányokkal, de nincs rajtuk egy sérülés sem. Attól még fogják bántani őket? Azt is terveztük Édesanyámmal hogy elvisszük őket a nagyszüleimhez (ott voltak már amikor elmentünk nyaralni), de ott ugye nincsen gödör, és ott sokkal hidegebb van mint itt nálunk (pl: Ha nálunk -1 fok van, náluk -3)

2019. jan. 24. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!