Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátom...

Mit tegyek, ha a barátom vadász, és állatokat gyilkol?

Figyelt kérdés

Közel négy éve vagyunk együtt, a kapcsolat eleje óta tudom róla, hogy vadászik. Furcsálltam is, de azt mondta, hogy ez szükséges a vadszaporulat megakadályozása céljából, és egyébként ők csak beteg állatokat lőnek, plusz olyat, amely már egyébként is koros, vagy egyéb okból kifolyólag amúgy is meghalna.

Addig győzködött, hogy menjek vele, míg én hülye bevállaltam. Na, ott aztán minden volt, csak az nem, amiket ő korábban a vadászatról mesélt... Gyakorlatilag mindenre, szó szerint mindenre lőttek, ami megmozdult. Megkérdeztem tőle, hogy mi szükség volt minden élőlényt gondolkodás nélkül lelőni, erre azt felelte, hogy ettől érzi jól magát, és egyébként is fel tudjuk használni a lelőtt állatokat kajának. Teljesen kiábrándultam. Én látom rosszul a dolgokat, vagy tényleg ilyen a vadászat, és ez természetes? Kicsit olyannak tűnik, mintha a fegyvertől érezné magát erősebbnek. Ez átlagos férfi körökben, vagy csak nála jön elő? Kifejezetten örülnék, ha vadászok is írnának választ!

Előre is köszönöm!


2019. jan. 25. 10:36
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
62%

Nálunk a szomszéd férfi vadász, de rendes munkája a gázszolgáltatónál gázszerelő meg még nem tudom, hogy mi. Nagyon normális ember. Felesége is van. Egyáltalán nem egy agresszív ember.

Apa munkatársa is vadász. Úri sport és nagyon sok szabálynak kell megfelelni.

Szerintem párodra csak rájött az 5 perc, vagy csak menőzni akart neked.


De egyébként sok vadász tényleg csak azokat lövi ki, amiket a párod is említett.

De van külön vadászidény, de ott is csak meghatározott állatokra lehet lőni és azt sem szabad elhozni, csak bizonyos részét, vagy ha fizetsz érte.

2019. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
74%

Elmebeteg. Én szakítanék.

A vadszaporulat karban tartása egy dolog, de "ettől érzi jól magát"?????? Aki ÉLVEZI, ÖRÖMÉT LELI más élőlények elpusztításában, az a szememben mentális beteg, és még beszélgetni se lennék hajlandó vele ezek után.

2019. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Gyépésmérnök válasza:
64%

Túlságosan idealista vagy.

Elmondom mi a vadászat lényege.

Hajdan voltak a csúcsragadozók: A farkas, a hiúz, a medve, a puma. Ezek megoldották a növényevők túlszaporodásának kérdését.

Már nincsenek, mert az emberek ahelyett hogy együtt éltek volna velük, félelemből kiirtották.

Ha nem lenne vadászat, a növényevők a jelenlegi kártétel sokszorosát okoznák. Ezért.

2019. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Noblesse Oblige ***** válasza:
60%

Azért az elég durva etetés, hogy csak sebesült állatokat, meg öregeket lőnek... Abban mi a kihívás? Semmi. És az állomány szelekció az erdész dolga, a fizető ügyfél pedig az egészséges vadat kapja.

De elmondom, hogy van tenyésztet állomány is. Ugyanúgy etetik és szaporítják őket mint a disznókat egy elkerítet helyen, hogy aztán majd a kuncsaftnak legyen mit lelőni.

A mai vadászok meg már mészárlást rendeznek. Nekik ez a real life fps játékuk állatokkal. Még mobilos alkalmazás is van arra, hogy jelezze az érzékelt vadat.


A hús... a vadász a lövésért fizet. A tetem az erdészet sajat feldolgozójába kerül. Talán az agancs és egyéb csecsebecsék járnak az állatból mint trófea... de a húst külön kell megvenned.

2019. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
97%

Hivatásos vadász, vagy hobbi?

Ha az előző, ott tényleg a vadállomány szabályzása acél, az erdő védelme, telepítése.

A hobbivadászat más, ott jó pénzért az ember lődözhet. Bár elvileg ebben az esetben sem lőhetnek mindenre, idényenként változik, mit lehet és mit nem, és kellene vele lennie egy hivatásos vadásznak, aki megmondja, mit lehet lőni és mit nem.

Pl. értelemszerűen tehenet, kocát nem lőhetnek az év legnagyobb részében, vaddisznót kb egész évben, de szarvast csak adott időszakokban, stb.

A bérvadászatból az erdőtársaságnak bevétele van és így is az erdő népességének szabályozása valósul meg, csak más lövi ki az állatot.

Amúgy ez a vadászat olyan, hogy van akinek a gyomra beveszi ezt, van akié nem.. Ha 4 éve együtt vagytok és végig vadászott, nem értem a problémát. Gondolom relatíve hamar kiderült.

2019. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
51%
Hát nem tudom, mi másra számítottál vadászat során. Amúgy ha mondjuk valami más ragadozó kajálná fel a nyuszikat/őzeket, akkor sokkal rosszabbul járnának, de mivel a Kárpát-Medencében az ember van a hierarchia csúcsán, tényleg neki kell kilőni a vadakat, mert ha az egyik elszaporodik, az nagyon káros lehet a helyi ökoszisztémára. Amúgy meg megváltoztatni úgyse tudod, szóval vagy elfogadod, hogy ez van, vagy búcsút intetek egymásnak. Személy szerint amúgy én bírnám a vadászatot, ez úri sport, nem mindenkinek adatik meg a részvétel, ráadásul "szükséges rossz", szóval nem kellene rosszul érezned magad miatta. Egyébként ha leemelsz valami húst az áruházak polcairól, hát az ennél sokkal jobban szenvedett, elhiheted, ráadásul nem a szabadban élt, hanem egy akkora ketrecben tartották egész életében, amiben megfordulni is alig tudott. Zárásképpen én bírnám, ha vadász barátnőm lenne, bár én magam nem vadászok. A vadászat egyébként szerintem inkább csak ilyen evolúciós maradvány, azért okoz nekünk, férfiaknak örömöt. Na, lehet lepontozni. 18/F
2019. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim válasza:
52%
#6-os: Azért bírod a vadászatot, mert úri sport? Hát ki nem szarja le:) A hobbi vadászok szerintem mind agybetegek. Az okát gondolom nem kell elmondanom, mindenki tudja.
2019. jan. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
50%
Nem azért mert úri sport, Te sem tudsz szöveget értelmezni. Azért bírom, mert mindig is vonzottak a fegyverek, ami ami abból fakad, hogy történelemb*zi vagyok. Ráadásul az egésznek van egy sajátos "hangulata"? Talán ez a jó kifejezés rá. Nekem jobban felnyomja a az adrenalinszintem a lövöldözés bármelyik sportnál. A vad meg egyébként nem érez semmit, ha a vadász nem b*lfasz, és mondjuk nem gyomron lövi.
2019. jan. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim válasza:
52%

Puskával egy kis dagi gyerek is ultramenő és félelmetes.

Aki erre izgul, annak a háborúk és a hatalom is ugyanennyire vonzó.

Medve ellen kéne harcolniuk puszta kézzel.

Pusztítani a legkönnyebb.

2019. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim válasza:
53%
A vadász nem állatokat gyilkol, hanem egyensúlyban tartja az állományt.
2019. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!