Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Régóta szeretnék törpemalacot...

Régóta szeretnék törpemalacot tartani de csak ellentmondó adatokat találtam különböző fajtákat tekintve. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom. Elég nagy udvar tartozik az ingatlanhoz. Más állatot nem tartok jelen pillanatban. Időm lenne tehát gondozni. Azt szeretném viszont tudni, hogy egy fajtiszta törpemalac, amit tenyésztőtől vásárolnék ténylegesen mekkorára nőne (fajtától függően persze) illetve hány évig élne a kis kedvencem. Tippek és tanácsok is jöhetnek! :)

2019. jan. 26. 09:38
 1/8 anonim válasza:
Ez nagyban függ a fajtájától,és attól,hogy mivel eteted. Mondjuk egy fajtiszta Minnesotai törpemalac végsúlya átlagban 40-60 kg,de mondom ez nagyban függ az etetés módszerétől is. Szintén törpemalacfajtaként van nyilvántartva a vietnámi is, végsúlyuk általában 60-80 kg,de hallottam már 120 kilósról is. A nem törpemalac kategóriába sorolt állatok akár 15-20 évig is elélnek,de a törpékről sajnos nem tudom:)
2019. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nagyon szeretem a törpemalacokat, de nekem sajnos nincsen lehetőségem tartani.

Sokat olvasgattam a témában és szerintem ennek az amerikai tenyésztőnek vannak a legszebb és legkisebbre növő malackái. Ha tudsz angolul, akkor nagyon sok érdekességet olvashatsz a weboldalán és már felnőtt malacokról is vannak képek, így a méretükkel is tisztában lehetsz. A weboldala: [link]

2019. jan. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2:Ők normál táplálás mellet mennyi idős korukig nőnek? 1-2 év?
2019. jan. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Dehogy 1-2 év!10-15évig is elélnek ha megfelelő körülmények közt vannak tartva
2019. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
3: második vagyok, maximum 5 éves korukig nőnek, és 15-18 évig élhetnek, ha jól vannak tartva
2019. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információkat a kommentelőktől! Esetleg valaki meg tudná mondani, hogy méretre mekkorára nő? Úgy centiméterben vagy esetleg különböző kutyafajtákhoz viszonyítva?
2019. jan. 26. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszi
2019. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb és legelterjedtebb a Minnesotai törpemalac. Ha fajtatisztára vágysz, itthon ilyet fogsz találni. Az egészséges súlya 40-60 kiló, de nagyjából egy közepes termetű kutya magasságára nő.

A keverékek ennél nagyobbak, de a termetük a súlyukhoz képest meglepően kicsi.


Nagyon könnyen elhíznak, mivel nagy kunyeráló művészek, ezért figyelni kell az optimális súlyra. Az átlag életkoruk 15 év. Mivel kondában élő állatok, nagyon igénylik a társaságot, ezért érdemes megfontolni a kinti-benti tartást.


A méretük és az idő igényük a kutyáéhoz hasonló, de a viselkedésben és a tartásában bőven van különbség. Nagyon szerethetők, de nem olyan engedelmesek és hűségesek, mint egy kutya. Könnyen megtanulják a szabályokat, de neked is sokat kell tanulnod a nevelésükről. Nagyon intelligensek, a jó és a rossz értelemben is. Gyorsan kiismerik az embert és túl is járnak az eszén néha.


Javaslom a facebookos törpemalac csoportot. A file-ok között érthető és hiteles információkat találsz a tartásról, és a tagok is segítőkészek. Malacmentők is vannak közöttük, tehát örökbefogadni is tudsz.

2019. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!