Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatoknak vajon van kisebbség...

Állatoknak vajon van kisebbségi érzése az emberek miatt?

Figyelt kérdés
Pl. egy háziállat, akinek úgymond gazdája van az érzékeli, hogy az ember felette áll? Főleg a ketrecben, kalitkában, akváriumban, valamilyen zárt helyen tartott állatra gondolok, akik viszonylag intelligensek, de az emberekre vannak utalva. Azért gondolkodtam el ezen, mert szerintem pl. az emberi egó igen nehezen viselné el, ha rátelepedne egy intelligensebb faj. Vagy ők úgy viszonyulnak hozzánk, mint egy gyerek a szüleihez?

2019. jan. 26. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

"Vagy ők úgy viszonyulnak hozzánk, mint egy gyerek a szüleihez?"


A kutyák szerintem igen. A macskák viszont úgy gondolják, hogy felettünk állnak :)

2019. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. A kutyák úgy tekintenek az emberre mint falkatag, de vannak félrenevelt kutyák, akik azt hiszik az ember felett állnak és övék a falkavezér szerepe.


A macskák, hát... Elég sajátságos felfogásuk van a dolgokról. Ők nem hiszik, hanem tudják, hogy az ember felett állnak! :D


Akváriumi állatok: Abszolút nincsenek tisztában vele, hogy egy akváriumban vannak, szóval itt el sem jutunk odáig, hogy az ember jelenlétét egyáltalán felfogják.

2019. jan. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Az én macskám homokos és alárendeli magát az embereknek :D
2019. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Macskákat azt tudom, hogy így gondolkodnak, eleve legtöbbjük nincs is behatárolva, oda megy ahova akar, nem is tekinthetőek teljesen háziállatnak. A kutya valamivel másabb, de ott is vannak olyanok akik egy ólban, vagy netán láncon élik le az életüket, na meg ha más nem a legtöbb legalább a kerítésen belül be van határolva, az ennivalója, innivalója a gazdájától függ. Aztán ott van a hörcsög, papagáj, teknősbéka, tyúk, malac stb. velük mi lehet? főleg amelyikkel nem foglalkoznak, teljesen függőhelyzetben vannak.
2019. jan. 26. 23:36
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

1. Az állat nem agyal ennivalónál elvontabb kérdésekről.

2. Az ember eleve csak olyan állatot tud kalitkában csicskának tartani, ami a természetben, a falkájában is erre van kialakítva.


A többiből meg nem lesz háziállat. Vagy félháziállat, mint a macska, hogy kiüríti a környékbeli "gazdiknál" (több is szokott neki lenni) a tálat, megmelegszik a fotelben, vakartatja magát, azt megy a dolgára territóriumot jelölgetni...


Próbáljál meg sündisznót tartani, nem fog arra menni, amerre te gondolod. Ha meg bezárod, elpusztul.

2019. jan. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Csak az, amelyik tudja, hogy ő állat.
2019. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskával nincs saját tapasztalatom. A kutya nevelés kérdése. A hal érdekes kérdés, mert vannak intelligensebbek, meg kevésbé intelligensek. A legtöbb nem érzékeli a külvilágot, de volt egy bettám, aki tökéletesen érzékelte a jelenlétemet, ha bejöttem a szobába, akkor az akvárium hozzám közelebb álló oldalához úszott, lehetett vele játszani, persze a saját közegében.
2019. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
A többi állat nem elég inteligens hozzá, persze vannak olyan állatok, amik tudják a különbséget a gazda és más ember között, de nem érzik nyilván, hogy nem az a faj vagyunk, és inkább megtűrnek (a kézhezszoktatás miatt). A kutyák érzelmileg is vonzódnak, de nem mint egy kutyához, hiszen nem úgy bánunk velük mint egy domináns falkavezér. Inkább a kutyák egy társként tekintenek ránk, csak egyes szabályokat be kell nekik tartani. A macskák makacsok, és nem társas élőlények, és nem megszokott, hogy hosszútávú kapcsolatuk legyen
2019. jan. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutyára és macskára éleződik ki a hozzászólások többsége.

Figyelembe kell venni a két állat 'mentalitása' közti különbséget:

- kutya:

a gazdám etet, elszállásol, megvéd, tehát Ő az isten,

- macska:

a gazdám etet, elszállásol, megvéd, tehát ÉN vagyok az isten.

2019. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
A kutya téged tart a gazdájának, a macska meg saját magát a te gazdádnak.
2019. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!