Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatot vásároljak,...

Milyen állatot vásároljak, ami aranyos és szelíd?

Figyelt kérdés
Inkább benti tartásban gondolkodom. Kislányom szereti simogatni az állatokat, úgyhogy nem baj ha szőrös :D Macskánk van, kutyát nem szeretnénk. Lehetőleg olyat ajánljatok, amivel nincs nagyon sok baj. Előre is Köszönöm!

2019. febr. 18. 11:41
1 2
 1/18 anonim válasza:
0%
Szerintem a legjobban egy tengeri malaccal, vagy egy törpenyúllal jártok. :) Nekünk törpenyuszink van, és halál édesek, napi 2 órát kb ha foglalkoztok vele, kiengeditek, az elég. Különösebb gond nincs vele, néha oda kell figyelni, hogy ne rágjon meg dolgokat, de ez ritka.
2019. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam hogy a törpenyuszik hamar elpusztulnak. Ez igaz?
2019. febr. 18. 11:53
 3/18 anonim válasza:
49%
Változó, attól függ honnan veszed, és hogyan bánsz vele. 2-3 évet szoktak mondani, a miénk több mint 3 éves és él és virul egészségesen :)
2019. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
69%
Hozzáteszem, van olyan forrás ahol 8 évet is megjelölnek mint élettartam.
2019. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A simogatást a kutya, macska szereti. Más nem annyira, vagy nem jellemző rá, ha van is egy-egy olyan egyed, sőt, van, aminek árt is, pl. hörcsögfélék. A nyulak pont nagyon macerásak. Nem lehet egy pillanatra sem egyedül hagyni, ha nincs bezárva, mert sok mindentől lehet baja, ha megrágja, megeszi, pl. szőnyeg, vezetékek. És az egészségük is nagyon érzékeny.

A cicával van a legkevesebb gond. A mostani cica nem elég? Akkor fogadjatok szerintem örökbe még további cicákat. Annyi megunt, kidobott állatka van, így még jót is tennétek.

2019. febr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem van nyuszim és tengerimalacom is. A nyuszimnak nincs ketrece, csak ki van zárva a furdobol és a konyhából. Semmi veszélyes vagy értékes nincs nyuszimagassagban :) sztem nem elég neki napi 2 óra... eleg nagy a mozgasigenye és ha ketrecben tartod, kell hozzá kifutó. A bolti ketrecek túl kicsik. Az én nyuszim nagyon bújós és követ mindenhová, imádja ha simogatjak. Ahogy hallottam, nem minden nyuszi ilyen. A malackakkal rengeteg munka van. Nagy alapterulet kell nekik, és párban kell őket tartani. A nyuszi szobatiszta. A malackakat is ki kell engedni minden nap szaladgálni és sok zöldséget esznek. Széna az alap mind a kettőnek, ez mindig kell legyen előttük. Nagyon mókás állatkák, és mindig "beszélnek" :) nekem 8 van, mind más karakter. Van, amelyik szereti a simogatast, de mivel zsakmanyallatok, néha kergetozni kell, hogy megfogd, de utána már szépen elvannak ölben. A lanyokat könnyebb osszeszoktatni. Ha a malactartas érdekel, nézd meg a c&c ketreceket, így megfelelő méretet csinalhatsz magadnak. Minimum 120x40 es, de minél nagyobb annál jobb. Ha a nyuszit ketrecben tartod, neki még sokkal nagyobb kell.
2019. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a macska és a kutya, amire illenek a kritériumok.

Volt /van hörcsögöm, nyulaim, tengerimalacaim. Hát kicsit macerás a tartásuk és annyira nem szelídek,mint mondjuk egy cica.

Én jól átgondolnàm a helyedben, bármelyik mellett is döntesz. Sokat kell takarítani utánuk, rengeteget esznek (a nyúl és a tengerimalac) és kicsit felénkek. Ráadásul a macskatol is óvni kell, összeengedni nem jó ötlet.

Talán a hörcsög az egyetlen, amivel nincs olyan sok gond. Ő viszont éjszakai állat, kifejezetten zajos. Nappal nem sokat látod.

A tengerimalac már jobb (őket csak párban lehet tartani), aranyosak fent vannak nappal, lehet simizni őket stb. De a tartásuk tényleg kicsit macerás, sokan beleunnak.

Akármi mellett döntesz, érdemes szetnezni a fajmentőknèl és a Facebook csoportokban. Sok megunt példány van, ketrecestol, ingyen elvihetőként. Te is jól jársz és az állat is kap egy újabb esélyt

2019. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A nyuszik és a tengerimalacok is kb 5-8 évig élnek. A hörcsögök 1-2
2019. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy bármire is esik a választás, NE állatkereskedésből vedd meg.


Ott sajnos az eladók nem igazán értenek hozzájuk, hiába próbálnak meggyőzni az ellenkezőjéről.


Keress fel inkább egy tenyésztőt - kicsit drágább mint az állatkereskedés, de hidd el, vissza fog fizetődni!


Állatkereskedésekben nagyon gyakran betegek az állatok (még ha nem is tűnik annyira fel - zsákmányállat lévén ezt inkább titkolják) rossz körülmények között vannak tartva, ami jelentősen lecsökkenti az élettartamukat(!) és egyéb okok, ami miatt sokkal jobban megéri tenyésztőtől venni.


(például ők rengeteg információval tudnak segíteni, az állatkereskedők pedig sokszor a nemüket nem tudják megmondani az állatoknak)

2019. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Ezekkel a feltételekkel a macska a legjobb (ill. a kutya lenne). A kisemlősök nem kedvelik túlzottan a simogatást, pláne kicsi gyereknek nem valók - bár nem írtad, mekkora a kislányod.

Tengerimalac, nyuszi szelíd és aranyos, de eleve minimum kettőt kell belőlük tartani, nagyon nagy helyre van szükségük, és elég sok a macera velük.

A macska, ami simogatható és a legkevésbé macerás.

2019. febr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!