Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy gondolkodtok a halállal...

Hogy gondolkodtok a halállal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Meghalt a kisállatom, és ez talán az első amikor belegondolok abba, hogy fizikailag nem marad belőle szinte semmi. De nem csak belőle, hanem egyik előlényből se. Az összes szerettem és én is ide fogunk jutni. Másrészt pedig annyira felfoghatatlan, hogy az a test, aki élt, mozgott, lélegzett, érzett "eltűnik".

Akárhányszor erre gondolok, panikrohamot kapok és nem tudom, hogy ez azért van, mert most gondoltam bele igazán. Vagy azért, mert a jelenlegi helyzetben a hamvasztást választottam.

Akkor ezt tartottam a legjobbnak most meg úgy erzem belehalok, a kisallatom testebol csak por maradt. Pedig ha a föld alatt ették volna meg a kukacok az se lett volna jobb és szintén ez lett volna a vége.

Nem mellesleg meg már annyira mindegy. Elment...

Azt tudom, hogy idővel jobb lesz. Arra lennék kíváncsi, hogy ti, hogy vélekedtek a halálról. Van-e lélek? Hova kerül? Másik dimenzió? Ilyesmi


2019. márc. 7. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én abban hiszek, hogy a kisállataim jó helyre kerültek, a mennyországba vagy hasonló helyre, és amikor eljön az én időm is, csatlakozom hozzájuk és újra együtt leszünk. Nagyon, nagyon szerettem őket és szörnyen hiányoznak, az életem értelmét jelentették. Kutyákról, nyusziról, papagájokról, kedvencként tartott tyúkokról és hörcsögről van szó.
2019. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Először is nagyon sajnálom, részvétem. Próbálj megnyugodni, gondolj a szép dolgokra. A lelke veled van.


Amikor a cicámat elütötték, azt hittem belepusztulok. Még csak 2 éves sem volt, annyi boldog évet élhettünk volna együtt. Annyira okos cica volt.. Rettentően hiányzik a mai napig, pedig már eltelt 2.5 év. Én abban reménykedem, hogy jó helyre került, az örök egerész mezőkre vagy ilyesmi :) Lélek szerintem van.


Jelenleg egy szoba kutyusunk van, ő kereken 1 hete lett 2 éves. Már azelőtt szerettem őt, mielőtt rátaláltunk :D (Egyik nap ültem a párommal egy padon a városban, és mondtam neki,hogy szeretnék egy kutyust. Beszélgettük, hogy majd megyünk vele kirándulni stb. Este már telefonáltunk is, és azon a hétvégén elmentünk megnézni, majd pár hétre rá elhoztuk) Amikor megláttam, tudtam, hogy nekem ő kell, és neki is tetszettünk mi. Ahogyan cseperedik, egyre jobban szeretem, lassan szét durranok, annyira. Úúgy meggyömöszölném, csak szegénynek pici törékeny teste van, és féltem, hogy agyon nyomom.. Na, ha őt elveszítem, kb. begolyózok majd. Volt, hogy elkezdtem sírni a gondolattól, hogy egyszer vége... Ne haragudj,hogy ezt itt kiírtam magamból,de jól esett.

2019. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Ugyanezek a gondolataim voltak, mikor a macskám súlyos betegségben, 3 évesen meghalt. Csodálatos macska volt, a mai napig napi szinten emlegetjük, a neve becenév lett a családunkban. Napokig sírt mindenki, miután elment.

És ugyanígy végiggondoltam, amit te leírtál, főleg mert én készítettem elő a testét a temetés előtt. És elgondoltam, hogy ebben a testben már nincs élet, és odavan, pedig milyen értékes kis test volt.


Mi úgy döntöttünk (és ajánlom neked is), hogy a halálát életbe fordítjuk - feléje ültettünk egy fát, és az a cicafa. A cica nevén emlegetjük. Így nem csak a lelke él tovább (ebben hiszek), hanem egy életforma is maradt utána.

Ha nincs kertetek, akkor ez nehezebben kivitelezhető, de talán egy rokonnál? Valahol?

2019. márc. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Talán fura, de nem izgat különösebben, hogy mi lesz a halál után, a saját halálom esetén sem. Ahogy te is írtad, akkor már mindegy. Addig igyekszem jó lenni az állatokhoz és az emberekhez is, ameddig élnek.
2019. márc. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Én nem hiszek a halálon túli életben. Szeromtem a halál egy teljesen természetes folyamat, sajnos előbb-utóbb mindenki meghal. Pont ezért kell kihasználni minden időt amit csak lehet. Bárki bármikor meghalhat.
2019. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok, így nem félek a haláltól, sőt. Utána kezdődik csak az igazi élet. A kutyámat imádom, de ők sajnos nem kerülnek oda ahova mi.
2019. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért, a keresztény vallás szernt az állatoknak nem jár a mennyország?
2019. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!