Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az jó megoldás ha kap egy...

Az jó megoldás ha kap egy boxot és napi szinten kiviszem sétálni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk új házat van 3 kutyánk és 5 cicánk. Mivel a jelenlegi gazda már nem engedte tovább hogy itt legyenek így elvittük őket az új házhoz. A kutyák kint maradtak az udvaron persze van hova elbújni, a macskák pedig be lettek csukva egy nagyobb alsóépületbe de viszont olyan deszkákból össze rakott ajtó volt. Hétfőn délután mikor mentünk nagy sokk ért, egyik cica kicsit sántított a másiknak viszont teljesen szét cincálódott a lába és farka sem volt meg. Rögtön mentünk az állatorvoshoz sajnos az utóbbi cicát el is altatta de másik megmardt. De nem tudta megmondani mi történt velük. Tegnap mikor megint mentünk a házhoz oda jött a szomszed és elmesélte hogy az egyik kutya akarta kiszedni a cicát a lécek közt ő szólt rá akkor engedte el.

Szeretjük a kutyust.. Na de most van egy fél éves gyerekem lassan menni fog mi lesz ha nem látom és őt is megharapja? Cicákat is ki akarjuk engedni.. Na de így? Arra gondoltam hogy kap egy boxot és kiviszem sétálni...


2019. márc. 14. 06:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Mármint el akarod engedni valahol? Az megvan, hogy be van chippeltetve és 2 perc alatt kiderül, hogy a tiéd? Az állatelhagyás pedig bűncselekmény. Akkor már add le egy menhelyen. De még csak véletlenűl se próbálj meg neki gazdát keresni, még a végén jó helyre kerülne.
2019. márc. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%

Szinte hihetetlen hogy van még ilyen felelőtlen, inkompetens ember/állattartó!

A szomszédod helyében az állatvédőket hívtam volna rád! Szégyen! Ezért halt meg egy ártatlan élet és sérült meg másik cica is, mert te kib@.sztad őket egy üres házhoz...a kutya falka állat, a macska se kerti dísz! Ostoba vagy és megérdemelnéd, hogy a kutyád téged tépjen szét!

2019. márc. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Isten ments dehogy arra gondoltam, félre értesz! Arra gondoltam hogy kerítünk el neki egy helyet viszont napi szinten kivenném sétálni..

De nem értem miért én csináltam valamit rosszul mit tehettem volna mond már meg? Tegyen ki a gazda a gyerekkel az utcára mert csak 2 hét múlva tudunk beköltözni? Macskákat pedig azért csuktuk be hogy szokják a helyet, állatorvos tanácsolta! Nagyon szűk kis rész volt a deszkák közt senki nem gondolta volna hogy kifér akár a farka is a macskának..

2019. márc. 14. 07:10
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen azóta elolvastam mégegyszer. Szerintem működhet a dolog de akkor rendesen le kell fárasztani.
2019. márc. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Miért akarod MOSTANTÓL napi szinten sétáltatni? Eddig nem voltak? Mennyit foglalkoztál velük, nullát? Minek van ennyi állatod egyáltalán??
2019. márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De eddig is sétáltak, arra értettem hogy mostantól többet. Minek? Hogy ne öljék meg vagy ne az utcán haljon éhen. 2 kutya utcáról mentett 4 macska legyilkolás elől mentett. De nem is tudom miért kéne magyarázkodom neked.
2019. márc. 14. 07:29
 7/19 anonim ***** válasza:
43%

Nem mentetted meg a legyilkos elől, mert a te kutyád megtette másé helyett! Még rosszabb, nem érzed a súlyát?


Semmiféle állatot nem hagyunk üres telken, meg bezárva fadeszkás helyiségbe, óvodás vagy tán?! A gyereked is ott hagytad volna???? Ugye nem? Akkor az állatod miért?

Borzasztó.

2019. márc. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
*legyilkolás elől
2019. márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Állatpanzió, ideiglenes befogadó, állatvédelmi szervezetektől való segítségkérés, soroljam még mennyi mindent tehettél volna????
2019. márc. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
28%

Ne vedd magadra,vannak ilyen okos emberek. Nekem a múltkor a kisgyereknek a járdán neki szaladt egy kutya, lelökte a kismotorról és morgott rá a földön, vicsorgott és nem engedte felállni; mikor utol értem nagy szaladva, akkor csak annyi lelek jelenlétem volt, hogy lábbal rúgtam arrébb a kutyát a gyerekről. Semmi baja nem lett a kutyának de a gazda azóta is fenyeget hogy feljelent mert bántalmaztam a kutyáját... most őszintén,..


Amúgy a saját kutyádat tartsd külön, és ami a legfontosabb foglalkozz vele! Tudom h kisgyerek mellett nehéz, de nem csak sétáltatni kell, hanem tanítani, és akkor nem kell tőle majd félni. A macskákat meg nagyon kevés kutya tűri, az enyém is fúj rájuk, de annyira meg lehet tanítani hogy nem szabad bántani senkit!

2019. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!