Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Menhelyről fogadnék örökbe...

Menhelyről fogadnék örökbe kiskutyát benti tartásra. Elküldték a szerződést. "Bármikor, bárhol ellenőrizhetnek" Tehát jöhetnek ide szó nélkül és kötelességem idegent beengedni a házamba?

Figyelt kérdés

2019. márc. 22. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg igen. Sőt, általában előre is kijönnek megnézni, ami talán nem is gond, de engem ez nagyon feszélyez, hogy az ember nyakára járnak, sokszor indokolatlanul. Nálunk a menhely baromi bunkó, koholt dolgok alapján nem adnak ki kutyát, mások nyakára járnak pofátlanul, közben meg a putriba szabadon szökésre kiadtak több kutyát is...A fajta jellegűekért meg rohannak összeszedni, aztán külföldre kiadják...


Nagyon szeretnék majd kutyust menteni, magamhoz venni, de úgy érzem, hogy nem ezek a menhelyek lesznek azok, ahonnan elhozok, inkább a gyepiről fogadok örökbe.

2019. márc. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Ellenőrizhetnek hogy a kutya milyen körülmények között van például, mert ez a céljuk hogy az örökbe adott állat minél jobb helyre kerüljön. Egyébként elmondom neked hogy ez csak formai szöveg. Általában ha örökbe fogadsz egy kutyust megeshet hogy 2-3 hónap után rá néznek hogy van, aztán utána soha a büdös életbe nem fognak a közeletekbe sem menni. De a gyakorlatban nem feltétlen van így mert egy menhelyen annyi munka van hogy erre idejük, energiájuk, illetve pénzük sincs arra hogy azért elmenjenek hogy megnézzék hogy van a kutyus és ennyi. Megtehetni, megtehetik ha aláírod a papírt mert ezzel elfogadod a feltételeket de minimális esély van erre, mert mint írtam, erre idejük biztosan nem lesz.
2019. márc. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Általában nem jellemző a nyakatokra járás, pláne nem bejelentés nélkül. Ha magadtól is tartod velük a kapcsolatot (küldesz időnként képeket, pár sort, hogy hogy vagytok), akkor még kevésbé fognak, hiszen tudnak a kutyàról.

Az első néhány hétben szoktak örülni, ha folyamatosan visszajelzel, hogy megy a beilleszkedés. Utána ez magától is ritkul, havonta, később félévente...

2019. márc. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem úgy kell elképzelni mint a kommandósokat. Természetesen egyeztettek időpontot. Nálunk csak egyszer voltak látogatóba, mindent rendben találtak és nem jelentkeztek már utána. Annyit szoktak még kérni, hogy egy évre rá küldjenek a befogadók az állatról képet, hogy lássák mit fejlődött.

Sajnos ez azért szükséges, mert nem lehet megbízni az emberekben.

Nálunk pl. nem adják ki a cicákat, míg meg nem kapta az oltásait, és nincs meg az ivartalanítás. Kérdeztem miért csinálják ezt, mikor amúgy is telítve a menhely?

Azt mondták azért, mert jellemzően az emberek zöme nem viszi vissza ivartalanításra. Még így sem, hogy a menhelyen fele áron megcsinálják.

2019. márc. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Nälunk is az volt, hogy mielött elhoztuk, eljöttek megnézni a lakást. Aztán miután elhoztuk, egyszer kijöttek még megnézni. Rendszeresen küldök képet meg facen fennt van az egyik nö, és ott is nyomon tudja követni, hogy jól van a kutyus. Nem fognak rádtörni, csak aggódnak mert sok f a s z ember van sajnos. Látnak csomó mindent, borzasztó körülmények közül hoznak el kutyákat, nem csoda, hogy nehezen bíznak az emberben.
2019. márc. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag igen, bár gyakoribb az elő látogatás.


Bár vannak nagyon durva feltételekkel operáló helyek is, amik engem néha elkeserítenek. Papírom van, hogy jóérzésű állatorvos nem altatná a kutyusomat, mert minimális az esélye, hogy fel lehetne ébreszteni. Ezért nincs ivartalanítva. A tenyésztőnek furcsamód megfelelt és szerződést módosítottunk, mikor kiderült. A menhely nem fogadta el...És a kiérkező nő még el is kezdett felvilágosítgatni, hogy milyen fontos az ivartalanítás, meg hogy náluk van akció is.. Pedig egy őszinte bemutatkozó levélben már az elején leírtam, bent még ràbólintottak, helyszínelésnél meg nem...

2019. márc. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nevetséges, hogy lassan egy kutyát nehezebb örökbefogadni, mint egy gyereket.
2019. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mi szerződésünkben is benne van. Olyan menhelyről fogadtuk be, ami tipikusan válogat és folyton érkezik a panasz, hogy nem adnak örökbe kutyát kb senkinek. Ehez képest mi amikor elhoztuk őt ideiglenesen (a másik kutyánk miatt volt egy próbaidőszak, hogy mennyire fogadja el) se egy papirt nem irattak velünk alá, semmilyen adatod nem kértek el, összvissz mi kaptunk egy telefonszámot és egy face elérhetőséget. Másfél hónapig semmi kommunikáció nem volt, ha mi nem szólunk oda, akkor kb el is tünhettünk volna. Aztán kijött egy nő hozzánk, előre egyeztetett időpontban. Akkor a kutya nagyon sovány volt (egymás után szedte össze a hasmenéssel járó betegségeket, kb 2 hónap volt mire felerősödött az immunrendszere) ezért gondoltuk, hogy majd jönnek többször ellenőrizni. Azóta se hallotunk felőlük pedig ez már 2 éve volt.
2019. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is aláírtam, én se örültem volna az ellenőrzésnek, de végül nem jöttek egyszer se. Amúgy ha gyereked lesz, akkor is köteles vagy beengedni a védőnőt. Nem komáltam őt se, de megértettem, hogy miért van rájuk szükség. Amikor beleszólt abba is, hogy miért van bent az idős kutyám nyári melegben még mindig a lakásban, akkor mondjuk megmondtam neki, hogy kirakom én, csak nem a kutyát, hanem a védőnőt a lakásomból, de mindegy, ezt is túléltük, a menhelyi kutyám már 11 éves, a gyerekem meg 5.:)
2019. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!