Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha megsérült az oltásikönyv,...

Ha megsérült az oltásikönyv, akkor azt az eddigi oltásokat beadó állatorvos tudja pótolni gond nélkül ha bemutatom a sérült pèldányt?

Figyelt kérdés
Khm. Sajnos törtènt egy kis vizes balesetünk és nem hiszem, hogy hasznàlhatóra szárad..
2019. márc. 29. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Elvileg online adatbázist is vezet, ha elveszne a könyv, bár ez nem mindenhol működik megfelelően.
2019. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, kiállít egy újat!
2019. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg örököltem egy kutyát, oltási könyvét nem találom, de megnézte a chipet oltáskor és simán beoltotta, nem is adott új könyvet. Nála az adatbázisban úgyis megvan, ha valami gond van.
2019. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ma 10:58

Oltásit kötelező kiállítani. Eleve sorszámozott, így összeköthető a kutyával, a chipszámmal.

Szabály szerint az oltásinak nálad kellene lennie mindenkor, amikor csak kiteszitek a lábatokat otthonról. Persze, ezt sem veszik annyira szigorúan, de vannak szituk, amikor kérik az oltásit.

2019. márc. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megnyugodtam.

De ha online adatbàzis is van, akkor akàr másik doki is ki tud állítani egy újat? Buta kérdés, de ez már kirándulás és egyéb szempontok miatt kérdezem 😅

2019. márc. 29. 11:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2019. márc. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4: Megígértem neki, hogy megkeresem, de azóta se találom :-/ Majd a jövő évi oltáskor kiállíttatok egy újat.
2019. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Másik doki nem tud, zárt hálózatról van szó. A chiphez felvitt adatokhoz fér hozzá más orvos, de macskába ugye nem kötelező, meg oda nem visznek fel mindent.


Mi pl jártunk úgy befogadott cicával, hogy ahova jàrtak rendelő kettévált, nem voltak meg az adatai, mert valami gáz volt így az adatbázissal, így fogalmunk sincs, mikor lett ivartalanítva, a vértesztjeit és az oltásait is ismételték, hogy örökbeadható legyen, mert így semmiről nem volt papírja.

A mi dokink is úgy vette fel emiatt, hogy minden adata becsült, mert nincs az oltási könyvben semmi, hiszen újra lett kiállítva a friss oltásokkal. Semmi előzményről nem tudunk.

2019. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!