Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A LILD sajatmarkas termekei...

A LILD sajatmarkas termekei allatkiserlet mentesek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a Tescoe es a Spare igen, viszont a LIDL-rol nem talaltam infot, viszont az volt eddig a kedvenc boltom, de ezentul tudatosan akarok valasztani.

Bocsanat az ekezetek hianya miatt.



2019. márc. 31. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Ezt szerintem igazából soha nem tudjuk meg...
2019. ápr. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Embernél nagyobb állat nincs a világon, szóval nincs semmi ami ne látott volna valamikor állatot.
2019. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Melyik termékei? Az élelmiszerek, tejtermékek szerintem mind állatkísérlet-mentesek, hiszen mit tesztelnének velük állatokon? Sajátmárkás gyógyszert, vitamint tudtommal nem árulnak.
2019. ápr. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Ne is reménykedj benne, hogy akármi állatkísérlet mentes, általában kiadják valami vállaltnak 20 leányvállalaton keresztül, és akkor ráírják a dobozra, hogy ők nem csinálnak állítkísérletet... mert más csinálta. Vagy már eleve tesztelt anyagokat használnak. De hogy le van tesztelve az biztoshétszentség, egy vállalat se fogja bevállalni, hogy a terméket emebreket károsítson, mert nem tetszelték, ilyen nincs.
2019. ápr. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Toletek meg mindig botokkal kergetnenk a mamutokat. :d allatkiserletek kellenek. Ez van
2019. ápr. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt a leányvállalatos dolgot tudom. Vannak kozmetikumai, tisztítószerei.

Korábbi kísérletek eredményeinek felhasználása ellen nem vagyok, úgy vagyok vele, ez már megtörtént, kész.


Egyébként én azért nem értem az állatísértleteket, mert már szerintem annyira ismerik a felhasznált anyagokat a szakértők, hogy csak tudják, mi kerekedik ki belőle, ha összekeverik őket. Emellett ha jól tudom, mesterségesen létre tudnak hozni sejteket, amik a mieinkhez hasonlóan viselkednek és ezeket használhatják tesztelésre.

2019. ápr. 3. 17:31
 7/7 lilababzsak válasza:

,,Az állatkísérletekre hagyatkozni nem csak állatkínzással jár, az emberekre is káros lehet, hiszen minden faj máshogy reagál a különböző hatásokra: még az egér és a patkány között is akkora a különbség, hogy az esetek körülbelül 40-43%-ában eltérő reakciókat mutatnak különböző anyagokra, kezelésekre. Ha most belegondolunk, mekkora különbség van az emberek és más fajok között, mindjárt megkérdőjelezzük ezen módszer sikerességét. A statisztikák is ugyanezt támasztják alá: az AFDA (American Food and Drug Administration) és a National Institutes of Health adatai alapján 100 állatkísérleten megfelelt gyógyszerből 95 megbukik az emberi tesztek során. Ha annak az elbukott 95 kutatásnak, meg az addig el sem jutott több tíz-, talán százezer kísérletnek az összegét az alternatív módszerekre költenék, sokkal előrébb járna már az orvostudomány, és nem egy ilyen megbízhatatlan módszeren múlna több millió, de talán inkább milliárd emberi és állati élet.

A Safer Medicines Trust kutatóintézet 2012-ben publikált egy tanulmányt, amely szerint a gyógyszeripari állatkísérletek több kárt okoznak, mint amennyi hasznukat látjuk, éppen ezért az alternatív megoldások előnyben részesítését szorgalmazták.


Mik ezek a módszerek?


Az In Vitro tesztelés, amikor szerveket, szöveteket, sejteket, sejtalkotókat vagy biomolekulákat az élő szervezeteken kívül vizsgálnak. Ilyenkor kevesebb változóval kell számolniuk a kutatóknak, ezért ez a módszer könnyebben értelmezhető és olcsóbb, viszont összetett elemzésekre nem minden esetben alkalmas. Ehhez hasonló a kozmetikai és bőrgyógyászati tesztelések során használt laboratóriumokban, mesterségesen előállított bőrszövet, az EpiSkin. Az EpiSkin, ami emberi bőrsejtekből áll, lehetővé tesz minden olyan tesztelést, amely során értékelhető és megfelelő mennyiségű és minőségű információ gyűjthető be a reakciókról.


A számítógépes (in silico) modellezés során a kísérlet számítógépes szimuláció segítségével történik. Ez sokkal gyorsabb, mint a többi módszer, hiszen akár percek alatt szimulálható egy betegség kialakulása, ami más esetben hónapokat vehetne igénybe. Azonban a biológia feltáratlan területei akadályozhatják a tökéletes megvalósulását. Azonban a már meglévő adatokból és tudományos tények alapján rengeteg információt szerezhetünk. Például ennek a módszernek a köszönhetően, egy "EADock" fehérjedokkoló-algoritmus segítségével találták meg a kutatók 2012-ben egy rákos viselkedéssel kapcsolatos enzim potenciális gátlóit 50%-os sikerességgel.


A "microdosing" során pedig csekély mennyiségű hatóanyagot adagolnak önkénteseknek, és különböző módszerekkel nyomonkövetik ezeknek az anyagoknak a testükre gyakorolt hatását."


forrás: cruelty-free-beauty.hu

2020. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!