Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Te hol húznád meg a határt a...

Te hol húznád meg a határt a tenyésztő és a szaporító között, ha eltekintünk a papír részétől meg egyesületi tagságtól? Mitől tenyésztő egy tenyésztő és mitől szaporító egy szaporító?

Figyelt kérdés
Szándékosan nem egy adott állatfaj kategóriájába tettem, mert többeknél is van ez is, meg az is, de én úgy tapasztaltam, meg olvastam mások tapasztalatát, hogy nem jelent a hivatalos tenyésztői megnevezés, és egyesületi tagság garanciát, hogy valóban olyan is a tenyésztő, aki hivatalosan az, amilyennek egy tenyésztőnek lennie kell, és a szaporítónak tituláltak között is van, akit viszont tenyésztővé emeli az, ahogyan hozzááll. Szóval engem most nem a hivatalos forma érdekel, hanem szerintetek mik azok a tulajdonságok, amik egyikre-másikra jellemzők, és egyértelműen elkülönítik a két kategóriát?
2019. ápr. 1. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igazából én se tudom a választ, ez engem is érdekelne.
2019. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
A legfontosabb számomra az, hogy a gazdájának a kutyája egészsége és boldogsága legyen az első. Ha az megvan, akkor a többi jön magától:)
2019. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Madár témában tudok ìrni, arról van tapasztalatom. Hullámos papagájt és zebrapintyet tenyésztettem főleg, nem egyesületi szinten. Nekem a standard madarak nem tetszenek egyik fajból sem, és általában a szaporìtós francia bulldog szintjén vannak vitalitásban. A hullámosokat 8 köbméteres volierben tartottam, 3 párat egyben, két fészekaljat neveltek egymás után, aztán pihi, jött a másik 3 pár. Mindig saját tojókat hagytam, akik együtt nőttek fel, hìmeket sosem hagytam, mindig vettem vagy cseréltem, egy helyről egyet. Jelölőgyűrűket használtam, testvér madarakat csak akkor adtam együtt, ha nem akartak szaporìtani. Sok kézhez szoktatott fiókám is volt.

Nekem ami mérvadó, az a tisztaság, a jó kondiban lévő madarak és a "nyugdìjas volier" a tenyésztésből kivont egyedeknek.

Mondjuk nem is kerestem magam gennyesre vele, de a hobbim kitermelte a saját költségét.

2019. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Te hol húznád meg a határt a szakember és a laikus között?
2019. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
A tenyésztő minőségre, a szaporító az mennyiségre megy. Ezért nem érdemes venni állat kereskedésben állatot. Ott az a lényeg, hogy legyen állat, mindegy, hogy milyen a minősége. Kivétel a halak. A halak rendkívül érzékenyek, és könnyen észrevenni, ha baj van velük. A halak csak jó körülmények között szaporodnak, ezért egy szaporító nem tud akkorát kaszálni rajta, mert megfelelő méretű akvárium, vízminőség, stb kell, ami lassan jön csak vissza. A kisállatoknál a legveszélyesebb, ezért biztonságosan, csak neves tenyésztőtől lehet venni. Kutyát macskát nem csak papírral rendelkező tenyésztő tud szűrni, oltani stb.. mégis szaporítónak nevezik
2019. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Szaporító: Az anyagi haszon a célja. Bár általában nem ez a helyzet, de attól még figyelembe veheti a szülőpár és a kölykök egészségét, boldogságát. Ugyanakkor fontos a gyakori "hozam", a tenyészpárt pedig nem választja meg túl körültekintően. (max. kiválasztja a két legszebbet, de a genetikai hátterét annyira nem vizsgálja)


Tenyésztő: Az adott fajta nemesítése a célja, amibe rengeteg pénzt öl, így tényleg szeretetből és nem haszonból csinálja. A párokat mind orvosi vizsgálatokra, szűrésekre, tenyészszemlékre, kiállításokra viszi. A nála született kicsiknek még az ükapjáról is részletes információt tud mondani, mert mindenről van feljegyzése - így a genetikai betegségek is ki vannak zárva. Az állatok jól vannak tartva, minőségi ételt esznek és rendszeresen járnak orvosi ellenőrzésre.

2019. ápr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én nimfapapagáj esetén jártam úgy egyszer, hogy hivatalosan tenyésztőnek mondott embertől vásároltam egy egyedet, azt elfelejtette közölni, hogy kis tollasunknak hiányzik az egyik karma. Emiatt nem adtam vissza ugyan a madárkát, neki is járt a szerető környezet, amit nálam megkapott, és egész jól kinyílt, de én ezt is fontosnak tartanám egy tenyésztő felől, hogy megfelelő tájékoztatást adjon az egyedről. Mert lehet, hogy másnak nem felelt volna meg így, és ez jobb, ha időben kiderül, ne az állat szívja meg, akár a hosszas utaztatást.
2019. ápr. 1. 16:22
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

A tenyésztő a fajta nemesíéséért dolgozik, ami szerintem leginkább abban látszik meg, hogy ha az egyik kutyája/állata mégsem lesz olyan, amilyennek eltervezte, azt kivonja a tenyésztésből-nem hoz le tőle almot-, hiába ő a legtündibündibb, leglököttebb bohóc a bandájában.


Személy szerint én nem tartom problémának, ha ismerősöknek odaajándékozza ezeket az egyedeket vagy a kiöregedetteket. Sokkal jobb dolga lesz ott a kutyának, ahol max csak a harmadik és nem a tizenharmadik kutya.

2019. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%

A kutya/macska/ló teljesen más mint a többi háziállat, mivel meg kell a tenyésztőknek óvni a természetellenesen létrehozott fajtákat, amik ugye fogékonyak egyes elváltozásokra vagy betegségekre.

A többi állatnál annyi, hogy szép, egészséges egyedeket kell pároztatni

2019. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Bárki hívhatja magát tenyésztőnek, akinél születik egy alom(/fészekalj/rajnyi kishal/satöbbi) attól még nem lesz az.


A nimfa elég egyszerűen szaporodik még a töbnyire kezdők kedvenceként is.

2019. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!