Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya és cica a házba -...

Kutya és cica a házba - milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

Jelenleg még nem ad otthont a lakásunk bármiféle házikedvencnk, azonban ezen a közeljövőben változtatni szeretnénk.

Hosszútávú terveink közé tartozik etéren, hogy menhelyről befogadjunk egy pár éves kutyust, valamint - még nem tudjuk honnan- egy kölyökcicát.

A kérdés az lenne, hogy melyiket érdemes ahhoz, hogy nagyobb eséllyel barátkozzon össze a két állat.

Először befogadni a kiscicát, majd 1-2 év elteltével egy pár éves kutyust, vagy

Először örökbefogadni menhelyről kutyát, és egy idő elteltével kiscicát hozni a házhoz?


Akár vehető olyan hipotetikus kérdésnek is, a lényeg, hogy melyik előnyösebb a kutya és a macska kapcsolatának szempontjából, vagy egyáltalán van e ennek az egésznek jelentősége.



2019. ápr. 8. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs jelentősége, melyik van előbb.

A kutyusnál lényeges, hogy legyen tesztelve cicákkal, hogyan reagál rájuk, még mielőtt örökbe fogadod.

A cicánál eléggé személyiség-függő a dolog, hogy mit szól a kutyához.

Nálunk a macska volt előbb, már 4 éves volt, amikor örökbefogadtam egy féléves kutyát. A cica totál kiakadt, félt, de a kezdettől nem engedtem a kutyának, hogy piszkálja, a kutya fölé helyeztem a cicát a rangsorban. Pár héten belül a cica is megenyhült, most már előfordul, hogy együtt alszanak.

2019. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége melyik van előbb. A menhelyen mindenképp olyan kutyát válasszatok, aki le van tesztelve cicákkal, nehogy akkor érjen meglepetés!


Nekem olyan is volt, hogy a macska volt előbb és olyan is, hogy a kutya. Semmi különbség.

2019. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!