Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akinek haziallata van, nem...

Akinek haziallata van, nem dolgozik?

Figyelt kérdés
mindenki 0-24-ben kutyazik-macskazik? Tokre ez az erzesem. Kerestem egy temat, elolvastam par kerdest emiatt. Es mindenhol ezt irjak a valaszolok, hogy orakat KELL foglalkozni az allattal, kulonben nem vagy jo gazdaja. A nap reggel 7kor indulassal kezdodik, az elott nem sok ido van. A hazaerkezes utan sem. Ez tok paradox. Es ha mellette gyereked is van? Vagy eleted? De nem is, tul messzire megyek, mert eleve munkad se lehetne, ha folyamatosan foglalkozast igenyel az allat.
2019. ápr. 12. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Ez hülyeség. Ha megfelelő helyen van az állat, remekül elvan magában, vagy más állatokkal
2019. ápr. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Állata válogatja, hogy mennyit kell vele foglalkozni. A macskám az csak dísznek van, mindenhol fekszik, és kb 2 percig lehet simogatni. Egyáltalán nem igényli a foglalkozást. A kutyáimmal más a helyzet. Én úgy oldom meg, hogy reggel kaját adok nekik, akkor nem fér nekem bele a foglalkozás, de este 5-10 között 2 órát csak velük foglalkozok. Bár nekem nincs gyerekem. Akinek nincs annyi ideje, annak ajánlott egy jó nagy idősebb macit beszerezni, ami csak a lábtörlőn/kanapén/udvaron fekszik, és nincs szüksége túl sok aktív foglalkozásra, és elég neki az is, hogy valami egyéb tevékenység közben vele vagy. Illetve van 7 teknősöm, azokra fél éve rá sem néztem :D
2019. ápr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

de akkor miert irja ezt a tobbseg?

ha pl napi 2-3 orat van foglalkozva a kutyaval, imadom, a leheto legtobbet vagyok vele, jol erzi magat, jol taplaljuk, egeszseges, hatalmas tere van, miert vagyok sz8r gazdi? hogy lehet ennel tobb idot szerezni? Vagy csak ugy irjak, hogy masoknak rossz legyen, vagy meg otthon laknak es tenyleg nincs munkajuk, mas felelosseguk az allaton kivul.

2019. ápr. 12. 08:45
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Én a mi példánkat tudom leírni.

Amikor volt kutyánk, apu reggel 5 körül elvitte sétálni kb. egy órára, és délután is 1 órára. Napközben a kutya a kertben volt, amikor hazaértünk, akkor pedig bejött a házba. Olyankor velünk volt, mindig volt valaki, aki foglalkozott vele, megsimogatta, játszott vele egy kicsit, adott neki enni, szólt hozzá, de egy kutyának már az is öröm, ha ott fekhet melletted. Mindenki dolgozott a családban ill. iskolába járt, nem 0-24-ben kutyáztunk. Az emeletes házakban élő kutyákat viszont nagyon sajnálom, a szívem szakad meg, amikor látom, ahogy "sétáltatják" nyomorultakat 1 méteres pórázon. Én is emeletesben lakom, de itt csak plüsskutyát tartok.

2019. ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Ja, akik panelban laknak, és kutyájuk van, azok qzzal ellensúlyozzák azt, hogy fél élete van a kutyának, hogy sokat foglalkoznak vele. Természetesen a kutya a fajtársai mellett érzi magát a legjobban, de nagyon rugalmasak, ezért megszokják a kis életteret, vagy ilyen-olyan bánásmódot
2019. ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5-kor indulok otthonról, 3-kor érek haza. Utána etetem őket, foglalkozok velük. Estig sok idő van még olyankor.

Szerintem panelban tartott kutyànàl van az csak, hogy extrém sok időt kell foglalkozni vele. Legalább egészségügyi sétára levinni többször.

Az ismerőseim, akik panelban tartanak kutyát, ők ebedszunetben hazamennek setaltatni.

Vagy többen laknak és eltèrő munkaidőben dolgoznak, úgy oldják meg.

Macskara vagy egyéb kisallatra nincs ennyi gond szerintem

2019. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hat a panel nekunk nem relevans, ott nem vallaltam volna kutyat, pont emiatt, hogy nem vagyok eleget otthon, o meg ha akarna se tudna mozogni, maszkalni. De hiaba van nagy kert, stb, a legtobben megis azt mondjak, nem a ter kell a kutyanak, hanem a sok torodes. Nyilvan nem helyettesiti a kert az embert, de extrem sok ido sajnos egy dolgozo embernek nincsen.
2019. ápr. 12. 09:06
 8/15 anonim ***** válasza:

Amit írtál, napi 2-3 óra foglalkozás, elég a kutyának. Főleg ha nem panelkutya.


De hogy a kérdésedre válaszoljak,gondolj abba bele, hogy nem mindneki egyforma.


Én pl este hazamegyek munkából, és semmi kedvem semmihez, csak otthon lenni. Ergo bőven van idő a kutyával foglalkozni. Max vásárolni ugrok be, de az 20 perc. Hétvégén ugyanez. Ha nem dolgozunk párommal, akkor otthon döglünk. Nem mindneki vágyik "élni". Nekem semmi kedvem bulizni, koncerte, járni, sőt, nőként még vásárolni sem szeretek, ellenben párom igen, így ő szokott eljárni "plázázni". De amúgy ő sem egy kimozdulós fajta. Évente elmegyünk 2-3-szor 1-2 hétre nyaralni, akkor "kikiránduljuk" magunkat és ennyi. Max néha moziba megyünk el.


Tehát este fél 6-tól lefekvésig van 5-6 órája az embernek, abba bőven belefér 1-2 óra kutyázás.


Reggelente meg felkelek fél-1 órával előbb és ennyi. Aki kutyát akar tartani, annak ezt be kell vállalnia. Ennyi. Semmi ördöngősség nincs benne.

2019. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kertes házban az a baj, hogy a legtöbb ember semennyit nem foglalkozik a kutyával. Ad neki kaját, egyet simit rajta és kész.

Napi legalább 1 séta +egy kis játék ugyanúgy kéne kertes házi kutyáknál is. Meg az is jó, ha otthon vagy és beengeded addig. Együtt vagytok, de mégis csinalhatod a dolgod. A sétát nem pótolja, de a kapcsolatok jobb lesz.

2019. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

1.: Illik tudni, hogy a Gyakori válaszolóinak 99%-a mérnök, orvos, informatikus, milliárdos, bróker,..., akik otthonról dolgoznak vagy esetleg napi 4 órában, 240.000+ÁFA órabérért. Így ráérnek.

2.: Ha neked van akkora udvarod, mint a Margit-sziget, akkor is megtalál pár okádék troll, hogy az kicsi a tacskódnak, és egy állatkínzó féreg vagy, mert nem viszed sétálni az ebet.

2019. ápr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!