Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csinálhatunk még ezzel a...

Mit csinálhatunk még ezzel a pacival,? Egyszerűen nem tudjuk futószárazni

Figyelt kérdés
3 éves hucul kancáról lenne szó ,amikor megvettük azt mondták rendesen megy futószáron,de ez szerintem egy nagy kamu volt,mivel foggalma sincs hogy mit akarunk tőle. az lenne a gond hogy amikor beállunk a kör közepébe bejön ő is. már megpróbáltuk 2 szárral is hogy amikor be akar jönni huzzuk a másik szárral kifelé de igy se nagyon megy . mit csináljunk,???
2010. júl. 5. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem alapjaiból újra fel kellene építeni a futószáras képzést.

A leírtakból nekem egyértelmű, hogy nem tud futószáron menni, így nem is érti, hogy mit akartok.

Kellene első körben két ember, egy tartja a futószárat és az ostort, a másik a kívánt kör ívén VEZETI a lovat. Nem hajtja. Közben lehet jutalmazni, de szerintem ez annyira nem fontos. Ha rájött, hogy mit akartok, a vezető lassan távolodhat a ló fejétől, egészen addig, míg ő is a kör közepére kerül. Ha a pacc már tudja mit akartok, szerintem érdemes a további praktikák irányába továbbképezni magatokat - rengeteg szakirodalom van a témáról.

2010. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mihez akartok vele kezdeni? Először is ezt kell eldönteni...

Ebből a pár mondatból is elég jól kiderül, hogy - nem bántásként mondom, de nem sokat értetek a ló kiképzéséhez. Őszintén szólva értelmét se látom annak, hogy elkezdjük leírni a mikéntjét, egyrészt mert minden ló más, és gyakorlati tudás kell a kiképzéshez, másrészt a "diák tanuljon, ne tanítson".

Először is, ha már nem tud futószáron menni, akkor fel kell mérni, hogy egyáltalán mit tud, és mit nem, akár újból elkezdeni a kiképzését.

Két lehetőség van, vagy megpróbáljátok mégis kiképzeni, vállalava ezzel, hogy olyan lesz, amilyen, vagy elviszitek egy lovardába, ahol belovagolják rendesen. Én erősen javaslom az utóbbit, mert előbbi variációkból szoktak az értéktelen vágólovak születni. Mert ugye lássuk be, futószárazni megtanítani a lovat alap, ehhez képes hol van még a lovaglás.

Egyébként ha googleba beírod, hogy futószárazás, már ott is sok infót kaphatsz, de az még édeskevés igazából.

2010. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én lovam remekül megy nyereg alatt és fogatban, de futószár az neki sem jött be.

Mellesleg mi az , hogy azt mondták? Meg kell nézni, ki kell próbálni a lovat megvétel előtt. Ha nekem azt mondja valaki, hogy itt a ló eladó ugrik meg mindent tud, akkor felülök rá és magam győződök meg róla, hogy tud-e ugrani, vagy tudok-e vele egyáltalán valamit kezdeni.

Egy 3 éves nyers ló nem volt a legjobb választás, sok idő, türelem és szakértelem kell hozzá, hogy jó ló váljék belőle.

2010. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát én egy ötéves arab kancát szoktattam most hozzá a fszárhoz, tök egyszerűen, neki is voltak olyan dolgai, h néha bejött, de akkor ostorral határozottan tovább hajtottam, esetleg kicsit (nem nagyon) meg is csíptem vala a farát

ezért le leszek pontozva, de per pill nem tud érdekelni, ez a legjobb megoldás, kétszer odavágsz neki egy picit !!!!!!!!! (ne verd szarrá) - és tudja hol a helye

2010. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Az a legrosszabb megoldás, ha kétszer odavágsz neki és iszonyú nagy baromság is!!! Nem az odavágás miatt, hanem a tanulás jellege miatt: az állat csinál valamit, erre pozitív vagy negatív választ kap, és tudja, hogy jót vagy rosszat csinált. Deha nem tudja mit kéne csinálnia, akkor mi a halált tanuljon meg?! Próba szerencse alapon fog találgatni, hogy ne verd már szét a fejét, miközben halálra stresszeli magát, romlik a teljesítménye, figyelme stb. Nagyon csúnya állapotokat lehet elérni, ha a ló nem érti mért verik.
2010. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat bár nem kioktatást hanem valami tanácsot kértem volna ebben az ügyben
2010. júl. 6. 10:06
 7/11 anonim ***** válasza:

héhéhééé, én nem azt mondtam, h verem!!!!!!!!!!

de az én lovam tudja, h mivan, néha amikor meg bejött a kör közepére, kk meghajottam, csettintettem az ostorral, kicsit megcsíptem a seggét, ergo odavágtam neki

nem engedem, h a fejemre nőjjön

igen, nyilván, ha nem esett volna le neki, mit akarok, kk megkértem volna vkit, h vezesse kívül a lovat

de ha elég határozott vagy, és PONTOSAN TUDOD mit akarsz, kk eleve nem jön be, és ő is tudja, mi a helyzet

nem értem miért kell rögtön leugatni

nem csak esélyeket latolgat, mert két lehetősége van:

1. odajön hozzám, nem érti mit akarok

2. megy előre

namost, ha elhajtom magamtól, marad a másik lehetőség, és ha hagyom amit csinál, h megy előre, kk azt ő is úgy veszi észre, h ez jó, főleg, ha meg is dicsérem, így számára 1értelművé válik, h mit akarok tőle


és nem értem mit vagy úgy oda, szted a vakvezető kutyákat hogy képezik ki? szarrá verik, ha levezeti a hót vaksi gazdáját az úttestre, mégis h tanítanád meg neki? szép szóval?


ha szép szóval rá tudsz venni egy lovat, és le tudod neki rajzolni, h "nézd, itt a kör, neked a szélén kell menned" akkor pedig megemelem a nem létező kalapomat

2010. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

jah, kérdező bocs az offért (előző vagyok)

sztem, talán tanulsz vmit az eddig leírtakból

2010. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"és nem értem mit vagy úgy oda, szted a vakvezető kutyákat hogy képezik ki? szarrá verik, ha levezeti a hót vaksi gazdáját az úttestre, mégis h tanítanád meg neki? szép szóval?

"


Ezt nem mondod komolyan?!:O Iszonyú sokat kell még akkor tanulnod az idomításról, ha ezt komolyan gondoltad, és sürgősen olvass el egy etológia könyvet. Amúgy nem tudom a vakvezető kutyát hogyan képzik, de a vakvezető lovat pl klikkerrel, és azon a szinten réges rég nem arról szól a dolog, hogy vered az állatot. Mikor 5 méterre van tőled? Hogy vered meg? Nem, a tanításnak jóval magasabb szintjei vannak, mint amit ismersz...

2010. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hmm nem értem miért számít az verések, ha az ostor kicsit eléri a seggét. A lovam tudja mi az az ostor, de nem fél tőle, tudja mikor mi a helyzet. Mellesleg nem tudom láttál-e már lovakat ménesbe. Na azok aztán jól megkínálják egymást.

Van hogy azért jön be a ló, mert pl mikor a feljebb álló elküldi akkor tudja, hogy menni kell, de ha a nyomásnak vége egyből jönne vissza barátkozni. Ezt kivédeni, meg sok türelemmel és gyakorlással lehet. Szóból ért, nem gondolatolvasó, ha lépésben a körön akarod tartani akkor nézz rá, néha lendítsd finoman az ostort és mondd neki a lépés parancsot, ha azt akarod, hogy körön álljon, akkor is mondd, hogy marad vagy áll. Lehet eleinte nem fogja érteni, de egy kis jutalmazással hamar rájön, hogy mit is akarsz tőle. A behívást is külön parancshoz kell kötni. Sok türelem és idő kell, ráadásul az egyik alkalomnál jobban megy a másiknál rosszabbul, de egy idő után minden zökkenő mentes lesz.

2010. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!