Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljen sokáig a nyul?

Hogyan éljen sokáig a nyul?

Figyelt kérdés
Elhoztam a szomszédomtól egy 3honapos nagy nyulat , le akarták vágni. Kint van egy ketrecben , én szeretném megtartani sokáig. Mivel etessem?
2019. ápr. 21. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan nem nagy a nyúl. Vagy arra értetted hogy nem törpe nyúl? A ketrecben legyen neki MINDIG széna és víz. Napi 2x adj neki tápot. Én a Conplete tápot ajánlom. A ketrec szélvédett helyen legyen és ne a tűző napon. Ha elmúlt 4 hónapos lassan adhatsz majd neki zöldségeket és gyümölcsöt DE csak mértékkel mert nem az a fő tápláléka. Füvet is szedhetsz neki azt is imádják. Be kellene majd oltani mivel vannak halálos kimenetelű betegségeik. Ivartalanítani is kéne mert náluk nagy az esélye az ivarszervi daganatoknak. Most ennxi jutott eszembe de nyugodtan írhatsz privátban ha tudni szeretnél valamit.
2019. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd, hogy hosszú, boldog élete legyen, akkor nagyon sok mindent meg kell tenned.

Kb 2 éve én is elhoztam vágás elől egy nyuszit. Fogalmam sem volt a nyúltartásról, de nem akartam, hogy meghaljon. Visszagondolva, eleinte nagyon rosszul tartottam, de csak mert nem tudtam, hogyan kell. Volt neki egy ketrece, és lucernával meg fűvel etettem. Aztán szépen kialakult minden. Lett neki egy kifutója, ahol jobban tudott mozogni, áttértünk a csak széna, napi 1x táp, néha nasi étrendre. Egy éves korában kapott egy társat, akit a Nyúlmentéstől fogadtam örökbe. A tartási körülmények miatt (amiről azt hittem, jó) nem akartak nekem nyulat adni, de végül segítettek kialakítani egy olyan helyet, amilyen náluk is van.


Így történt az, hogy most a 2 nyúlnak van egy nagy szobája egy melléképületben. Abban van nyuszi wc, saját építésű faházikó, szalmás ládák, itató, etető, és persze széna több helyen. A szobából nyílik az ajtó a csak nekik elkerített udvar részre, ami nyuszibiztossá lett alakítva. Nap közben szabadon mennek ki-be, éjjelre be vannak csukva a szobába.

Mindketten ivartalanok, évente kapják az oltásokat, szőroldót minden nap, ha valami nem oké, gubbaszt az egyik, akkor azonnal orvos.

Széna, víz mindig előttük, heti 1x nasi (alma, répa, lucerna), friss füvet legelnek az udvaron, most van pitypangszezon, tyúkhúr, pásztortáska, útifű. Ezeket eszik.

Kint kedvükre rohangálnak, ásnak, az a hely csak az övék. Szerintem boldogok, folyton binkyznek. Imádják a simit is, és szoktak adni puszit. :)

2019. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A jó nyuszis orvos megtalálása nagyon fontos. A nyuszik nagyon érzékenyek, az emésztésükkel gyakran lehetnek bajok, és akár stressz is kiválthat náluk mondjuk bélleállást. Prédaállat mivoltukból adódóan titkolják, ha rosszul vannak. Mire észre lehet rajtuk venni, hogy valami nincs rendben, akkor már nagy a baj, és amimt lehet, orvosra van szükségük, mert pár órán belül elpusztulhatnak.

Jó, ha van otthon nyuszipatika. Fájdalomcsillapító, bélmozgató, gyógytáp, ha kényszeretetni kell. De otthon magadtól soha nem szabad elkezdeni kezelni, amíg nincs meg a diagnózis. Pl ha bélleállása van, és elkezded kényszeretetni, kvázi azzal ölöd meg. Fájdalomcsillapítót persze lehet neki bármikor, sokszor jobban vannak tőle, és újra esznek, de biztos ami biztos, lássa őket orvos.

2019. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fülét gyakran kell nézni, mert hajlamosak az atkásodásra. Akkor sincs gond, csak azonnal kezelni kell fülcseppel. Nem jut most eszembe a neve. Vidd el orvoshoz, hogy megkapja a szükséges oltását és erre kérdezz rá. Ha házikedvencként tartod, érdemes ivartalaníttatni.

Salátát a hiedelemmel ellentétben nem szabad nekik sokat adni. Répát is csak keveset. A kukoricát kerülni kell, mert az nem tesz jót nekik. Kezdőként vegyél kész nyúltápot, abból nem lehet gond. A vize mindig legyen tiszta. Nálunk a kert egy részében meg van hagyva a "fű". Van benne lucerna, csalán, pitypang, miegymás. Azt kaszáljuk, ott hagyjuk a földön száradni. Napsütéses időben nagyon hamar megfonnyad, csak nem árt néha átforgatni. Ezt a fonnyadt zöldet nagyon szereti. A vizes fűtől baja lehet, olyat ne adj neki.

2019. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!