Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mitől lehet, illetve mi lehet...

Mitől lehet, illetve mi lehet ez a fekete féreg a párna alatt?

Figyelt kérdés

Nemrégiben észrevettem a párna alatt egy fekete, kb 1cm-es gyorsan mozgó élőlényt,a végük kicsit rózsaszínes. Nem felém jött inkább menekült. Vagy az ágy oldalánál voltak néha. Természetesen 2 hetente normálisan át van húzva az ágy,és amikor észrevettük meg volt a domestos kezelés is,de újból feltűnt kb fél hét után. Volt egy idő amikor nem találkoztam velük de visszatértek. A székletemben nincs semmi ami gyanúsnak tűnne,normális.

Olvastam ,hogy nagy étvágyat okoznak de nekem nincs nagy étvágyam,és nem is fogytam mostanában.

Máshol nem tapasztaltam csak a szobámba.

Emeletes házban lakok,sehol semmi rés. Rendszeresen van takarítva.

Arra gondoltunk ,hogy az iskolából szedtem össze csak a táska elég messze van az ágytól.


Mi lehet ez?

Esetleg nektek is volt ilyen,vagy hasonló?



2019. ápr. 23. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak egy sima százlábú volt. Van belőle kisebb és nagyobb is. Sok helyen előfordul, nem a tisztaság hiánya okozza a jelenlétét.
2019. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát lehet, mivel mostanában többször is találkoztam vele

lehet hogy valahol az ágy mögött,sarkában valahol befészkelt.

2019. ápr. 23. 11:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Valószínűnek tartom, az ezüstös pikkelykét láthattad. Kb. 1 cm-esek, nagyon fürgék, az végük elvékonyodik, a fejük kissé szélesebb. A molyhoz hasonló.


[link]

2019. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,meg próbáljuk kiirtani
2019. máj. 1. 12:08
 5/7 A kérdező kommentje:
De igazából amit én láttam annak nem volt csápja.
2019. máj. 1. 13:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, tudom. A csápja nem látszik, de nagy a valószínűsége, hogy ez az. A képeken eléggé fel van nagyítva, talán emiatt más. De, ahogy ott írja: ha az ember véletlen hozzá ér, lejön róla az "ezüst" pikkely, akár a lepkékről.

Nálunk a fürdőkádban, lavórban "hawaii-oztak" régebben. Szeretik a nedves helyeket.

2019. máj. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
így már mindent értek,köszönöm. Ahogy olvastam a párás helyeket is szeretik. Biztos a sólámpa csinált párásabb levegőt.
2019. máj. 2. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!