Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Egyéb kérdések

A kérdés
Kérdező009 nevű felhasználó kérdése:

Mitől lehet, illetve mi lehet ez a fekete féreg a párna alatt?

Nemrégiben észrevettem a párna alatt egy fekete, kb 1cm-es gyorsan mozgó élőlényt,a végük kicsit rózsaszínes. Nem felém jött inkább menekült. Vagy az ágy oldalánál voltak néha. Természetesen 2 hetente normálisan át van húzva az ágy,és amikor észrevettük meg volt a domestos kezelés is,de újból feltűnt kb fél hét után. Volt egy idő amikor nem találkoztam velük de visszatértek. A székletemben nincs semmi ami gyanúsnak tűnne,normális.

Olvastam ,hogy nagy étvágyat okoznak de nekem nincs nagy étvágyam,és nem is fogytam mostanában.

Máshol nem tapasztaltam csak a szobámba.

Emeletes házban lakok,sehol semmi rés. Rendszeresen van takarítva.

Arra gondoltunk ,hogy az iskolából szedtem össze csak a táska elég messze van az ágytól.

Mi lehet ez?

Esetleg nektek is volt ilyen,vagy hasonló?

Keress kérdéseket hasonló témákban: féreg, orvos, betegség

ápr. 23. 10:38  Privát üzenet  

A válaszok
Talán csak egy sima százlábú volt. Van belőle kisebb és nagyobb is. Sok helyen előfordul, nem a tisztaság hiánya okozza a jelenlétét.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont ápr. 23. 10:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát lehet, mivel mostanában többször is találkoztam vele

lehet hogy valahol az ágy mögött,sarkában valahol befészkelt.

# 2/7Időpont ápr. 23. 11:10 Privát üzenet
Megan964 nevű felhasználó válasza:

Szia!

Valószínűnek tartom, az ezüstös pikkelykét láthattad. Kb. 1 cm-esek, nagyon fürgék, az végük elvékonyodik, a fejük kissé szélesebb. A molyhoz hasonló.

[link]

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont ápr. 30. 21:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat,meg próbáljuk kiirtani

# 4/7Időpont máj. 1. 12:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De igazából amit én láttam annak nem volt csápja.

# 5/7Időpont máj. 1. 13:13 Privát üzenet
Megan964 nevű felhasználó válasza:

Igen, tudom. A csápja nem látszik, de nagy a valószínűsége, hogy ez az. A képeken eléggé fel van nagyítva, talán emiatt más. De, ahogy ott írja: ha az ember véletlen hozzá ér, lejön róla az "ezüst" pikkely, akár a lepkékről.

Nálunk a fürdőkádban, lavórban "hawaii-oztak" régebben. Szeretik a nedves helyeket.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 2. 07:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

így már mindent értek,köszönöm. Ahogy olvastam a párás helyeket is szeretik. Biztos a sólámpa csinált párásabb levegőt.

# 7/7Időpont máj. 2. 14:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az lenne a kérdés hogy az egyik tengerimalacomon egy "lyuk" van (oldalán) és ilyen fekete féreg szerű dolgok (nem részletezném mert nem nagyon nézegettem) vannak benne valakinek valami sejtés mi ez?
Milyen féreg ez?
Teknős akváriumában kis fekete férgek, nem tudom mik lehetnek de meg kell halniuk. Valami ötlet? Nagyon féltem a teknősömet
A sárgafülű ékszerteknősöm vizében ilyen kicsi fekete- barna a cérnánál olyan kétszer vastagabb férgeket vagy gilisztákat láttam Mit tegyek?
Szürke, fekete fejű kis férgek úszkálnak az akváriumomban mit tegyek?
Mi a baja a 3 éves nelson teknősömnek? A terráriumában sok kis fekete féreg van:S mit lehet ellene tenni? :S

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!